19 Şubat 2017, Pazar 09:07:26

Dev projenin ÇED süreci başlatıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu'nun nihai proje tanıtım dosyasını yayınladı.
  • HAYIR
  • sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not ve bizdedir , bizdedir arş a giden astronot ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde bizimkiler ışığa gem vurupda binerler yerden göğe çıkmazlar, gökden yere inerler..! Reis isimize atfen..! üstad Necip Fazıl dan...!
  • Halihazırda Atatürk havalimanına metro var. Yenikapı havalimanı arası 10 küsür kilometre metro 40 dakaikada neredeyse 40 metrede bir durup 40 küsür durakla gidiyor. Kısaca bayıyor. Balık istifi gibi bu sebepten de kullanılma oranı aşırı düşük. Bir londra ya bakın İstanbul'daki mesafenin kaç katı mesafeyi insanlar bagajları ile çok rahat binebildikleri havalimanı metrosunda şehir merkezine hiç durak olmadan 17 dakikada ulaşıyor. Marmaray la Kadıköy Yenikapı 6 dakika kalanıysa transferle 60 dakika:)))
  • Bu sayfalarda bile Vatan hainleri cirit atiyor. Turkiye nin gelismesini istemeyenler dereden tepeden atip tutuyorlar. Bunlara verilen misyon Turkiye nin yukselisini her ne pahasina olursa olsun yalan dolan da dahil olmak uzere her turlu yola tahrik etmek de dahil muracaat etmek. Allah bizi bu vatan hainlerinden korusun.

ÇED süreci başlayan 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu, Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerini birbirine bağlayacak.

18 ay içerisinde tamamlanması hedeflenen 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu Hattı'nın 19 adet tünelinin uzunluğu 34 kilometre, 16 adet viyadükün uzunluğu ise 7 kilometre şeklinde belirtilirken, projenin toplam uzunluğu 62,5 kilometre şeklinde belirlendi.

Proje güzergahının tamamı İstanbul İl sınırları içerisinde planlandı, geliş-gidiş olmak üzere 2 hat olarak tasarlandı. Demiryolu hattında, hatlar arası mesafe 4,5 metre platform genişliği ise 14,5 metre olarak planlandı.

3. Boğaz Köprüsü – 3. Havaalanı – Halkalı Demiryolu Projesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda “Orman Alanı, Tarım Alanı, Mera, Kırsal Yerleşim Alanı, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası” içerisinden geçiyor.

Dev projenin ÇED süreci başlatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

HAYIR ~ 1 yıl önce
HAYIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
t.h.y pilot , başkan R.T.E , Reis ~ 1 yıl önce
sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not ve bizdedir , bizdedir arş a giden astronot ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde bizimkiler ışığa gem vurupda binerler yerden göğe çıkmazlar, gökden yere inerler..! Reis isimize atfen..! üstad Necip Fazıl dan...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 1 yıl önce
Sende omega 3 eksikliği var arkadaşım.Biraz balık ye istersen...
Sadece Express ve süre önemli gerisi saçmalık ~ 1 yıl önce
Halihazırda Atatürk havalimanına metro var. Yenikapı havalimanı arası 10 küsür kilometre metro 40 dakaikada neredeyse 40 metrede bir durup 40 küsür durakla gidiyor. Kısaca bayıyor. Balık istifi gibi bu sebepten de kullanılma oranı aşırı düşük. Bir londra ya bakın İstanbul'daki mesafenin kaç katı mesafeyi insanlar bagajları ile çok rahat binebildikleri havalimanı metrosunda şehir merkezine hiç durak olmadan 17 dakikada ulaşıyor. Marmaray la Kadıköy Yenikapı 6 dakika kalanıysa transferle 60 dakika:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Menahem ~ 1 yıl önce
Bu sayfalarda bile Vatan hainleri cirit atiyor. Turkiye nin gelismesini istemeyenler dereden tepeden atip tutuyorlar. Bunlara verilen misyon Turkiye nin yukselisini her ne pahasina olursa olsun yalan dolan da dahil olmak uzere her turlu yola tahrik etmek de dahil muracaat etmek. Allah bizi bu vatan hainlerinden korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osmanli ~ 1 yıl önce
Bu forumda niye bu kadar vatan haini var bende anlamakta zorlaniyorum, Türk dedigin Türkiyenin gelismesinden ilerlemesinden gurur duyar ama siz vatan hainleri kötülemekten baska elinizden birsey gelmiyor, sizin adiniz Türk baska Türklügünüz yok, hem bu vatanin parasini yiyin hemde ihanet edin, yaziklar olsun vatan hainlerine!
Sozum sana ~ 1 yıl önce
Simdi diyecegim ki , gozunun ustunde kasin var, sana diyecek lafim var. Simdi bu durumda ben vatan haini olmus oluyormuyum? Bu durumu engellemek icin ne yapmaliyim? Konusunca hain susunca evliya olunur mu?
Ak-troll ~ 1 yıl önce
Arpan fazla geldi galiba.
Vatansever' e ~ 1 yıl önce
Vatan severlik sana göre vatanı soyanları, satanları savunmak ve korumak mıdır? İngilize ülkenin tapısunu verdikten sonra onların gemisine binip kaçanları atası bellemekmidir? 1948 yılından beri yetkisiz ve etkisiz bırakılmış bir partiyi her fırsatta eleştirenleri baş tacı yapmakmıdır? Her önüne konulanı yemeden önce bir düşünebilsen keşke. Ama onun için de beyin denen organ lazım değil mi?
Vatansever ~ 1 yıl önce
Ülkenin parasını, gereksiz zamanda gereksiz yerlere harcamak, vatanseverlik değildir. Bakınız Rize havaalanı. İstanbula acilen devlet hastaneleri yapılması gerekiyor. 70-80 kişi acilde sıra bekliyor. Ama yapmıyorlar. Neden acaba?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000