14 Ocak 2018, Pazar 17:48:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'taşeron' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yılın son günlerinde taşeron işçilerin kamuya geçişi konusunda açıklamaları sonrasında Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. başta olmak üzere diğer iştiraklarında çalışan taşeron işçilerin durumu merak konusu olmuştu. Erdoğan, konu hakkında bugün yeni bir açıklama yaptı.
  • Tgs calisanlarida kadroya geciyorlarmi bizler net kesin bir cevap istiyoruz desinlerki havaalani calisanlari devlet kadrosuna kalacak (memur aliyor 3000 tl maas iscisi 8 saat calisiyor kan ter icinde kaliyor aldigi maas 1930tl daha maasi aldigin gun bitiyor aysonuna da cok var deyip veresiyeye devam edi
  • thy teknik yönetiminden açıklama bekliyoruz bizleri lütfen bilgilendirsinler. nereye kadar bu iş böyle devam edecek boş yere hayellere kapılmayalım.
  • sayın cumhurbaşkanı ne dedi. ya biz sözü bir kere söyleriz. kitlerinde bitlerinde kadroları normal taşeron gibi değil. kitler hangi sistemde çalışıyorsa taşeronlarda oraya girecek. yani biz aradan komisyoncuları kaldırdık dedi. sayıın başbakan iki gün sonra millete neden masal anlatıyor. bu yeteri kadar açık değilmi? neyin peşindesiniz. THY burada sizden fırsat bulup kadro yerine gönül alma operasyonu yapıyor. biz komisyoncuları kaldırın istiyoruz. yeter artık 6 yaşındaki çocuğum bile sayın Erdoğanın sözünden bunu anlamıyor. kadroya ne zaman geçiyorsunuz biz ne zaman iyi yaşayacağız diyor.
  • ilker Bașkan Açıklama yapmıș Tașeron çalıșanların gönüllerini almak içïn Çalıșma bașlatıcaz.. Diye.. Naçizane tavsiyem.. 10 larca yıl Tk ile aynı ofiste aynı iși yapan az maaș Çok iș mantığı ile senelerce maddi manevi sömürülen Kadroyu Hak eden personele artık ölüm izni ve mazeret izniniz olacak deyip geçirtirmezler.. inșallah...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yılın son günlerinde taşeron işçilerin kamuya geçişi konusunda açıklamaları sonrasında Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. başta olmak üzere diğer iştiraklarında çalışan taşeron işçilerin durumu merak konusu olmuştu. Erdoğan, konu hakkında bugün yeni bir açıklama yaptı.

Erdoğan, partisinin Tokat'taki 6. Olağan İl Kongresi öncesinde, Gaziosmanpaşa Bulvarı'nda kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Partisinin kongresi dolayısıyla kente geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fakat epeyce ara verdik değil mi? Bu kadar olmamalıydı. 3,5 yıl oldu. Artık bu 3,5 yılı inşallah geride bırakıyor, bugün yeni bir milada başlıyoruz." diye konuştu.

"BİZ SÖZÜ BİR KERE SÖYLERİZ"

Kalabalıktan bir grubun, "Kadro" sloganlarına da Erdoğan, "Biz sözü bir kere söyleriz. KİT'lerin de BİT'lerin de kadroları normal taşeron gibi değil, ne gibi olacak? KİT'ler şu anda hangi anlayışla, sistemle çalışıyorsa orada olanlar da aynı sisteme dahil olacak. Oraya girecek. BİT'lerdekiler de aynen. Yani biz aradan komisyoncuları kaldırdık, olay bu." karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'taşeron' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (202)

Wwww ~ 6 ay önce
Tgs calisanlarida kadroya geciyorlarmi bizler net kesin bir cevap istiyoruz desinlerki havaalani calisanlari devlet kadrosuna kalacak (memur aliyor 3000 tl maas iscisi 8 saat calisiyor kan ter icinde kaliyor aldigi maas 1930tl daha maasi aldigin gun bitiyor aysonuna da cok var deyip veresiyeye devam edi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saf taşeron ~ 6 ay önce
thy teknik yönetiminden açıklama bekliyoruz bizleri lütfen bilgilendirsinler. nereye kadar bu iş böyle devam edecek boş yere hayellere kapılmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy taşeron ~ 6 ay önce
sayın cumhurbaşkanı ne dedi. ya biz sözü bir kere söyleriz. kitlerinde bitlerinde kadroları normal taşeron gibi değil. kitler hangi sistemde çalışıyorsa taşeronlarda oraya girecek. yani biz aradan komisyoncuları kaldırdık dedi. sayıın başbakan iki gün sonra millete neden masal anlatıyor. bu yeteri kadar açık değilmi? neyin peşindesiniz. THY burada sizden fırsat bulup kadro yerine gönül alma operasyonu yapıyor. biz komisyoncuları kaldırın istiyoruz. yeter artık 6 yaşındaki çocuğum bile sayın Erdoğanın sözünden bunu anlamıyor. kadroya ne zaman geçiyorsunuz biz ne zaman iyi yaşayacağız diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilker Bașkan Açıklama!!!!? ~ 6 ay önce
ilker Bașkan Açıklama yapmıș Tașeron çalıșanların gönüllerini almak içïn Çalıșma bașlatıcaz.. Diye.. Naçizane tavsiyem.. 10 larca yıl Tk ile aynı ofiste aynı iși yapan az maaș Çok iș mantığı ile senelerce maddi manevi sömürülen Kadroyu Hak eden personele artık ölüm izni ve mazeret izniniz olacak deyip geçirtirmezler.. inșallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can ~ 6 ay önce
Neyin çalışması? Yalan dolan hep. Çıkart aradan yandaş firmayı iş çözülür zaten. Yine kandırılacaksınız...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000