21 Şubat 2012, Salı 18:11:30

DEFİNEYE İKİ UÇAK TAHSİS EDİLDİ...

İspanya, Amerikan Odyssey şirketinin Portekiz kıyılarında bulduğu 500 milyon dolarlık defineyi getirmek için ABD'ye iki uçak gönderdi...
  • Amerikan odyssey şirketinin Portekiz kıyılarında 200 yıl önce bulduğu...... burada bir problem yokmu ? 4 Tem 1776 da özgürlük bildirisi yayınlandı yaklaşık 15-20 sene sonramı hazi bulunmuştu ?
  • birisi lütfen izah edebilir mi ?define portekiz kıyılarında amerika tarafından bulunuyor ama ispanya'ya ait. .. hepsini anladık diyelim neden geri getirileceğine dair haberde kullanılan uçak fotoğrafı amerikan kara kuvvetlerine ait c-130 ??
İspanya, 5 yıl süren hukuk mücadelesini kazanarak, Amerikan Odyssey şirketinin Portekiz kıyılarında 200 yıl önce bulduğu defineyi geri getiriyor. 
 
Florida federal mahkemesinin, geçtiğimiz Cuma günü Odyssey şirketinin defineyi İspanya'ya iade etmesi yönünde verdiği karardan sonra İspanya Hava Kuvvetleri bugün iki adet Hercules uçağını Florida'ya gönderdi.
 
Zaragoza'dan havalanan C-130 Hercules tipi uçaklarda İspanya Kültür Bakanlığı'ndan da bazı uzmanlar bulunuyor. İngiliz donanması tarafından 5 Ekim 1804 yılında Peru'dan dönüşü sırasında batırılan Nuestra Senora de las Mercedes adlı gemi, şimdiki değeri 500 milyon doları bulan bir defineyi taşıyordu.
 
Bugüne kadar denizde bulunan en büyük define özelliği taşıyan Las Mercedes gemisindeki altın ve gümüş madeni paralar, İspanya Kralı Carlos IV adına 1796 yılında Lima'da basılmıştı. (Sabah)
DEFİNEYE İKİ UÇAK TAHSİS EDİLDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Amerikan odyssey şirketinin Portekiz kıyılarında 200 yıl önce bulduğu...... burada bir problem yokmu ? 4 Tem 1776 da özgürlük bildirisi yayınlandı yaklaşık 15-20 sene sonramı hazi bulunmuştu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
birisi lütfen izah edebilir mi ?define portekiz kıyılarında amerika tarafından bulunuyor ama ispanya'ya ait. .. hepsini anladık diyelim neden geri getirileceğine dair haberde kullanılan uçak fotoğrafı amerikan kara kuvvetlerine ait c-130 ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000