29 Temmuz 2016, Cuma 18:02:07

Darbecilerin F-16'larına 20'den fazla ikmal yapılmış

Adana'da darbe gecesi İncirlik Üssü'nden kalkan tanker uçaklara ait uçuş güzergahlarını belirleyen radar kayıtları ortaya çıktı. 3 tanker uçağın gece boyunca F-16'lara 20'den fazla yakıt ikmali yaptığı saptandı.
  • Sorsunlar bakalım, Graham Fuller'de orada mıymış?
  • C.TOPEL NAS uçağı ATR 72 600 MARTI 43 uçuş koduyla 2 MART 2016 da 08.00 de İzmit'ten havalanıp önce Çiğli'ye sonra İncirlik'e gitti.16.20 de İzmite döndü...Aynı uçak 29-2-2016 da 06.20 DE iZMİT'ten havalanıp Sicilyadaki Sigonella Askeri havaalanına gitti.16.55 de İzmite döndü.BURADAKİ ÜS İTALYAN HAVA KUVVETLERİ VE AMERİKAN DENİZ KUVVETLERİ TARAFINDAN ORTAK KULLANIMDA....Aynı gün T.S.G uçağı CN 235 Casa Catania'dan havalanıp 15.30 da İzmite indi.Mart ayında yine ATR 72-600 UÇAĞI iZMİT-ETMESGUT-TRABZON-ETİMESGUT-iZMİT uçuşu yaptı.Trabzon meydanı tamamen sivil olduğu malum.Radar kayıtlarında bunlar mevcuttur,şayet yok edilmediyse.
  • Bu hain fetöcü general geçmişte hava harp okulundan kendikerinden olmayan onlarca vatansever, başarılı subay adayının okuldan psikolojik baskılarla atılmasına veya okulu zorla bırakmalarına sebep olmuştur. Gencecik çocuklara akla gelmez eziyetler yapan ve iftiralar atanlar arasındadır. Yargılanırken kendisine bu suçlamalar da yöneltilmelidir. Ama kendisinde zerre kadar onur, gurur, şeref, haysiyet, ülkesine karşı vefa olmadığı için o bunları da reddedecektir.
  • INCIRLIK KAPANSIN AMERIKAN KOPEKLERI CEKILSIN.

Radar kayıtlarına göre, darbe girişimi gecesi kalkan uçaklardan 1 numaralı tanker uçağının, saat 21.50'de İncirlik'ten kalkıp 16 Temmuz saat 06.03'te geri dönüş yaptığı, bu sürede Afyon, Ankara ve İstanbul üzerinde uçuş yaptığı, 2 numaralı tanker uçağının ise, 15 Temmuz'da, saat 21.45'te kalkış yapıp, 16 Temmuz sabahı saat 05.28'te üsse geri döndüğü, bu sürede Ankara güzergahı üzerinde uçuş yapıp darbe girişimine katılan savaş uçaklarına yakıt ikmali yaptığı, 3 numaralı tanker uçağının da 16 Temmuz sabahı 04.59'dan üsten hareket edip, 10.42'de dönüş yaptığı, yaklaşık 6 saatlik zaman diliminde Orta Karadeniz bölgesi ile Ankara üzerinde uçuş yapıp darbeci F-16'lara yakıt ikmali yaptıktan sonra geri döndüğü belirlendi.

DARBENİN ETKİNLİĞİNİ ARTTIRMAK İÇİN 20'DEN FAZLA YAKIT İKMALİ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından tespit edilen ilgili trafiklere ait radar kayıtlarında, İncirlik Üssü'nden havalanan 3 tanker uçağının darbe girişimine katılan F-16 uçaklarına 20'den fazla yakıt ikmali yaptıkları tespit edildi. Tanker uçaklarının İstanbul'da alçaktan uçuş yapan, Ankara'da ise bombalamaya katılan uçaklara yakıt ikmali yaptığı belirlendi. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmadan sonra tutuklanan ve ardından ordudan ihraç edilen Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın emriyle 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndan kalkan tanker uçaklarının, yakıt ikmali yaptıkları F-16'ların havada kalma sürelerini arttırarak, darbe girişimi etkinliğini arttırmayı amaçladıkları öğrenildi.

7 TANKER UÇAĞINDAN 4. HAZIRLAMIŞLAR

İstanbul'da uçan F-16'lara Afyon üzerinde, Ankara'dakilere ise Akıncılar Üssü civarında yakıt ikmali yaptıkları belirlendi. Türkiye'de sadece Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nde bulunan 7 tanker uçağından 4'ünü darbe girişimi için hazırladıkları, bu uçaklardan 3'ünün havalandığı, 1'inin ise kalkış için hazırda bekletildiği öğrenildi. Ayrıca darbe girişimi günü, 1 tanker uçağının bakımda olduğu saptanırken, böylelikle sadece 2 tanker uçağını darbe girişimi için kullanmadıkları tespit edildi.

UÇUŞ EKİBİNİ DİNLENDİRMİŞ, DİĞER PERSONELİ YAYLA VE DENİZE GÖNDERMİŞ

10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın, darbe gecesi uçuşa katılacak olan pilot ve uçuş ekibine önceden dinlenip hazır olmalarını istediği, darbe günü de havanın sıcak olmasını gerekçe gösterip, denize ve yaylaya gidecek personeli için mesaiyi saat 15.00'te bitirmeleri talimatını verdiği ortaya çıktı. Ayrıca, darbe gecesi 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda kalan yakıt dolumu ve bakım yapan vardiya personeline, üsse ait telsiz hatları ile cep telefonlarından görüşme yapmamasını, yüz yüze haberleşme talimatı verdiği öğrenildi.

DARBE KARŞITI UÇAKLARIN KALKIŞINI ENGELLEMEYE ÇALIŞMIŞ

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe soruşturmasında Bekir Ercan Van'ın gece boyunca kuleye dahi çıkarak pilotların uçuş hazırlığı sırasında bizzat refakat ettiği belirlendi. Ayrıca İncirlik Üssü'nde bulunan 154. Filo'ya ait F-16 pilotlarına Eskişehir'de bulunan Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi'nden kalkış yapmaları yönünde gelen emirlere rağmen, Bekir Ercan Van'ın bu kalkışları engellemeye çalıştığı bildirildi.

Darbecilerin F-16'larına 20'den fazla ikmal yapılmış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

... ~ 2 yıl önce
Sorsunlar bakalım, Graham Fuller'de orada mıymış?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O. HAL ~ 2 yıl önce
C.TOPEL NAS uçağı ATR 72 600 MARTI 43 uçuş koduyla 2 MART 2016 da 08.00 de İzmit'ten havalanıp önce Çiğli'ye sonra İncirlik'e gitti.16.20 de İzmite döndü...Aynı uçak 29-2-2016 da 06.20 DE iZMİT'ten havalanıp Sicilyadaki Sigonella Askeri havaalanına gitti.16.55 de İzmite döndü.BURADAKİ ÜS İTALYAN HAVA KUVVETLERİ VE AMERİKAN DENİZ KUVVETLERİ TARAFINDAN ORTAK KULLANIMDA....Aynı gün T.S.G uçağı CN 235 Casa Catania'dan havalanıp 15.30 da İzmite indi.Mart ayında yine ATR 72-600 UÇAĞI iZMİT-ETMESGUT-TRABZON-ETİMESGUT-iZMİT uçuşu yaptı.Trabzon meydanı tamamen sivil olduğu malum.Radar kayıtlarında bunlar mevcuttur,şayet yok edilmediyse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hain ~ 2 yıl önce
Bu hain fetöcü general geçmişte hava harp okulundan kendikerinden olmayan onlarca vatansever, başarılı subay adayının okuldan psikolojik baskılarla atılmasına veya okulu zorla bırakmalarına sebep olmuştur. Gencecik çocuklara akla gelmez eziyetler yapan ve iftiralar atanlar arasındadır. Yargılanırken kendisine bu suçlamalar da yöneltilmelidir. Ama kendisinde zerre kadar onur, gurur, şeref, haysiyet, ülkesine karşı vefa olmadığı için o bunları da reddedecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 2 yıl önce
INCIRLIK KAPANSIN AMERIKAN KOPEKLERI CEKILSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mevlüt Kaptan ~ 2 yıl önce
Aynen aga kapatsin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000