09 Aralık 2011, Cuma 11:20:40

DESTİCİ GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ellerinde bulunan net bilgileri paylaştıklarını söyledi...
Destici, Cumhurbaşkanı Gül ile BBP Lideri Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ve sonrasında yaşanan süreci konuştuklarını söyledi. Destici, "Cumhurbaşkanımızı ziyaret etmemizin nedeni bize ulaşan net bilgiyi kendisine ileterek araştırılmasını istedik" dedi. 

Cumhurbaşkanı Gül ile paylaştıkları bilgiyi şuanda kamuoyu ile paylaşmalarının mümkün olmadığını dile getiren Destici, "İki nedenden ötürü bu bilgiyi paylaşmıyoruz. Birincisi var olan iddialar ile hiçbir kişi ve kurumu zan altında bırakmak istemiyoruz. Bizim amacımız bir kurumu veya kişiyi hedef almak değil, biz olayın net bir şekilde aydınlatılıp kamuoyuyla paylaşılmasını istiyoruz. İkinci neden ise bilgiyi paylaştığınız takdirde bilgi karartılıyor, ulaşmanız engelleniyor. Bizim Sayın cumhurbaşkanı ile
cumhurun başı ile bilgiyi paylaşmamızdaki amaç bilginin ilk elden araştırılması" dedi. 

Kazada hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı muhabiri İsmail Güneş'in kazanın hemen öncesinde çektiği fotoğraflar ile ilgili Destici, fotoğrafların kamuoyu için yeni bir bilgi olduğunu ancak fotoğrafların kendileri için yeni olmadığını kendi arşivlerinde bu fotoğrafların yer aldığını dile getirdi. 
 
Fotoğraflarda görülen kokpit panellerinin söküldüğünün kaza sonrasında yapılan karşılaştırmalar neticesinde iddia haline geldiğini ve savcıların bu konuyu da araştırdığını belirten Destici, "Kaza kırım ekibinde yer alan üç kişinin tutuklanma sebebi de kokpit panellerini söktükleri, değiştirdikleri veya bazı belgeleri değiştirdikleri, yok ettikleri yönündeki iddialar nedeniyledir diye tahmin ediyorum" dedi. 
 
Kamuoyunda Şike Yasası olarak bilinen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair yasanında görüşmede gündeme geldiğini dile getiren Destici, yasanın Meclis'ten geçmesinden sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yazdığı mektuptan bahsetti. Mektupta 6 ay önce hazırlanmış bir yasanın değiştirilmek istenmesinin Meclis'in itibarını zedeleyeceğini Cumhurbaşkanlığı makamının buna 'dur' demesi gerektiğini yazdıklarını kaydeden Destici, "Cumhurbaşkanlığı makamı milletin hislerine tercüman olarak Meclisin itibarını kurtardı" şeklinde konuştu. 
 
İktidar ve muhalefet kanadından gelen yasanın aynen geçeceği yönündeki açıklamaları değerlendiren Destici, "Utanç yasasını utanmadan aynen geçirmeye çalışıyorlar. Bunu da şöyle açıklıyorlar: 'Sözlerimizin arkasındayız.' Ben size soruyorum. Bu güne kadar verdiğiniz sözlerin arkasında niye durmadınız. Apo'yu idam edeceğiz dediniz. Sonra niye affettiniz? Sayın Kılıçdaroğlu yolsuzlukla mücadele edeceğim diye oy istedin. Niye sözlerinin arkasında durmuyorsun? İktidarın bu millete sözü yok mu? Milletin istediğini yaparım istemediğini yapmam diye? Şamil Bey haklı. Şike Yasası da bedelli askerlikte referanduma götürülsün. Millet karar versin" dedi. 
 
Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmeye BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu ve Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu da katılmıştı.
DESTİCİ GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000