25 Aralık 2009, Cuma 10:23:01

DHL Global Forwarding, üniversitelilerle buluştu...

DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, 24 Aralık 2009 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Lojistikte Küreselleşme ve Türkiye Yansımaları” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Açılış ve kapanış sunumunlarını Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi Sina Avşar ve Fatma Ulucan Özkul’un gerçekleştirdiği konferansta İnanç, lojistik sektörünün uluslararası ve önemli ismi DHL Global Forwarding’in başarı sırlarına değindi.

DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, “Lojistikte Küreselleşme ve Türkiye Yansımaları” adıyla 24 Aralık 2009’da Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen konferansa katılarak, uluslararası taşımacılık alanında dünyanın lider markası olan DHL Global Forwarding’in başarılarına ve dünya arenasında söz sahibi oluşunun altında yatan etkenlere değindi.

Lojistik sektöründe küreselleşmenin gelişimi ve önemi hakkında bilgiler veren İnanç, küresel ekonominin gelişiminde ticaretin, yatırımın, kapital akışının, göç ve yeni teknolojilerin büyük bir rol oynadığını ve bu gelişimin lojistik sektörü üzerinde de önemli etkileri olduğunu söyledi. Bu etkileri “yönetim”, “nüfus”, “bilim ve teknoloji” ile “entegrasyon ve karşılıklı bağlılık” olmak üzere dört ana başlık altında açıklayan İnanç, global standartların uygulanması, gelişmiş ülkelerin nüfusunun azalması, IT sistemlerinin entegrasyonu ve global ağların güçlenmesi gibi faktörlerle bu etkileri açıklayabildiklerini belirtti.

Türkiye’de küreselleşmeye bağlı olarak lojistik sektöründeki rekabetin arttığını ifade eden İnanç, Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle avantaj elde ettiğini ve daha iyi bir servis sağlayabilmek için profesyonel eğitime önem vermeye başladığını da sözlerine ekledi. İnanç, lojistik sektöründe kariyer sahibi olmak isteyen öğrencilere de bu rekabete daha iyi hazırlanabilmek için bazı önerilerde bulundu. Öğrencilerin dil öğrenimine önem vermelerini, farklı kültürlerle temas halinde olmalarını, gazeteleri ve yabancı haberleri düzenli takip etmelerini öneren İnanç, bakış açılarını geliştirmelerinin de önemli olduğunu vurguladı.

Lojistik sektörünün küresel ticaretin gelişiminde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan DHL Global Forwarding Türkiye Genel Müdürü Kerem İnanç, buna bağlı olarak lojistik firmalarının yeni teknolojilere ve know-how’a önem vermelerinin üretkenliklerini artırdığını, artan ticaretin ise lojistik performansa yönelik talebi yükselttiğinin altını çizdi. 

DHL Global Forwarding, üniversitelilerle buluştu...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000