23 Mayıs 2015, Cumartesi 19:09:01

CMLKK'dan 'ÖTV'siz yakıt' açıklaması

İstanbul'a yapılacak yeni havalimanı inşaatında yüklenici firmaya ait araçların ÖTV'siz yakıt aldığı haberleri üzerine CMLKK'dan açıklama geldi.
  • bizde inandık
  • At yalan seveyim inananı.
  • Harfiyatta çalışacak şöför bulamadılar....
  • Arkadaş, önce şu Golf yolunu bi adam gibi yapsın birileri de, 6 ayda bir tarlaya dönmesin, ondan sonra 3. Mü, 5.mi liman mı yapacaksanız yapın

Cengiz - Kolin - Limak - Kalyon - Mapa grubunun İstanbul'a yaptığı yeni havalimanı ile ilgili açıklama geldi.

CMLKK'dan yapılan açıklamada yeni havalimanı inşaatında görev yapan araçlara ÖTV'siz yakıt verildiği haberleri yalanlandı.

İŞTE CMLKK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 22 Mayıs 2015 tarihinde, İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında mazotun tarafımızca vergisiz alındığına yönelik yaptığı konuşmasına ilişkin olarak, bazı basın organlarında yer alan haberler üzerine aşağıda belirtilen açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İGA’ ya bağlı CMLKK Havaalanları İnşaatı adi ortaklığı tarafından inşaat faaliyetleri yürütülen projede, ‘’İstanbul Yeni Havalimanı’na ÖTV ve KDV’den muaf dizel yakıt kullanma hakkı’’ verildiği iddiası kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.

Konuya ilişkin olarak CEO Yusuf Akçayoğlu “Yapım işinin büyüklüğü nedeniyle, kullanılacak akaryakıt miktarı oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle inşaat faaliyetlerini yürüten İGA’ya bağlı CMLKK Havaalanları İnşaatı adi ortaklığımız, Türkiye’nin önde gelen akaryakıt markalarından Petrol Ofisi (PO) ile bir anlaşma imzalanmış ve araçların akaryakıt kullanımı için özel bir yakıt istasyonu inşa edilmiştir. Söz konusu istasyonda dizel yakıt, ÖTV ve KDV dâhil olarak satılmaktadır” açıklamasını yapmıştır.

Konuyu bilginize sunar, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamamıza ve ekte yer alan Petrol Ofisi yazısına da yer verilmesini tüm dava ve talep haklarımız saklı kalmak kaydıyla rica ederiz. 

CMLKK'dan 'ÖTV'siz yakıt' açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

taner ~ 3 yıl önce
bizde inandık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalanlar ~ 3 yıl önce
At yalan seveyim inananı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Harfiyatta çalışacak şöför bulamadılar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Arkadaş, önce şu Golf yolunu bi adam gibi yapsın birileri de, 6 ayda bir tarlaya dönmesin, ondan sonra 3. Mü, 5.mi liman mı yapacaksanız yapın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000