19 Şubat 2015, Perşembe 08:02:23

DEV UÇAK BURSA'DA...

Dünyanın 2’inci büyük kargo uçağı Yenişehir Havalimanı’na iniş yaptı.
  • Bursadaki artvinlilere sefer kousalar ihya olurlar.
  • iphone uygulamasini tek bir kullanici sanmak :)) bugun hic gulecegim yoktu tesekkurler iyi gulfim :D
  • Bursa yenişehirin tercih edilmemesi alt yapı olmadığındandır. şehirler arası uçuşlar zaten bedava. Alt yapı ile dış hatları bursaya çekmemiz lazım. Gerisi sonra zaten gelir. Bursa neredeyse 3 milyon nufüslu bir şehir. kullanışlı havalimanı şart ne derseniz diyin
  • maşallah, nakliyesini hangi firma yaptı acaba?

Dünyanın 2’inci büyük kargo uçağı Yenişehir Havalimanı’na iniş yaptı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesine yapılacak elektrik tribünün 81 tonluk pervanesini getirmek için Yenişehir Havalimanı’na iniş yapan dünya’nın 2’inci büyük kargo uçağı Antonov124, devasa büyüklüğü ile görenleri şaşkına çevirdi. Rus uçağı olan Antonov 124’ün boş ağırlığı 400 olup 120 ton taşıma kapasitesine sahip, Çin’den aldığı 81 tonluk rüzgar tribünü pervanesini 20 saatlik yolculuğun ardından Yenişehir Havalimanına getiren devasa büyüklükteki uçağın içindeki pervaneler 3 saatlik çalışmanın ardından boşaltıldı.

Uçağın içinden TIR’lara yüklenen 81 ton ağırlığındaki elektrik tribünü pervaneleri monte edilmek üzere Bandırma’ya doğru yola çıktı. Uçağı Türkiye’ye getiren şirketin Lojistik Sorumlusu Hakan Bakar, “Antonov 124, dünyanın en büyük karo uçaklarından bir tanesi uzak doğudan santralimizin arıtma tesisinin pervanesini getirdi. Bu pervane olamadan arıtma tesisi çalışmıyordu. Bu pervane olmadığı için santralimizi durdurmak zorunda kaldık. Gelen bu parçanın montajından sonra tesisimiz faaliyete geçecek” dedi.

DEV UÇAK BURSA'DA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

.... ~ 3 yıl önce
Bursadaki artvinlilere sefer kousalar ihya olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
iphone uygulamasini tek bir kullanici sanmak :)) bugun hic gulecegim yoktu tesekkurler iyi gulfim :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bursa yenişehirin tercih edilmemesi alt yapı olmadığındandır. şehirler arası uçuşlar zaten bedava. Alt yapı ile dış hatları bursaya çekmemiz lazım. Gerisi sonra zaten gelir. Bursa neredeyse 3 milyon nufüslu bir şehir. kullanışlı havalimanı şart ne derseniz diyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mkpasa ~ 3 yıl önce
oraya 150 milyon usd para gömüldüğü doğrudur, çok da acıdır, ama batı trarafına Karacabey - mkpaşa yönüne geniş büyük gerçek uluslararası bir havalimanı hem çok iyi çalışır hem de istanbulun yeni havalimanına backup olur. uçak park alanı da büyük tutulur, ikinci transfer merkezi olur. ist - bursa maalesef her alanda ayrılmaz iki şehir oldu, coğrafyaları bunu mecbur kılıyor, global manada baktığınızda havaalanı ve ulaşımları da içiçe geçişmiş durumda. bir de saab 2000 veya atr gibi uçaklarla muhakkak yarım saate 15 dk da bir çalışan hava taksi oluşturulması lazım. siz seyreyleyin o zaman hava ulaşımını.
yenişehir ~ 3 yıl önce
altyapı eksikliği olduğunu düşünmüyorum, çok çok büyük çekim gücü var yakınında, karadelik gibi : İstanbul ( AHL + SAW ). 2,000 - 5,000 - 10,000 mil mesafelerden ülkeye tek uçuş İstanbul'ayken, Ankara bile dış hat uçuşu alamazken ( yabancı misyon elçilik ataşe üniversiteler vs sefer koydurmaya yetmiyorken ) dış hat seferi biraz düşük ihtimal. Ama Balkanlar ve Arap ülkeleri olur, illa bir Paris Londra dolar haftanın beli günlerinde. Zaten Bursa İstanbul arası hava köprüsü olsa, İstanbul slot yokluğunda bile uygun düzenlemeyle iş yapar. Ama bu konuda yeterli bilgim yok, konunun son kısmını bu işin uzmanlarına bırakmak uygun olur.
nakliye ~ 3 yıl önce
maşallah, nakliyesini hangi firma yaptı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000