11 Nisan 2017, Salı 09:39:27

Davut uçuş okulunun en anlamlı uçuşu

Davut Uçuş Okulu, eğitimlerde kullanmak üzere Tecnam tipi fabrika çıkışlı uçağını teslim aldı. İtalya’dan Türkiye’ye getirilen uçağın o uçuşu, geçen hafta hayatını kaybeden okulun Genel Müdürü Sevim Gümüş adıyla gerçekleştirildi.
  • Çok güzel bir uçak.
  • allah mekanini cennet eylesin geride biraktigi sevenlerine sabir versin...pilot adayi arkadaslara da her daim emniyetli ucuslar dileriz...
  • Sevim ablamız anısına ne yapılsa az olur. Gidişiyle bizi derinden yaraladı. Her zaman o güzel gülüşün hafızamızda olacak sevim abla nurlar içinde uyu...
  • Dunyanın her yerine çatır çatır satan uçak. Tecnam 2010 ve 2012 modellerini inceleyiniz. Kanadı metal govdesi composit harika bir uçak. 2010 modeli kesinlikle Cesna yı silip süpürecek. Alımı da işletmeside maliyeti çok düşük ve ucuz uçuş eğitiminin onunu aciyor. Ayrica diamond gibi yogurt kabı gibi sadece composit değl.

Davut Uçuş Okulu, eğitimlerde kullanmak üzere Tecnam tipi fabrika çıkışlı uçağını teslim aldı. İtalya’dan Türkiye’ye getirilen uçağın o uçuşu, geçen hafta hayatını kaybeden okulun Genel Müdürü Sevim Gümüş  adıyla gerçekleştirildi.

Davut Uçuş Okulu’nun İtalyan Tecnam şirketinden sipariş ettiği P2008JC model uçak üç gün süren uçuşun ardından okula teslim edildi. Pilotlar Oben Oğultarhan ve Taşkın Büyükyurtsever’in İtalya’nın Capua kentinde bulunan Tecnam fabrikasından teslim aldığı TC-SLI kuyruk tescilli uçak, 7 Nisan günü yola çıktı. Vezüv yanardağı ve Pompei kalıntıları üzerinden geçtikten sonra Yunanistan rotasını izleyen uçak Bodrum’a indikten sonra son bacak için havalandı ve  Adana’ya ulaştı.

Uçuş okullarının PPL ve temel CPL eğitiminde tercih ettiği fabrika çıkışlı uçağın teslimat uçuşunun özel bir anlamı da vardı. Geçen hafta ani şekilde hayatını kaybeden Davut Uçuş Okulu Genel Müdürü Sevim Gümüş’ün anısına uçuşa, “ Sevim Gümüş uçuşu” adı verildi.  Bugüne kadar yurtdışından sayısız uçağı alarak Türkiye’ye teslim uçuşunu yapan deneyimli  pilot Oben Oğultarhan, “ Sevim Gümüş bu uçağı dört gözle bekliyordu ancak uçağın hangara girişine tanık olamadı. Biz de bu uçuşu ona ithafen gerçekleştirdik” dedi.

Davut uçuş okulunun en anlamlı uçuşu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Volvo ~ 1 yıl önce
Çok güzel bir uçak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kenny ~ 1 yıl önce
allah mekanini cennet eylesin geride biraktigi sevenlerine sabir versin...pilot adayi arkadaslara da her daim emniyetli ucuslar dileriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne olsa az ~ 1 yıl önce
Sevim ablamız anısına ne yapılsa az olur. Gidişiyle bizi derinden yaraladı. Her zaman o güzel gülüşün hafızamızda olacak sevim abla nurlar içinde uyu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecnam ~ 1 yıl önce
Dunyanın her yerine çatır çatır satan uçak. Tecnam 2010 ve 2012 modellerini inceleyiniz. Kanadı metal govdesi composit harika bir uçak. 2010 modeli kesinlikle Cesna yı silip süpürecek. Alımı da işletmeside maliyeti çok düşük ve ucuz uçuş eğitiminin onunu aciyor. Ayrica diamond gibi yogurt kabı gibi sadece composit değl.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000