05 Haziran 2009, Cuma 08:13:09

Dehşet saçan uçağın pilotu öldü

Japonya'nın Nagasaki kentini yıkan atom bombasının atıldığı uçağın yardımcı pilotu Charles Donald Albury 88 yaşında öldü.
  • merhaba hiroşoma ve nagasaki yok eden bombayı atan kişinin ölmesi cok sevindirici yazıkki cok yazık 500bin insanın ölmesi acaba insanlığabir ders olmadımı hala devam eden kimyasal bomlar daha kaç can alacak.
  • İMLA --İMHA özür...
  • Adam iki küçük KİTLE İMLA SİLAHI ile katliamın daniskasını yapıyor, bir Allahın kulu da çıkıp; sen SOYKIRIM yaptın diyemiyor... Özgürlükler ülkesinde beleş çalışmaak için herkes birtaraflarını yırtıyor...Malum ülke DÜNYAYA DEMOKRASİ bahşediyor... çok garip bir dünyada yaşıyoruz çokkk...
  • pilot ne yapsın , emir kulu..

Albury'nin yardımcı pilotluğunu yaptığı ''Bockscar'' B-29 Superfortress tipi uçak 9 Ağustos 1945 tarihinde Nagasaki'ye ''şişman adam'' adı verilen atom bombasını atmış, gelişmiş bir endüstri kenti olarak bilinen Nagasaki saniyeler içinde yok olmuştu.

Amerikan kaynakları Nagasaki'ye atılan bombanın yaklaşık 40 bin kişinin anında ölmesine, 35 kişinin ise yaralanması ve radyoaktif zehirlenmesine yol açtığını söylerken, çeşitli kaynaklar bu sayının 100 binlerle ifade edilebileceğini belirtiyor.

Albury, yıllar sonra Nagasaki'ye atılan bombanın yol açtığı ölümlere ilişkin açıklamasında, ''hiçbir pişmanlık duymadığını'' belirterek, ''bombanın atılmasıyla olası bir Japon saldırısı sonucu ülkesinde meydana gelebilecek büyük can kayıplarının önlendiğini'' savunmuştu.

Japonya'nın Hiroşima kenti de Nagasaki'den 3 gün önce, 6 Ağustos 1945 tarihinde ABD'nin ''Enola Gay'' B-29 Superfortress tipi uçağından atılan ve ''küçük çocuk'' adı verilen atom bombasıyla yok edilmiş, bu süreçte de 100 binden fazla insan ölmüş, binlerce insan da radyasyondan etkilenerek kısa süre sonra hayatını kaybetmişti.

Hiroşima ve Nagasaki'ye atılan bombaların kaç kişiyi öldürdüğü bugün bile kesin olarak bilinmezken, iki kentin atom bombasıyla yok edilmesi çeşitli çevrelerde ''tarihin en büyük ve en temiz cinayeti'' olarak da nitelendirilmişti.
 

Dehşet saçan uçağın pilotu öldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
merhaba hiroşoma ve nagasaki yok eden bombayı atan kişinin ölmesi cok sevindirici yazıkki cok yazık 500bin insanın ölmesi acaba insanlığabir ders olmadımı hala devam eden kimyasal bomlar daha kaç can alacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İMLA --İMHA özür...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Adam iki küçük KİTLE İMLA SİLAHI ile katliamın daniskasını yapıyor, bir Allahın kulu da çıkıp; sen SOYKIRIM yaptın diyemiyor... Özgürlükler ülkesinde beleş çalışmaak için herkes birtaraflarını yırtıyor...Malum ülke DÜNYAYA DEMOKRASİ bahşediyor... çok garip bir dünyada yaşıyoruz çokkk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
pilot ne yapsın , emir kulu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000