31 Mart 2016, Perşembe 15:10:55

Davut Uçuş okulu uçuşa hazır

Adana merkezli uçuş okulu Davut Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden uçuş eğitim yetkisini alarak öğrenci kayıtlarına başladı.
  • Pazarlama berbat daha sim yetkileri yok uçuk fiyatlar ve bir bayan varki dönecem dönecem diyor, ego yapmaktan başka birşey yok güven vermiyor. açıkçası bu zihniyetle fazla gitmez zaten pilotaj da öldü turizm bitti çünkü firmalar uçak siparişlerini iptal ediyor. Kısacası vakit kaybı.
  • https://www.youtube.com/watch?v=cbyTDRgW4Jg
  • DAVUT HAVACILIK Havacılıga hosgeldın.. Ekibinle size başarılar diler Kazasız Belasız Uçuşlar Olsun
  • Hayirli olsun hayirlisi olsunnn kazasiz kirimsiz emniyetli ucuslar dilerim . en azindan yan komususu gibi vaadler verip ucak alinacak deyip iki sene de bir ucak alma yada bir ucagi bakimdan 8 ayda cikartmama , cimrilikle para hirsiyla okuluna para baglalamama ve eski ucaklarla; ucuyo iste diyerek insanlarin canlarini tehlikeye atmazlar ,

Adana merkezli uçuş okulu Davut Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden uçuş eğitim yetkisini alarak öğrenci kayıtlarına başladı.

Türkiye'deki uçuş eğitim organizasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda kendisine ait hangarı ve tesisleri bulunan Davut Havacılık'ın uçuş eğitim organizasyonu yetki belgesi SHGM tarafından onaylandı.2014 yılından itibaren kuruluş çalışmalarını sürdüren Davut Havacılık, bu yetkiyle birlikte PPL(A) Hususi Pilot Lisansı CPL(A) Ticari Pilot Lisansı, IR(A) Aletle Uçuş Yetki Eğitimi, ATP(A) Modüler Yerinden ve Uzaktan Teorik Bilgi Kursu, ME(A) Çok Motor Sınıf Yetkisi Eğitimi, FI(A), CRI(A),IRI(A) Öğretmen Eğitimi verme hakkını elde etti.

2013 yılında  amatör pilot lisansı alarak havacılığa adım atan Sarper Davut tarafından kurulan Davut Havacılık, 2015 yılında Şakirpaşa Havalimanı'nda 1500 metrerakelik hangar yerini alarak inşaata başladı. Nisan ayı sonunda hangar inşaatını bitirecek olan Davut Havacılık, 1 adet Çift Motor Tecnam (P2006T), 1 Adet Tek Motorlu Tecnam (P2008JC), 1 Adet Cessna-172S ile filosunu kurdu. 2 yıl  içerisinde 10 uçaklık bir filo hedefleyen okulun ayrıca Türkiye’nin ilk FNPT II Hareketli Simülatörü (REDBIRD MCX) ve yine Türkiye’nin ilk hareketli Yan Rüzgar Simülatörü (REDBIRD XWIND) de bulunuyor. Airporthaber'e bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Davut, " İlk olarak 2014 sonunda ekip kurma çalışmalarına başladım ve aynı zamanda şirketimizin resmi kuruluş işlemlerini gerçekleştirdim. Bunu takiben  hızlı bir şekilde genel havacılık ve milli eğitim işlemlerini tamamlayarak 2015 Mart ayında Genel Havacılık ruhsatımızı aldık. Adana şehir merkezinde idari ofis, derslikler ve sosyal alanların olduğu yönetim binamızı tamalayıp , Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda yer tahsisi ihalesinine katılmak için başvurduk. 2015 Ekim'inde açılan 1500m2’lik yer tahsis ihalesini kazanarak Aralık sonu itibariyle hangar inşaatına başladık ve Nisan ayı sonu itibariyle hangarımızı tamamen hizmete sokmuş bulunacağız. Öğrencilerimizin uçuştan önce ve sonrası sosyal aktivitelerini arttırmaya yönelik hizmetler yer almakta olup öğrencilerimize aidiyet duygusunu ön plana çıkarmaya yönelik girişim ve çalışmalarımız sürekli geliştirilecektir" dedi.

Davut ayrıca, Davut Uçuş Okulu olarak her zaman kalite ve emniyeti ön planda tutarak havacılığa yeni bir heyecan ve vizyon katarak ilerlemeyi kendilerine hedef olarak koyduklarını vurguladı.

Davut Uçuş okulu uçuşa hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

2 yıl devir ~ 2 yıl önce
Pazarlama berbat daha sim yetkileri yok uçuk fiyatlar ve bir bayan varki dönecem dönecem diyor, ego yapmaktan başka birşey yok güven vermiyor. açıkçası bu zihniyetle fazla gitmez zaten pilotaj da öldü turizm bitti çünkü firmalar uçak siparişlerini iptal ediyor. Kısacası vakit kaybı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
davuuuut ~ 2 yıl önce
https://www.youtube.com/watch?v=cbyTDRgW4Jg

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEBRİK EDERİM ~ 2 yıl önce
DAVUT HAVACILIK Havacılıga hosgeldın.. Ekibinle size başarılar diler Kazasız Belasız Uçuşlar Olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 2 yıl önce
Hayirli olsun hayirlisi olsunnn kazasiz kirimsiz emniyetli ucuslar dilerim . en azindan yan komususu gibi vaadler verip ucak alinacak deyip iki sene de bir ucak alma yada bir ucagi bakimdan 8 ayda cikartmama , cimrilikle para hirsiyla okuluna para baglalamama ve eski ucaklarla; ucuyo iste diyerek insanlarin canlarini tehlikeye atmazlar ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000