02 Nisan 2014, Çarşamba 21:48:43

DHL UÇAĞI ŞAHA KALKTI!

Lojistik sektörünün önemli şirketlerinden DHL'e ait Airbus tipi uçak, Abu Dabi'de yük boşaltılırken burnu havaya dikildi.
  • bu olay thy de olmuş olsa vay haline ne thy kalırdı ne de thy yönetimi. abudabi de dhl uçağı olmuş demek ki dünyanın en büyük logistik konusunda bir havayolu şirketinde demek ki oluyormuş..
  • Dikkat ederseniz uçağın ön alt lowerdeck kapısı açık Halbuki offloading sırasında en son yükün indirildiği yerdir ön lowerdeck bununda gerekçesi şu andaki manzarayla karşılaşmamak için.ayrıca 300-600 ve 300-b4 tipi uçaklarda main deck kompartmanında bir palet uçaktan indirilirken diğer palet kapı ağzı bekletilir safety amaçlı olarak
  • Loadmaster ne is yapar bi anlatsanda bizde meslegimizi ogrensek?! Ayrica 1 gunluk kursla olunuyorsa neden bu kadar az loadmaster var yada neden biz 3 ay kurs aldik.. Daha basit sorayim havacilik o kadar basitse neden her gun gelisen ve egitim gerektiren bir meslek atip tutmakla olmuyor bariz yasamak lazim!!!
  • DHL ucaklari bu gunlerde loadmastersiz ucuslarin problerini yasamaya basladi... Pek bilinmeyen bir meslek olsada loadmasterin onemi biraz daha ortaya cikti.. Gecmis olsun diyelim

Dünyanın önde gelen lojistik firmalarından Alman şirket DHL'e ait uçak, Abu Dabi'de yük boşaltılırken şaha kalktı.

Edinilen bilgilere göre Pakistan'ın Lahor kentinden Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye giden DHL'e şirketinin Airbus 300-600F tipi kargo uçağı, Abu Dabi Havalimanı'na indikten sonra yüklerin boşaltılmasına başlandı. 

Uçaktaki kargoların boşaltılması sırasında bir anda uçağın kuyruğu yere vurarak burun kısmı havaya kalktı.

Yaşanan kazanın yanlış indirmeden kaynaklandığı belirtiliyor.DHL UÇAĞI ŞAHA KALKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

camaroth ~ 4 yıl önce
bu olay thy de olmuş olsa vay haline ne thy kalırdı ne de thy yönetimi. abudabi de dhl uçağı olmuş demek ki dünyanın en büyük logistik konusunda bir havayolu şirketinde demek ki oluyormuş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
747-400 ~ 4 yıl önce
Dikkat ederseniz uçağın ön alt lowerdeck kapısı açık Halbuki offloading sırasında en son yükün indirildiği yerdir ön lowerdeck bununda gerekçesi şu andaki manzarayla karşılaşmamak için.ayrıca 300-600 ve 300-b4 tipi uçaklarda main deck kompartmanında bir palet uçaktan indirilirken diğer palet kapı ağzı bekletilir safety amaçlı olarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nokia330 ~ 4 yıl önce
Loadmaster ne is yapar bi anlatsanda bizde meslegimizi ogrensek?! Ayrica 1 gunluk kursla olunuyorsa neden bu kadar az loadmaster var yada neden biz 3 ay kurs aldik.. Daha basit sorayim havacilik o kadar basitse neden her gun gelisen ve egitim gerektiren bir meslek atip tutmakla olmuyor bariz yasamak lazim!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lm ~ 4 yıl önce
DHL ucaklari bu gunlerde loadmastersiz ucuslarin problerini yasamaya basladi... Pek bilinmeyen bir meslek olsada loadmasterin onemi biraz daha ortaya cikti.. Gecmis olsun diyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000