12 Şubat 2014, Çarşamba 11:33:43

ÇUKUROVA HAVALİMANI İÇİN SORU ÖNERGESİ VERİLDİ!

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın yapılacağı arazinin bulunduğu bölgede kamulaştırmayla ilgili şaibeler olduğunu iddia etti.
  • Bi yuruyun gidin Allah askina
  • YANIT İSTİYORUZ.

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın yapılacağı yerin duyumlarını önceden alan hükümete yakın işadamlarının çevre köylerdeki arazileri ucuza kapattığını ve daha sonrasında ise onlarca kat fazlasıyla kamulaştırıldığı ileri sürülüyor.

YILMAZ SORU 4 SORU ÖNERGESİ VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz Çukurova Belgesel Havalimanı yeri ve çevresindeki arazilerin kamulaştırması konusunu TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Seyfettin Yılmaz,  4 yazılı soru önergesi vererek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım ve Lütfi Elvan’dan ‘Ne kadar alanın kamulaştırıldığını ve ne kadar para ödendiğini’ yazılı olarak cevaplandırmalarını istedi. Ancak bakan değişmesine rağmen Çukurova Havalimanı yerinin istimlaki ile ilgili bir cevap verilmedi.

“İÇ TÜZÜK GEREĞİ CEVAP VERMEK DURUMUNDALAR”

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz konunun takipçisi olduğunu ve peşini bırakmayacağını vurguladı. Yılmaz, “Çukurova Bölgesel Havalimanı yerinin kamulaştırmasıyla ilgili TBMM Başkanlığı’na, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlarının yazılı olarak cevaplaması için yazılı soru önergesi verdim. İç tüzük gereği, ilgili bakanlığın soru önergelerini cevaplaması lazım. Ancak Dönemin Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve şimdiki Bakan Sayın Lütfi Elvan tarafından henüz bir yanız verilmedi” dedi.

“YANIT VERİLMEMESİ KAFALARI KARIŞTIRIYOR

Soru önergelerine cevap verilmemesinin kafaları karıştırdığına dikkat çeken Yılmaz, “Yaklaşık 2 yıldır ‘Ne kadar alan kamulaştırıldı? Kaç lira para ödendi?’ Bir türlü cevap verilmemesi kuşku uyandırıyor. İnsanın aklında kamulaştırma yapılırken rant sağladığını yönünde şüphe oluşturuyor. Kamuoyunda konuşulan rant iddialarının doğru olduğunu ağırlık kazanıyor. Adana’daki siyasi aktörlere yakın iş çevrelerinin arazileri toplayarak ucuza kapattığı ve kamulaştırırken onlarca kat fazlasına sattığı iddiası kesin gözüyle bakılıyor” diye konuştu.

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİM”

Olayın peşini bırakmayacağını kaydeden Milletvekili Yılmaz, “Bölgenin bir milletvekili olarak tapu kayıtlarını soruşturuyorum. Arazilerin son 5 yıldır kimler tarafından el değiştirdiğini, kimlere nasıl geçtiğini araştırıyorum. Bütün uğraşlarıma rağmen henüz kayıtlara ulaşamadım. Ancak kayıtlar bir gün ortaya çıkar. Şu an cevap vermeyebilirler.  Ancak iktidara geldiğimizde kim ki kamu malına el uzatmışsa, haksız kazanç elde etmişse, gırtlağından, midesinden söküp alacak iradeyi ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

ÇUKUROVA HAVALİMANI İÇİN SORU ÖNERGESİ VERİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bi yuruyun gidin Allah askina

Yanıtla

Kalan karakter 1000
INCE MEMED ~ 4 yıl önce
YANIT İSTİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000