27 Aralık 2011, Salı 14:50:51

DENİZDEN 4.5 KİLOMETRE YÜKSEKTE HAVALİMANI...

Çin'in deniz seviyesinden 4 bin 436 metre yükseklikte yapacağı havaalanının inşaatına Tibet'in Nagku kasabasında gelecek yıl başlayacağı bildirildi...
  • Cin'de insanin bir onemi yok ki. Insanlar insan gibi yasamiyor bu kirsal kesimlerde. Heryerde barbarlik ve sefalet var. Hersey Pekin'e.
  • vay devrem helal olsun sana:))
  • Ben her gün iniyorum..Pilot ihtiyacı olursa bu operasyonlarda beni alabilirsiniz.Rakı Airlines tan Tanbaş kaptan deyin herkes tanır beni..
  • Arkadaşlar o seviyedeki bir havaalanına hiç bir uçak ve helikopter inemez. İnebilmesi için boş ve minimum yakıtlı olması gerekir. o zaman belki inebilir.
Resmi haber ajansı Şinhua'ya bilgi veren yetkililer, Nagku havaalanının Kamdo kasabasındaki havaalanından 100 metre daha yüksek olacağını söyledi.
 
Şinhua, Nagku havaalanının ne zaman açılacağı ve maliyeti hakkında bilgi vermedi.
 
Çin son yıllarda milyarlarca dolarlık harcama yaparak, özellikle ülkenin uzak batısında ekonomiyi güçlendirmek için yeni havaalanları yapıyor ya da eski havaalanlarını yeniliyor.
 
Pekin yönetimi yeni havaalanları, kara ve demiryollarının Tibet'i kalkındıracağını ve yaşam standartlarının yükselmesine yardımcı olacağını bildiriyor.
 
Tibetli eylemciler ise yeni hatların Çin göçünün hızını artıracağını ve Tibet Budist kültürünü yozlaştıracağını ileri sürüyor. (Haber 7)
DENİZDEN 4.5 KİLOMETRE YÜKSEKTE HAVALİMANI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Cin'de insanin bir onemi yok ki. Insanlar insan gibi yasamiyor bu kirsal kesimlerde. Heryerde barbarlik ve sefalet var. Hersey Pekin'e.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
vay devrem helal olsun sana:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ben her gün iniyorum..Pilot ihtiyacı olursa bu operasyonlarda beni alabilirsiniz.Rakı Airlines tan Tanbaş kaptan deyin herkes tanır beni..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaşlar o seviyedeki bir havaalanına hiç bir uçak ve helikopter inemez. İnebilmesi için boş ve minimum yakıtlı olması gerekir. o zaman belki inebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000