17 Mart 2010, Çarşamba 15:17:23

ÇÖZÜMÜ UÇAKLARI SATMAKTA BULDULAR!

Borç sorunun üstesinden gelmek için ortaya atılan ‘adalarını sat’ fikrine sert şekilde karşı çıkan Yunanistan, aralarında yolcu uçakları ve kumarhanelerinin de bulunduğu varlıklarını nakde çevirmeyi planlıyor.
  • Bence Ada fikri fena degil heriflerde zaten sayisi bo. Versinler iste bizim kiyiya yakin olanlar. Ne güzel iste Istanbul - Midilli ic hatlar seferi olur.
  • Umarim bir gun ayni seyler bizim basimiza gelmez; THY, Onur, Pegasus, Atlas vs borc odemek icin ucak satmak zorunda kalmazlar.
  • bizden korktuklari icin silah, ucak, füze alip alip iflas ettiler
  • Şimdi avrupa birliği gelsin kurtarsın yunanistanı, para basıp göndersin.. Yunanistanın resmi havayolunu inşallah satılığa çıkar thy satın alır. Gerçi geçen sene özelleştirdiler ama yine de zarar ediyor.. Önümüzde gerçek canlı bir örnek ortada bir ülkenin resmen iflas etmesi. Gelsin IMF gelsin dünya bankası para versin bakalım..

The Wall Street Journal'da (WSJ) yer alan ve yetkililerden görüş alınarak yayımlanan bir haberde, Atina yönetiminin borç yükünü azaltmak için çeşitli varlıklarını satışa çıkaracağına dikkat çekildi.  

Habere göre Yunanistan'ın satmayı planladığı varlıklar arasında jumbo tipi yolcu uçakları, bankalarda yer alan hisseler ve bir de ünlü bir kumarhane bulunuyor.

Gazete, ülkenin borcunun 250 milyar dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasını (GSYİH) geçtiği bu dönemde, elde edilecek gelirin çok düşük olduğunu ancak yine de Yunanistan'ın kamu finansmanını düzeltme konusundaki ciddiyetini göstermesi açısından önemli bir gelişme olacağına dikkat çekti.

Yunanistan Maliye Bakanlığı'nın, bir dönem borç kriz yaşayan ve daha sonra özelleştirilen Olympic Airlines döneminden kalan bazı Airbus A340 tipi yolcu uçaklarını satma niyetinde olduğu konuşuluyor. 

Yunanistan'ın toplamda yaklaşık 300 milyar euro düzeyinde ülke borcu bulunurken, bu yıl ödemesi gereken tutar, 53.2 milyar euroya denk geliyor.

ÇÖZÜMÜ UÇAKLARI SATMAKTA BULDULAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bence Ada fikri fena degil heriflerde zaten sayisi bo. Versinler iste bizim kiyiya yakin olanlar. Ne güzel iste Istanbul - Midilli ic hatlar seferi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Umarim bir gun ayni seyler bizim basimiza gelmez; THY, Onur, Pegasus, Atlas vs borc odemek icin ucak satmak zorunda kalmazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bizden korktuklari icin silah, ucak, füze alip alip iflas ettiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şimdi avrupa birliği gelsin kurtarsın yunanistanı, para basıp göndersin.. Yunanistanın resmi havayolunu inşallah satılığa çıkar thy satın alır. Gerçi geçen sene özelleştirdiler ama yine de zarar ediyor.. Önümüzde gerçek canlı bir örnek ortada bir ülkenin resmen iflas etmesi. Gelsin IMF gelsin dünya bankası para versin bakalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000