18 Şubat 2018, Pazar 11:56:12

Çukurova Bölgesel Havalimanı ne zaman açılacak?

Kalkınma Bakanı Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı 2019'da hizmete açmayı planladıklarını belirterek, "Altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere." dedi.
  • Artık sabırsızlıkla bekliyoz acılacağı günü 2012 den beri.......
  • ihale iptal edildi !...
  • Sayın bakan bu havalimanı bittiğinde Antalya gibi ciddi bir turist akını olacağını söylüyor, Allah'ını seversen hadi havalimanı bitti diyelim ki hiç ihtimal vermiyorum, yaşım 43 benim ömrüm belki yetmez bittiğini görmek,hangi turist burda hangi otelde kalacak, Antalya ile Mersin birmi,otel ve yatak kapasitesi bakımından Antalya Mersini 10'a katlar turistin Mersin'de ne işi var bir yandan da turizm atılımlarına da ağırlık vermeniz gerekiyor güzelim sahiller Suriyeli kaynıyor
  • SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİREKTİFLERİ OLMADIĞINDAN ÖNEMSENMİYOR !

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yaptığı açıklamada, söz konusu havalimanının, Adana, Mersin ve Osmaniye için son derece önemli olduğunu söyledi.

Havalimanı hizmete açıldığında yaklaşık 30 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını anlatan Elvan, "Altyapı çalışmalarımız şu anda tamamlanmak üzere. Muhtemelen haziran sonu itibarıyla pistler ve apron gibi tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Üstyapı için 5 Mart'ta ihalemiz var. Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı 2019'da hizmete açmayı planlıyoruz ve çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor." diye konuştu.

Antalya Havalimanı'nın genişletilmesiyle bu ilin müthiş bir turist çektiğine işaret eden Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın açılmasıyla bu bölgeye de ciddi bir turist akını olacağını söyledi. Elvan, "Buna inanıyoruz ve çalışmalar süratle yürütülüyor. Diğer taraftan Çeşmeli - Taşucu arasındaki otoyolun uzatılmasına yönelik çalışmalarımız son aşamaya geldi. Kısa süre içinde bunun da yapım ihalesine çıkacağız ve bölge altyapısını çok daha güçlendirmiş olacağız." ifadesini kullandı.

Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın, Mersin ve Adana'nın yanı sıra Hatay, Osmaniye, Niğde ve Karaman gibi bölgedeki illere de hizmet sağlayacağını dile getirdi. Elvan şunları kaydetti:

"Bulunduğu konum itibarıyla Çukurova Bölgesel Havalimanı, Mersin'e 50 kilometre mesafede olduğundan şu aşamada Mersin'e ayrı bir havalimanı düşüncemiz yok. Ama havalimanı yapıldıktan sonra turist sayısında ciddi bir artış olması halinde, ileride değerlendirebileceğimiz bir konu. Antalya'nın havalimanı varken Gazipaşa'ya da bir havalimanı yaptık."

Çukurova Bölgesel Havalimanı ne zaman açılacak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Hilmi ~ 3 ay önce
Artık sabırsızlıkla bekliyoz acılacağı günü 2012 den beri.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 4 ay önce
ihale iptal edildi !...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 4 ay önce
Sayın bakan bu havalimanı bittiğinde Antalya gibi ciddi bir turist akını olacağını söylüyor, Allah'ını seversen hadi havalimanı bitti diyelim ki hiç ihtimal vermiyorum, yaşım 43 benim ömrüm belki yetmez bittiğini görmek,hangi turist burda hangi otelde kalacak, Antalya ile Mersin birmi,otel ve yatak kapasitesi bakımından Antalya Mersini 10'a katlar turistin Mersin'de ne işi var bir yandan da turizm atılımlarına da ağırlık vermeniz gerekiyor güzelim sahiller Suriyeli kaynıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÜNAL ~ 4 ay önce
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DİREKTİFLERİ OLMADIĞINDAN ÖNEMSENMİYOR !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000