04 Temmuz 2017, Salı 10:18:26

DHMİ aracı apronda faciaya neden oluyordu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait bir araç Atatürk Havalimanı apronunda DO&CO aracına çarptı.
  • Durum SAW 'da da hiç farklı değil. Deli gibi kafalarına göre apron yollarını kullanıp 120km ile körük altı yollara girip bide felakete ramak kala çarpma tehlikesi atlattıkları diğer araçlara hızlı gidiyosun diyip ceza yazıyolar. Sen hızlı geliyodun ben değil diyince de , sana yetişmeye çalışıyodum yalanına sığınıyolar. Da devletin DHMİ si ha özelin HEAŞ ı hiç fark yok. Eline biraz yetki alan o yetkiyi kendi keyfine göre kullanıyor. Çingeneyi kral yapmışlar önce babasını asmış..
  • alkol kötülüklerin anasıdır!
  • VALA İŞİN GERÇEGİ ŞU HERKES ŞU D.H.M.İ.CİLERDEN O KDR BIKMIŞ Kİ Bİ OLAY YETİYOR DUYGULARIMIZI ORTAYA DÖKMEYE
  • A demeyi bilmeyen kapasitesiz insanlar burda gelmiş yorum yaparak dhmiyi ve personellerini yerden yere vuruyor. Dhmiye girecek kapasiteleri olmadığı için burda nasıl arkadan vururuz onun derdindeler. Gidin KPSSDEN 900-100 arası puan alın atanın ondan sonra konusun, yok eğitimsizlermiş, yok vergi veriyoruz bize apronda polislik yapamazlar yok vs vs. akla mantığa sığmayan yorumlar felan ne oluyor, demekki acımayacaksın basacaksın cezayı hata yapana vicdan gösterilen adamlara bak sen burda yaptıklarına bak, ellerine fırsat geçse bi kaşıkda boğacaklar dhmi ve personellerini.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait bir araç Atatürk Havalimanı apronunda DO&CO aracına çarptı. DHMİ personeli tarafından kontrolsüz bir şekilde kullanılan araç DO&CO aracına hızlı bir şekilde çarpınca araç yaklaşık 10 metre uzağa savruldu. DO&CO aracının sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Her defasında şirketlere kural hatırlatması yaparak apronda görev yapan şoförlere ahkam kesen DHMİ, kendi şoförlerinin kuralsızlığına göz yumuyor. Bu sabah saatlerinde ölümle sonuçlanabilecek bir kaza yaşandı. DHMİ’nin Follow me (takip aracı) diye tabir edilen takip aracı 112 diye adlandırılan park alanında DO&CO aracına hızlı bir şekilde çarptı. Çarpmanın şiddeti ile DO&CO aracı 10 metre sürüklendi. DHMİ aracının sürücüsünün neden bu kadar hızlı gittiği anlaşılamazken, DO&CO aracının sürücüsü şok geçirdi.

Hastaneye kaldırılan DO&CO aracının sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

DHMİ’nin apronda görev yapan şoförleri daha önce de değişik olaylara sebep olmuşlardı. DO&CO aracından defalarca kumanya alırken görüntülenmişler ancak herhangi bir müeyyide uygulanmamıştı. DHMİ yetkilileri bu durumu 'Ne kadar eğitim versek de bir türlü baş edemiyoruz' şeklinde mazeretle izah ederek sorumluluktan kaçıyor.

Airporthaber.com

DHMİ aracı apronda faciaya neden oluyordu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (89)

SAW APRON ~ 3 ay önce
Durum SAW 'da da hiç farklı değil. Deli gibi kafalarına göre apron yollarını kullanıp 120km ile körük altı yollara girip bide felakete ramak kala çarpma tehlikesi atlattıkları diğer araçlara hızlı gidiyosun diyip ceza yazıyolar. Sen hızlı geliyodun ben değil diyince de , sana yetişmeye çalışıyodum yalanına sığınıyolar. Da devletin DHMİ si ha özelin HEAŞ ı hiç fark yok. Eline biraz yetki alan o yetkiyi kendi keyfine göre kullanıyor. Çingeneyi kral yapmışlar önce babasını asmış..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmi ~ 3 ay önce
alkol kötülüklerin anasıdır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İŞİN GERÇEĞİ ~ 3 ay önce
VALA İŞİN GERÇEGİ ŞU HERKES ŞU D.H.M.İ.CİLERDEN O KDR BIKMIŞ Kİ Bİ OLAY YETİYOR DUYGULARIMIZI ORTAYA DÖKMEYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ironman ~ 3 ay önce
A demeyi bilmeyen kapasitesiz insanlar burda gelmiş yorum yaparak dhmiyi ve personellerini yerden yere vuruyor. Dhmiye girecek kapasiteleri olmadığı için burda nasıl arkadan vururuz onun derdindeler. Gidin KPSSDEN 900-100 arası puan alın atanın ondan sonra konusun, yok eğitimsizlermiş, yok vergi veriyoruz bize apronda polislik yapamazlar yok vs vs. akla mantığa sığmayan yorumlar felan ne oluyor, demekki acımayacaksın basacaksın cezayı hata yapana vicdan gösterilen adamlara bak sen burda yaptıklarına bak, ellerine fırsat geçse bi kaşıkda boğacaklar dhmi ve personellerini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 3 ay önce
Ironman senin su egitimli arkadaslarin 60 70 lik doco dan tikanan dayilarmi. :) Sesli guldum :)
ironman ~ 3 ay önce
TK'nicli arkadaş Hepsi mi 60 70'lik illaki hatalı kişiler olabilir, docodan tıkanıyorlarsa kanıtlayıp gereğini yapsınlar buraya yazacaklarına bunu idda eden kişiler, ya da burda bir iki adam ve kişisel kin ve nefret yüzünden tüm dhmi çalışanlarına hakaret iftira etmenin neresi etik ve mantıklı bir davranış.
Sakin ol Aslan ~ 3 ay önce
Apron kurallarını sallamadığınızı taksi yapan uçağı solladığınızı, aprondaki Dur işaretlerine uymadığınızı ve herkesin uyduğu hız kurallarına sizin uymadığınızı göz önünde bulundurmazsak sizinle ilgili bir sıkıntımız yok.
ironman ~ 3 ay önce
Keşke bu yazıyı yazmasaydın. KPSS den yüksek puan alan personel bunlar mı ? Araba kullanmayı bilmeyen, uçaklardan ikram şirketlerinden yemek isteyen, apronda deli gibi araba kullanan. Keşke KPSS ile almasalardı da gerçekten ihtiyacı olan düzgün insanlar girseydi DHMI ye. Ceza demişsin. Sen kuralını uygula. Millet ona uyar merak etme. Herkesi KPSS den 90 puan alanlarla aynı kefeye koyma. Başkaları kurallara uyar. Ama önce sen uyacaksın. Ayrıca Türkçe de kötü. NAsıl 100 puan aldınız siz. Bir sürü hata var. Bir örnek vereyim personeller olmaz. Personel zaten çoğuldur.
İronman ~ 3 ay önce
Bana cevap veren arkadaş benim nikimin aynısını kullanmasan iyiydi. Sen çok sosyal medyaya takılıyorsun sanırım son zamanların yazım akımına sende kapılmışsın. Yalnız burası twitter, instagram, facebook değil yanlış yerdesin. Burda boş işlerle akımlarla uğraşmıyoruz yazıyı okuduysan sorun yok, ayrıca kpss puanıyla burdaki yazım hatalarını kıyaslayarak vurmaya çalışman zeka sınırlarını zorlayan bir saldırı olmuş.Benim önceki yorumlarımı okumayıp son yaptığım bu yorumlara göre yazı yazdığın kinle ön yargılı saldırdığın çok açık.Tüm dhmi çalışanlarını kimse suçlayamaz haddine değil münferit hatalar ve insanlar olabilir ama kimse kimsenin ekmeğiyle oynayacak kadar vicdansız değildir. Tüm çalışanlar melek dhmi düşman gibi yorumlar hadsizlik ve vicdansızlıktır. ve hadddi aşan yorumlar. burda şov yapma bu kadar düşmansan gidersin onurlu olursun açık açık karşılarına çıkar söylersin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000