04 Nisan 2016, Pazartesi 22:00:08

Çorlu'da eğitim uçağı tarlaya zorunlu iniş yaptı

Çorlu Havalimanı’ndan havalanan eğitim uçağı, motorunun arızalanması nedeniyle Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Evrensekiz beldesi yakınlarında tarlaya zorunlu iniş yaptı.
  • http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ucagin-dusus-ani-kokpit-kamerasiyla-goruntulendi.html
  • Evektor uçak değildir.Bir kaç 10 kg daha ağır olduğu için ultralight katagoriden çıkıp uçak sınıfına dahil olmuştur.Bu tür "uçak" lar kesinlikle öğrencilere verilmemelidir. Tamamen tecrübeli pilotlar tarafından sportif veya gezinti amaçlı kullanılmalıdır. Türkiye'de SHGM'nin havacılık işinden anlamadığının , sadece ve sadece PARA odaklı sömürücülerin ceplerini daha fazla dolduracağının ispatı olan bu "uçak" tipini ülkemizde daha fazla göreceğiz malesef. MACARİSTAN ya da başka uygun fiyatla uçabileceğiniz ve 10 , 20 euro pahalı olup emniyetli olan ülkeleri tercih etmelisiniz. Ülkemizde hiç bir uçuş okulu en az %100 kar etmeden sizi uçurmamaktadır ve bu kesindir.Ülkemizde eğitim veren uçuş öğretmenlerinin havacılık bilgisi son derece azdır ( tecrübeliler hariç), toplamda 2 yıl eğitim alıp öncesinde havacılıkla ilgili olmayan bir kişi uçuş öğretmeni olmamalıdır.Son olarak evektor uçağının işleticiye 1 saatlik maaliyeti maksimum 150TL'yi geçmemektedir.
  • Bu olayin tek tesellisi cana ve mala zarar gelmemis,gecmis olsun,herkese hayirli ucuslar.
  • Şu uçağın fotoğraflarını da bi koyun da bakalım airporthaber'in anlattığı gibi ufak tefek bir kaza mıymış? Duruma göre havayolu ve ya karayolu ile geri götürülebilecek miymiş? Reklamlarını aldığınız afa, erah ve topair kaza yapınca pert uçağı havayoluyla taşırsınız (resim de koymazsınız) ama thy uçuş akademisi kaza yapınca boy boy dizersiniz fotoğraflarını değil mi? Akademi reklam vermiyor mu yoksa?

Edinilen bilgilere göre saat 16.30 sıralarında Çorlu Havalimanı’ndan havalanan Top Air Uçuş Akademisi'ne ait Evektor tipi  TC-AGM tescilli eğitim uçağı, motor arızası nedeniyle kalkıştan bir süre sonra Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Evrensekiz beldesi yakınlarında tarlaya zorunlu iniş yaptı.

Uçağın pilotu ve öğrencisi zorunlu iniş yapan uçaktan yara almadan çıktı. Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye ve sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrollerin ardından olay yerine havaalanı yetkilileri geldi.

Jandarma ekipleri, prosedür gereği uçak pilotunu ve öğrenciyi alkol testi ve sağlık kontrolünden geçirmek üzere hastaneye sevk etti. 

Çorlu'da eğitim uçağı tarlaya zorunlu iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

EVEKTOR LSA ~ 2 yıl önce
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ucagin-dusus-ani-kokpit-kamerasiyla-goruntulendi.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERÇEKLER ~ 2 yıl önce
Evektor uçak değildir.Bir kaç 10 kg daha ağır olduğu için ultralight katagoriden çıkıp uçak sınıfına dahil olmuştur.Bu tür "uçak" lar kesinlikle öğrencilere verilmemelidir. Tamamen tecrübeli pilotlar tarafından sportif veya gezinti amaçlı kullanılmalıdır. Türkiye'de SHGM'nin havacılık işinden anlamadığının , sadece ve sadece PARA odaklı sömürücülerin ceplerini daha fazla dolduracağının ispatı olan bu "uçak" tipini ülkemizde daha fazla göreceğiz malesef. MACARİSTAN ya da başka uygun fiyatla uçabileceğiniz ve 10 , 20 euro pahalı olup emniyetli olan ülkeleri tercih etmelisiniz. Ülkemizde hiç bir uçuş okulu en az %100 kar etmeden sizi uçurmamaktadır ve bu kesindir.Ülkemizde eğitim veren uçuş öğretmenlerinin havacılık bilgisi son derece azdır ( tecrübeliler hariç), toplamda 2 yıl eğitim alıp öncesinde havacılıkla ilgili olmayan bir kişi uçuş öğretmeni olmamalıdır.Son olarak evektor uçağının işleticiye 1 saatlik maaliyeti maksimum 150TL'yi geçmemektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 2 yıl önce
Bu olayin tek tesellisi cana ve mala zarar gelmemis,gecmis olsun,herkese hayirli ucuslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haberci ~ 2 yıl önce
Şu uçağın fotoğraflarını da bi koyun da bakalım airporthaber'in anlattığı gibi ufak tefek bir kaza mıymış? Duruma göre havayolu ve ya karayolu ile geri götürülebilecek miymiş? Reklamlarını aldığınız afa, erah ve topair kaza yapınca pert uçağı havayoluyla taşırsınız (resim de koymazsınız) ama thy uçuş akademisi kaza yapınca boy boy dizersiniz fotoğraflarını değil mi? Akademi reklam vermiyor mu yoksa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000