17 Temmuz 2016, Pazar 15:20:35

Cumhurbaşkanı'nın uçağı AHL'ye böyle indi

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu uçağın pilotu ile kule arasında yaşanan görüşme kayıtları ortaya çıktı.
  • seni seviyoruz UZUN ADAM yolun ve bahtın açık olsun
  • Simdi Hollywood A çok güzel bir senaryo hazır. Meğerse bu senaryo çok önceden yazılmış, oyuncularda iyi seçilmiş!!! Bizde seyrediyoruz!!! Ama bu film şimdiden B Class film oldu!! Bu filmi ancak kargalar seyreder ve kahkahalar atarak gülerler!!! Demek açığa alınacak kişilerin listesi hazırdı ve hemen ilk bir olayda yürürlüğe konulacaktı ve konuldu!!! Şimdi başkanlık sistemi gelecek!! Peşinden Şeriat!!
  • GÜZEL TİYATRO , KURGU BAYA KÖTÜ AMA ŞEHİRLERDE CİHATÇILAR , KAFA KESENLER CUMHURİYETLE ALAKASI OLMAYANLAR SÖZDE DEMOKTASİ NÖBETİ TUTUYORMUŞ PEHHH , HER İLDE SADECE AK PARTİ MİTİNGİ OLUYOR.TİPLERE BİR BAKIN SOKAKTAKİ İNSANLARIN DEMOKRASİ İLE NE ALAKASI VAR ONLARIN ŞERİATÇI TİPLER
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu uçağın pilotu ile kule arasında yaşanan görüşme kayıtları ortaya çıktı. Atatürk Havalimanı kontrol kulesi görevlisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde olduğu TC Ata uçağının pilotuna yakınlarında Akıncılar üssünden kalkan F 16 savaş uçaklarının olduğu bilgisini verdi.

Darbe girişiminin yaşandığı saatlerde, Dalaman Havalimanı'ndan havalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağı Atatürk Havalimanına inişi sırasında darbecilere ait F 16'lar da havadaydı. Atatürk Havalimanı kontrol kulesi görevlisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde olduğu TC Ata uçağının pilotuna yakınlarında Akıncılar üssünden kalkan F 16 savaş uçaklarının olduğunun bilgisini verdi. Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde olduğu TC Ata uçağı Atatürk Havalimanı'na indikten sonra güvenlik nedeniyle Genel Havacılık Terminaline yönlendirildi. Burada bir süre uçak içinde bekleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra uçaktan inerek araba ile Atatürk Havalimanı Devlet Konuk Evine geldi.

Pilot ile kule arasında geçen o konuşmalar:

Kontrolör: Şuan hangi piste iniş yapacağınızla ilgili şuan tam karar veremedik. Kule tarafından ben sizi yaklaştırmaya devam edeceğim 05 pistine (Florya-Ataköy yönündeki) doğru kendileri bilgi verecekler hemen.

Pilot: Mümkün olursa 3.5'e(Florya-Sefaköy yönündeki pist) inmeyi talep ederiz

Kontrolör: Mutabık hocam ayrıca şunu da 05 inerseniz y apronu olabilirmiş bu da net değil 3.5 inecek olursanız v apronu olabilirmiş

Kontrolör: TK8456 İstanbul hocam bir trafik bilgisi vereceğim askeri trafik temasımız yok. Akıncı'dan kalktığını öğrendik şu an boğaz üzerinde bin 500 feet ile 6 bin 7 bin feet arasında sürekli dalış tırmanış yapıyor meydan kuzey doğusu civarlarında dolanıyor yani genelde boğaz civarı kuzeye çıkmadan dolaşıyor yani niyetini bilmiyoruz temasımız yok. Nasıl bir trafik olduğunu da bilmiyoruz. Hızlı bir trafik muhtemelen askeri.

Pilot: Anlaşıldı efendim radar teması mevcut o uçakla mutabık mıyız?

Kontrolör: Biz radarımızda görebiliyoruz çok hızlı bir trafik bizde yetkisi olmadığı için ne yapabileceğini bilmiyorum o yüzden ben takip edilsem bile ayırma konusunda kesinlikle bir şey söylemem ne amaçla dahi kalktığını bilmiyorum. O yüzden bunu söylemek istedim. Sizin de niyetiniz de etkili olabilecek.

Pilot: Anlaşıldı efendim biz 05'e devam ederiz bir an önce iniş olursa memnun olacağız. Trafikle ilgili bir durum olursa bilginizi bekliyoruz.

Kontrolör: Anlaşıldı hocam ben yaklaştığınız zaman tekrar sürekli bilgilendirme yapacağım. Pozisyonunu vermeye çalışacağım.

Cumhurbaşkanı'nın uçağı AHL'ye böyle indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

SAW ~ 2 yıl önce
seni seviyoruz UZUN ADAM yolun ve bahtın açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollywood ~ 2 yıl önce
Simdi Hollywood A çok güzel bir senaryo hazır. Meğerse bu senaryo çok önceden yazılmış, oyuncularda iyi seçilmiş!!! Bizde seyrediyoruz!!! Ama bu film şimdiden B Class film oldu!! Bu filmi ancak kargalar seyreder ve kahkahalar atarak gülerler!!! Demek açığa alınacak kişilerin listesi hazırdı ve hemen ilk bir olayda yürürlüğe konulacaktı ve konuldu!!! Şimdi başkanlık sistemi gelecek!! Peşinden Şeriat!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TT ~ 2 yıl önce
İnsanda biraz utanma olur yazıklar olsun farkındaysan insanda biraz utanma olur dedim üzerine alınmadın umarım
ahm ~ 2 yıl önce
Vatan hainliği mi, zeka kıtlığı mı?
KURGU ~ 2 yıl önce
GÜZEL TİYATRO , KURGU BAYA KÖTÜ AMA ŞEHİRLERDE CİHATÇILAR , KAFA KESENLER CUMHURİYETLE ALAKASI OLMAYANLAR SÖZDE DEMOKTASİ NÖBETİ TUTUYORMUŞ PEHHH , HER İLDE SADECE AK PARTİ MİTİNGİ OLUYOR.TİPLERE BİR BAKIN SOKAKTAKİ İNSANLARIN DEMOKRASİ İLE NE ALAKASI VAR ONLARIN ŞERİATÇI TİPLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Darbeci seni ~ 2 yıl önce
Yav he heee, sen simdi viskini aç ve millete koyun demeye basla
Tkn ~ 2 yıl önce
Boşver sen takma kafana bunları aç bi tane bol savaş sahneli holywood yapımı film izle ver damardan sakinleş!!!
HD'ye ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000