08 Nisan 2017, Cumartesi 09:51:00

Darbe girişimi sivil havacılığı nasıl etkiledi?

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi Türk sivil havacılığını nasıl etkiledi?
  • Bir soru? Normalde asfalt zeminde hareket etmeyen tank (tır üzerinde nakledilir) maslaktan köprüye gidene kadar veya havaalanlarına giderken hiç mi dikkat çekmedi?
  • Yatacak yerin yok Fetosh
  • Abi, o isler tam oyle degil. Bunu avantaja cevirip ve bahane ederek calisanlarin maaslarini astronomik dusuren sirket yoneticileri ve yandaslari hepiniz ilerde hukuneti zor duruma dusurup ekonomiyi etkilemekle yargilancaksiniz. Haberiniz ola
  • Besle Fetoyu oysun gozunu. Besle terorristi patlatsin bombayi; Besle siyasetcini arkadan bin turlu is cevirsin; Bu memleket bu kadar pisligin icine daha onde saplandi mi acaba?

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi tüm sektörleri olduğu gibi sivil havacılık sektörünü de oldukça olumsuz etkiledi.
Temmuz ayına kadar satış trendleri sezon ortalamalarını korurken, 15 Temmuz sonrası önceki yılların yaz sezonu ortalamalarının altında kaldı. Bunda en büyük etken yabancı turistlerin yaşanan talihsiz olaylar ve terör saldırılarının etkisinde kalarak risk almak istememeleri oldu.eSky Group’un paylaştığı IATA verilerine göre; Temmuz ayındaki karşılıklı yurt dışı uçak bileti satışlarında, Haziran ayına kıyasla %25 gibi önemli bir düşüş yaşandı. Yine Temmuz ayında dikkat çeken bir başka detay ise bilet iadelerinin %47’ye ulaşarak son yılların rekorunu kırmış olması. Bilet iadelerinde Temmuz ayını %39’luk oranlarla Eylül ve Aralık ayları takip etti.2016 Yılında satışı yapılmış 3 milyon 700 binden (3,704,758) fazla karşılıklı yurt dışı uçak biletinin brüt toplam miktarı 1 milyar doları (1,106,168,659.59 USD) geçti. Bu satışların 27 milyon doları (27,484,931.44) aşkın kısmı kredi kartı ile yapıldı. Yıl içerisinde toplamda 231,654 adet uçuş iptal edilirken, iadeler 195,602 adet olarak tespit edildi. En fazla uçuş iptali olumsuz hava koşullarından dolayı %46’lık oranla Aralık ayında yaşandı.

Darbe girişimi sivil havacılığı nasıl etkiledi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Tank ~ 1 yıl önce
Bir soru? Normalde asfalt zeminde hareket etmeyen tank (tır üzerinde nakledilir) maslaktan köprüye gidene kadar veya havaalanlarına giderken hiç mi dikkat çekmedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 1 yıl önce
Tank her türlü arazide gidebilir. Tır üzerinde gitmesi hep hızlı hemde daha az yakıt tüketerek gitmesidir. Tank fazla yol yapamaz hele bizdeki hurda
Soruyu doğru okursan?? ~ 1 yıl önce
Soru gidebilir mi değil? Sen hiç normal şartlarda asfalt yol üzerinde giden tank gördün mü? tangır tungur bir sürü yere tank giderken bir Allah'ın kulu ne oluyor diye sormadı mı? Maslak'tan köprüye gelip bir de köprüyü geçip askerler trafiği kesince mi haberleri oldu? Yani sorulacak o kadar çok garip soru var ki????
Ah aldin ~ 1 yıl önce
Yatacak yerin yok Fetosh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abarti ~ 1 yıl önce
Abi, o isler tam oyle degil. Bunu avantaja cevirip ve bahane ederek calisanlarin maaslarini astronomik dusuren sirket yoneticileri ve yandaslari hepiniz ilerde hukuneti zor duruma dusurup ekonomiyi etkilemekle yargilancaksiniz. Haberiniz ola

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fethullan Hoca ~ 1 yıl önce
Besle Fetoyu oysun gozunu. Besle terorristi patlatsin bombayi; Besle siyasetcini arkadan bin turlu is cevirsin; Bu memleket bu kadar pisligin icine daha onde saplandi mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000