03 Mart 2014, Pazartesi 08:52:30

DC-10 RESMEN EMEKLİYE AYRILDI

Bir dönemin unutulmaz üç motorlu uçağının halen kullanımda olan son örneği de resmi olarak emekliye ayrıldı.
  • Bu uçağın kargo kapağı yüzünden iki kaza oldu. Birini zaten yazmişlar yorumlara.bu kazalardan sonra o kargo kapaklarına adam akıllı modifiye yaptılar. Bu uçaklardan bir kaçı hala uçuyor. Biri göz Hastanesi. Bide bu uçakların yeni modelleri kullanılıyor. Yen modeli MD 11. Bide bu uçaklar kargo taşımak içinde kullanılıyor
  • haberde uçak için güvenli mi yazıyor???
  • thy için son derece üzücü bir uçaktır paris de düşen uçak bir dc-10 dur.. zaten buna benzer bir kaç kaza daha oldu ve firma üretimi durdurdu uçağın..Cargo modeli hala uçuyor fedex de ups de. ve bazı charter uçuş yapan firmalarda..hiçbir zaman tuttulan bir model olmadı..
  • Helal olsun Android uygulamasi Senin gibi abilerimiz hep bize ornek olsunlar.Ne anilarin vardir senin simdi.Patlatsana anilari abim teker teker.Adaminim abi.Saygilar.

40 yıldan fazladır yolcu taşıyan DC10 modelinin son uçuşu, Bangladeş’in başkenti Dakka ile İngiltere’nin Birmingham şehri arasında gerçekleşti. DC10, piste tekerleklerini değdirdiği anda 'su takı' ile selamlandı. Biman Bangladesh Havayolları’na ait uçak, son yolcu uçuşunun ardından birkaç kez daha havalanarak, şehrin üstünde veda turları attı.

Ancak daha önce müze yapılması kararlaştırılan son DC10, parçalarının sökülmesi için Dakka’ya geri uçmak zorunda kaldı. Birmingham’dan ABD’ye gitmesi ve Seattle kentinde müzeleştirilmesi kararlaştırılan uçak, müze yetkililerinin kendisi için yer bulamamasının ardından parçalarına ayrılmaya mahkum edildi. DC10’un 14 saatlik son uçuşuna katılan 35 yolcudan biri olan Gordon Strech, “Esas amacım, bu tarihi uçuşta bulunmaktı. Sırf bu uçuşa katılabilmek için İngiltere’den Bangladeş’e gittim” dedi.

1971 yılından beri havacılık sektörüne hizmet eden DC10, askeri uçuşlarda kullanılmaya devam edecek. Konforlu, güvenilir ve verimli bir uçak olarak değerlendirilen DC10’un toplamda altı farklı modeli bulunuyor.DC-10 RESMEN EMEKLİYE AYRILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Ibrahim çağlar ~ 3 yıl önce
Bu uçağın kargo kapağı yüzünden iki kaza oldu. Birini zaten yazmişlar yorumlara.bu kazalardan sonra o kargo kapaklarına adam akıllı modifiye yaptılar. Bu uçaklardan bir kaçı hala uçuyor. Biri göz Hastanesi. Bide bu uçakların yeni modelleri kullanılıyor. Yen modeli MD 11. Bide bu uçaklar kargo taşımak içinde kullanılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok ~ 4 yıl önce
haberde uçak için güvenli mi yazıyor???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suleyman ~ 3 yıl önce
evet sadece 4-5 kazsı oldu boeing 747 gibiveya 737 gibi çok değil
camaroth ~ 4 yıl önce
thy için son derece üzücü bir uçaktır paris de düşen uçak bir dc-10 dur.. zaten buna benzer bir kaç kaza daha oldu ve firma üretimi durdurdu uçağın..Cargo modeli hala uçuyor fedex de ups de. ve bazı charter uçuş yapan firmalarda..hiçbir zaman tuttulan bir model olmadı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Helal olsun Android uygulamasi Senin gibi abilerimiz hep bize ornek olsunlar.Ne anilarin vardir senin simdi.Patlatsana anilari abim teker teker.Adaminim abi.Saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000