09 Nisan 2010, Cuma 12:51:23

CUMA FIRTINASI SERT ESECEK

Fırtınalı bir haftayı geride bırakan havacılık sektörü, bu akşam Fikir Fırtınası programına kilitlenecek.
  • Bu uçak çift pilot'a sertifiyelidir.Hava araçlarının sertifikasyonu verilirken tek veya çift pilotla uçacağı sertifikasında vardır.Çift pilota sertifikalandırılmış bir uçak tip eğitimi almış ve lisansına işletmiş iki pilot ile uçabilir.Türk Sivil Havacılğının şu andaki en büyük sorunu yetişmiş insan sıkıntısıdır.Gelecek yıl 450 Pilota ihtiyacımız var.Tabii ki Teknisyen ve diğerleri de
  • Bir gün sayısal lotodan para çıkarsa havacılığı bırakıcam, o zaman havacılık sektöründe iş aramak zorunda kalmıycam, sonra da KARA KUTU ya gelir sektörün tüm usulsüzlüklerini anlatırım:-)
  • Yaklaşık bir ay önce SABAH Gazetesinde Isparta 'da düşen uçağın kaptan pilotunun lisansı geçersiz diye bir haber çıkmıştı bu konuyu araştırdınız mı?.Eğer gerçek ise SHGM bu lisansı nasıl onaylamış?
  • Avrupa ülkelerininSivil Havacılık Otoritelerini inceleyin bakın.Kaç personeli var.SHGM çaycı dahil toplam 147 pewrsonel ile Türk Sivil Havacılığını denetleyemez ve yönlendiremez.Haydar YALÇIN hariç diğerlerinin bilgi ve tecrübesi nedir?.Kalifiyelik derecesi yeterlimi?.Kısacası SHGM nin yeterli olduğunu havacılık camiası kabul ediyormu?.İşin özü budur.

Airport TV’de havacılık sektörünün tek canlı tartışma programı Fikir Fırtınası bu hafta da dopdolu…

Hareketli bir haftanın ardından ilginç değerlendirmeler, uzman görüşleri bu programda sizleri bekliyor.

İşte bu haftanın önemli konu başlıkları…

SAS Havacılık Atatürk Havalimanı’nda üç yıl nasıl faaliyetlerini yürüttü? Bazı havayolu şirketleri SAS Havacılık’tan neden yedek parça aldı, neden bazı bakımlarını orada yaptırdı?

Hawker 850 XP tipi uçağı kullanma yetkisi olmayan pilot nasıl o uçuşu yaptı? Kaya Havacılık’ta yaşanan bu ilginç olayın detaylarında neler var?

KTHY Genel Müdürü Bilal Ekşi görevinden neden istifa etti? Bilal Ekşi’nin gidişinde hangi faktörler etkili oldu?

Hepsi ve daha fazlası bu akşam saat 21:00’de Fikir Fırtınası’nda...

CUMA FIRTINASI SERT ESECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uçak çift pilot'a sertifiyelidir.Hava araçlarının sertifikasyonu verilirken tek veya çift pilotla uçacağı sertifikasında vardır.Çift pilota sertifikalandırılmış bir uçak tip eğitimi almış ve lisansına işletmiş iki pilot ile uçabilir.Türk Sivil Havacılğının şu andaki en büyük sorunu yetişmiş insan sıkıntısıdır.Gelecek yıl 450 Pilota ihtiyacımız var.Tabii ki Teknisyen ve diğerleri de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir gün sayısal lotodan para çıkarsa havacılığı bırakıcam, o zaman havacılık sektöründe iş aramak zorunda kalmıycam, sonra da KARA KUTU ya gelir sektörün tüm usulsüzlüklerini anlatırım:-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yaklaşık bir ay önce SABAH Gazetesinde Isparta 'da düşen uçağın kaptan pilotunun lisansı geçersiz diye bir haber çıkmıştı bu konuyu araştırdınız mı?.Eğer gerçek ise SHGM bu lisansı nasıl onaylamış?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Avrupa ülkelerininSivil Havacılık Otoritelerini inceleyin bakın.Kaç personeli var.SHGM çaycı dahil toplam 147 pewrsonel ile Türk Sivil Havacılığını denetleyemez ve yönlendiremez.Haydar YALÇIN hariç diğerlerinin bilgi ve tecrübesi nedir?.Kalifiyelik derecesi yeterlimi?.Kısacası SHGM nin yeterli olduğunu havacılık camiası kabul ediyormu?.İşin özü budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000