08 Kasım 2013, Cuma 08:49:13

CYPRUS AIRWAYS SLOT HAKKINI SATIYOR

Büyük ekonomik sıkıntılar içerisinde olan Rum “Kıbrıs (Rum) Havayolları”nın, Heathrow Havalimanı’ndaki iki “slot” (iniş-kalkış) hakkından birini satacağı haber verildi.
  • Thy Batan kthy nin ingiltere manchester gatwıck burmingham stansed slotlarini kullaniyor olsa butun bu destinasyonlara sefer yapardi nerde kullaniyor? KTHY nin milyon sterlinlik slotlari ne oldu yandımı?
  • ingiltere kıbrıs hattı zaten lowcostlar ele geçirmiş durumda kıbrıslılar bile charter firmaları daha ucuz olduğu için tercih ediyorlar.cyprus airways bu hatta rekabet gücü kalmadı
  • Ben alayim ozaman
  • Cyprus Airways, dogrusunu yapıyor. Ulkede ekonomik kriz yasanırken, dogal olarak devlet havayoluda, nasibini alır. Sirketi, kucultup kurtarırsınız. Cyprus Airways cok gitmez, duzene girer. Slot fiyatı yıllık degildir. KTHY'da kuculup kurtula bilirdi, ancak, sendika buna sans tanımadı.

Fileleftheros gazetesi “Kıbrıs Havayolları Satış Devam Ediyor... Sıra Heathrow Havalimanı’ndaki İki Slot’tan Birinde” başlıklarıyla verdiği haberinde, edindiği bilgilere dayanarak, Kıbrıs Havayolları Yönetim Kurulu’nun, Londra’nın Heathrow Havalimanı’ndaki iki “slot” hakkından birini satma konusunda müzakerelerin son aşamasında bulunduğunu yazdı.

Söz konusu “slot” hakkı ile ilgilenin şirketinin Lübnan ulusal havayolu şirketi Middle East Airlines - MEA olduğunu kaydeden gazete, Lübnanlı şirketin, Kıbrıs Havayolları’nın Heathrow Havalimanı’ndaki iki “slot” hakkını da satın almayı istediğini, ancak sadece bir tanesinin satılmasına karar verildiğini belirtti.

Gazete “slot” hakkının yaklaşık 6 milyon Euro’ya satılacağını da aktardı.

CYPRUS AIRWAYS SLOT HAKKINI SATIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Kthy slotları ~ 5 yıl önce
Thy Batan kthy nin ingiltere manchester gatwıck burmingham stansed slotlarini kullaniyor olsa butun bu destinasyonlara sefer yapardi nerde kullaniyor? KTHY nin milyon sterlinlik slotlari ne oldu yandımı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 5 yıl önce
ingiltere kıbrıs hattı zaten lowcostlar ele geçirmiş durumda kıbrıslılar bile charter firmaları daha ucuz olduğu için tercih ediyorlar.cyprus airways bu hatta rekabet gücü kalmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ben alayim ozaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviation ~ 5 yıl önce
Cyprus Airways, dogrusunu yapıyor. Ulkede ekonomik kriz yasanırken, dogal olarak devlet havayoluda, nasibini alır. Sirketi, kucultup kurtarırsınız. Cyprus Airways cok gitmez, duzene girer. Slot fiyatı yıllık degildir. KTHY'da kuculup kurtula bilirdi, ancak, sendika buna sans tanımadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000