21 Temmuz 2012, Cumartesi 08:43:29

DHL'DEN DEV YATIRIM

Dünyanın önde gelen uluslararası hızlı hava taşımacılık şirketi DHL Express, altyapı ve istihdam yatırımlarını, tüm dünya genelindeki iş ortaklarına en iyi hizmeti sunma hedefi ile sürdürüyor.

 

Uluslararası hızlı hava taşımacılık hacmindeki artan talebi karşılamak için dünya genelindeki yatırımlarını artıran dhl Express; Şangay'ın Pudong Havaalanı'nda, Asya-Pasifik ağı için önemli bir kilometre taşı olacak Kuzey Asya Transfer Merkezi'ni hizmete geçirdi.

175 milyon dolarlık bu yatırımın, dhl Express'in mevcut büyümesinin yanı sıra, Asya-Pasifik ağı için önemli bir kilometre taşı olacağının altını çizen Deutsche Post dhl Dünya CEO'su Frank Appel; "Kuzey Asya Transfer Merkezi ile Asya Pasifik'teki transfer merkezi sayımızı 4'e çıkardık. 2014 yılının sonuna kadar 132 milyon dolarlık bir yatırım daha yaparak 8 adet özel kargo uçağı almayı planlıyoruz. Bu özel uçaklar aracılığıyla Kuzey Asya Transfer Merkezimiz üzerinden Kuzey Asya bölgesi ve ABD ile Avrupa arasındaki güzergahları geliştireceğiz" dedi.

DHL Express olarak bölgeye 40 yıldır hızlı hava taşımacılık hizmeti sunan öncü bir kuruluş olduklarına dikkat çeken dhl Express Dünya CEO'su Ken Allen, "32 yıl önce Çin'de pazara giren ilk uluslararası kuruluş olarak hizmet vermeye başladık. Şangay, Çin'in en önemli ticaret merkezlerinden biri olmasının yanı sıra, ülkenin ihracat ve ithalat hacminin yüzde 39'unun gerçekleştiği Yangtze Nehri Deltası'nın ana kapısı olma özelliğini de taşıyor. dhl Express Kuzey Asya Transfer Merkezi ile biz de bölgenin gelişmesine destek vereceğiz" dedi.

Türkiye-Çin hattının Türk dış ticaretinin önemli ayaklarından birisi olduğunu vurgulayan dhl Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi, "Yeni transfer merkezi ile müşterilerimiz, kısalan transit süreleri ve gönderilerinin neredeyse 1 gün daha erken ulaştırılması sayesinde uluslararası pazara daha hızlı erişim sağlayabilecek. Grubumuzun Kuzey Asya bölgesine yaptığı bu yatırımın, ulusal dış ticaretimize olumlu katkılar sağlayacağını ve Çin ile ilişkilerimizi güçlendireceğine inanıyoruz" dedi.

Yeni hizmet merkezi çevreci özellikleri ile de dikkat çekiyor

dhl Express Kuzey Asya Transfer Merkezi, Deutsche Post dhl Grubu'nun sosyal sorumluluk stratejilerinin temel bir parçası olan "GoGreen" inisiyatifine uygun olarak inşa edildi. Merkez, enerji verimliliği sağlayan T5 aydınlatma ve güneş enerjisiyle çalışan sıcak su sistemi gibi çevre dostu özellikleri ile dikkat çekiyor. Merkezde yer alan geliştirilmiş ayrıştırma sistemi ile kullanılmayan bileşenler belirlenerek, enerji tüketimini azaltmak üzere otomatik olarak uyku moduna alınıyor.

Bölgeye 40 yıldır hızlı hava taşımacılık hizmeti sunan dhl Express, Çin'de hizmet vermeye başlayan ilk uluslararası şirket olma özelliğini taşıyor. Bugün bölgede 40 özel uçak ve günlük 690 ticari uçuşla 40'tan fazla ülkeye hizmet veren dhl Express, uluslararası hızlı hava taşımacılığı alanında Çin'de yüzde 30 oranında pazar payı ile lider konumunu koruyor.

DHL'DEN DEV YATIRIM

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000