16 Ocak 2018, Salı 15:30:49

Danimarkalı Bakan'dan 3. havalimanı açıklaması

Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, üçüncü havalimanının kapasitesinin Türk Hava Yolları (THY) tarafından dahi doldurulabileceğini belirtti.
  • tgs alım var mı 3. havalimanında çalışmak istiyorum devletimiz çok iyi
  • Bence de THY yalnız gitmeli diğer Havayolları da Yeşilköy’de kalmalı
  • Copenhagen Airport International. Bunlar nereden cikti simdi? Danimarka'li bakan milli ve yerli mi?
  • Bizim kadar çok peçete tüketen yok valla.
  • Adam diyor ki.. Siz dünyanin en büyük havalimanini kendi ucaklariniz ile doldurun.yani idare edin. Biz alternatif olarak birden fazla havalimani tespit ettik bile. Kopenhag havaalani bunlardan birisi. calismalara basladik bile.
  • Demek danışmanlardan biri danimarkalılar. Bize niye yağ çektikleri şimdi belli oldu. Dan'lar da yağı, gazı, havayı, gösterişi sevdigimizi anlamışlar. Diğer danışman da Münih havaalanı. Yani eyyyy nazi dediğimiz ülkenin. Adamlara hem dünya laf ediyoruz hem de ticaret, iş yapmaktan, ihale saçmaktan, icatlarını kullanmaktan geri kalmıyoruz bu ne ikiyüzlülük anlayan var mı ?
  • Düşmanlarınızı övün der bir kötü deha. Gevşemek yok.
  • Sen ekmegine bak kibar cocuk
  • Adam almis paranin kokusunu, ama bu dogrudan bir aciklama degil de PR tarzi bir pohpoh görünüyor.
  • Danimarkanin maliye bakanı sen hangi ara araştırma yaptın thy 3 havalimanı hakkında..kapalı kapıların ardında neler konuşuyorsunuz.

Kopenhag Havalimanı’nın genişletilmesiyle ilgili basın turuna katılan Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, inşası devam eden ve dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması hedeflenen İstanbul'un üçüncü havalimanının kapasitesinin Türk Hava Yolları (THY) tarafından dahi doldurulabileceğini belirtti.

AA muhabirinin İstanbul’a yapılmakta olan üçüncü havalimanıyla ilgili görüşlerini sorduğu Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, üçüncü havalimanının kapasitesinin doldurulmasında sorun yaşanmayacağını düşündüğünü söyledi.

Jensen, son yıllarda daha da büyüyen Türk Hava Yollarının (THY) kapasitesinin bile, üçüncü havalimanının kapasitesini doldurmakta yeterli olacağını öngördüğünü vurguladı.

Maliye Bakanı Jensen, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın da önemli bir merkez olduğunu sözlerine ekledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kopenhag Havalimanı Basın Bürosu'ndan Sara Westphal Emborg da İstanbul’a yapılan üçüncü havalimanının danışmanları arasında Kopenhag Havalimanı'nın uluslararası danışmanlık firması Copenhagen Airport İnternational'ın (CAI) da olduğunu ifade etti. Yakın bir zamanda İstanbul'a geleceği belirtilen Danimarkalı yetkililerin, üçüncü havalimanını inşa eden IDA konsorsiyumuna strateji geliştirme, organizasyon ve işletmecilikle ilgili danışmanlık hizmeti verdiği kaydedildi.

İskandinavya’nın dünyaya açılan kapısı rolünü gören ve İskandinavya’nın en çok yolcu ağırlayan havalimanı konumundaki Kopenhag Havalimanı, inşasına yeni başlanan E Terminali ile yılda 40 milyon yolcuyu ağırlamayı hedefliyor.

Danimarkalı Bakan'dan 3. havalimanı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

tgs ~ 12 ay önce
tgs alım var mı 3. havalimanında çalışmak istiyorum devletimiz çok iyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komsu ~ 1 yıl önce
Bence de THY yalnız gitmeli diğer Havayolları da Yeşilköy’de kalmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah Allah! ~ 1 yıl önce
Copenhagen Airport International. Bunlar nereden cikti simdi? Danimarka'li bakan milli ve yerli mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Self-stimulation ~ 1 yıl önce
Bizim kadar çok peçete tüketen yok valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hoppalaa ~ 1 yıl önce
Adam diyor ki.. Siz dünyanin en büyük havalimanini kendi ucaklariniz ile doldurun.yani idare edin. Biz alternatif olarak birden fazla havalimani tespit ettik bile. Kopenhag havaalani bunlardan birisi. calismalara basladik bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne desek boş ~ 1 yıl önce
Demek danışmanlardan biri danimarkalılar. Bize niye yağ çektikleri şimdi belli oldu. Dan'lar da yağı, gazı, havayı, gösterişi sevdigimizi anlamışlar. Diğer danışman da Münih havaalanı. Yani eyyyy nazi dediğimiz ülkenin. Adamlara hem dünya laf ediyoruz hem de ticaret, iş yapmaktan, ihale saçmaktan, icatlarını kullanmaktan geri kalmıyoruz bu ne ikiyüzlülük anlayan var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bomboş ~ 1 yıl önce
Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.
B ~ 1 yıl önce
Düşmanlarınızı övün der bir kötü deha. Gevşemek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kopenhag kriterleri ~ 1 yıl önce
Sen ekmegine bak kibar cocuk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bastirin parayi! ~ 1 yıl önce
Adam almis paranin kokusunu, ama bu dogrudan bir aciklama degil de PR tarzi bir pohpoh görünüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arastirm ~ 1 yıl önce
Danimarkanin maliye bakanı sen hangi ara araştırma yaptın thy 3 havalimanı hakkında..kapalı kapıların ardında neler konuşuyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dan ~ 1 yıl önce
Kötümser konuşsaydı alkışlayacaktın ama...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000