24 Ekim 2009, Cumartesi 09:49:11

'COBRA'LAR GELİYOR...

ABD uzun süredir beklettiği Cobra tipi saldırı helikopterlerini Türkiye'ye verme kararı aldı.
  • İtalyanlarla anlaşınca ne çabukta izin çıkmış helikopter satmaya bize lazım oldugunda satılmayan bu helikopter alınmamalı bence birdaha istediğimizde alabilmek için
  • yorumları yapan arkadaşlar dünya savunma sanayisini izlemiyor galiba.şuan bi avuç yunanistanla bizi karşılaştırıyorlar.türkiyenin durumu bu diil.
  • alsak ne olucak. ne yapıcaz onlarla? açılımı görmedinizmi, dağlara pkk lılar için çiçek atarız herhalde , gelinde ülkemizi bölün diye.
  • Sayın Editör, Benim yazımda ve başlığımda ne vardı da (Al Kobranı başına çal!) sildiniz hemen?.. Böylesine önemli bir memleket meselesiyle ilgili görüş, düşünce ve fikrimi zülfiyare dokunan, içeriğinde hiç bir aykırılık bulunmayan bir üslupla dile getirdim. Nedir sizi burada rahatsız eden husus anlamadım?.. Kobralar ikiye ayrılır: "KOBRA BOYS", "KOBRA GIRLS" gibi gayri ciddi bir yorumu silmekten imtina ediyorsunuz. Ülke menfaatini ilgilendiren sürüncemede kalmış son derece önemli bir konuda iki satır ciddi yazı yazan okuyucunun yazısını siliyorsunuz. Bu mudur sizin ilkeli ve tarafsız etik yayıncılık anlayışınız. Bu, sizin açınızdan son derece üzüntü verici bir gelişmedir, bilmenizi isterim.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Cobra'ların Türkiye'ye verilmesinin kabul edildiğini belirterek, sayının henüz belli olmadığını, helikopterlerin en kısa sürede teslim edileceğini açıkladı.

Türkiye'ye verilecek helikopterlerin Cobra'nın Whiskey Bell AH-1W tipi olduğu ve ABD'de Deniz piyadeleri için üretilen 2 motorlu saldırı tipi helikopterlerden olduğu belirtildi. Sayının ilk aşamada 5 adet olduğu belirtilirken, helikopterlerin, ABD ordusunun envanterinden sağlanılacağı kaydedildi.

Türkiye, ısrarla istediği Cobra helikopterlerini ABD'nin satmaması üzerine Rusya ile görüşmelere başlamıştı. Rusya'dan 32 adet Mi-28N tipi saldırı helikopteri için görüşmeler sürerken, ABD Başkanı Barack Obama Türkiye'ye helikopter satışına onay verdi.

Türkiye'nin uzun süredir beklediği helikopterleri Amerikan Bell şirketi üretiyor.

'COBRA'LAR GELİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
İtalyanlarla anlaşınca ne çabukta izin çıkmış helikopter satmaya bize lazım oldugunda satılmayan bu helikopter alınmamalı bence birdaha istediğimizde alabilmek için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yorumları yapan arkadaşlar dünya savunma sanayisini izlemiyor galiba.şuan bi avuç yunanistanla bizi karşılaştırıyorlar.türkiyenin durumu bu diil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
alsak ne olucak. ne yapıcaz onlarla? açılımı görmedinizmi, dağlara pkk lılar için çiçek atarız herhalde , gelinde ülkemizi bölün diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın Editör, Benim yazımda ve başlığımda ne vardı da (Al Kobranı başına çal!) sildiniz hemen?.. Böylesine önemli bir memleket meselesiyle ilgili görüş, düşünce ve fikrimi zülfiyare dokunan, içeriğinde hiç bir aykırılık bulunmayan bir üslupla dile getirdim. Nedir sizi burada rahatsız eden husus anlamadım?.. Kobralar ikiye ayrılır: "KOBRA BOYS", "KOBRA GIRLS" gibi gayri ciddi bir yorumu silmekten imtina ediyorsunuz. Ülke menfaatini ilgilendiren sürüncemede kalmış son derece önemli bir konuda iki satır ciddi yazı yazan okuyucunun yazısını siliyorsunuz. Bu mudur sizin ilkeli ve tarafsız etik yayıncılık anlayışınız. Bu, sizin açınızdan son derece üzüntü verici bir gelişmedir, bilmenizi isterim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000