10 Şubat 2015, Salı 08:01:27

ÇİPRAS UÇAK SATACAK

Hükümet programını açıklayan Yunanistan Başbakanı Çipras, mali tedbirler kapsamında hükümete ait 3 uçaktan birinin satılacağını açıkladı.
  • doğru söze ne denir, rakı masasında kurtarılan memleketi hacı, hoca sofralarında soya soya bitiremediniz... yemeye doymadınız.
  • @Yunanistan , Belliki cehape zihniyetinden geliyorsun ! Raki masasinda devlet kurtaran adam mantigi .... Yunanistanla Turkiyeyi kiyaslamisin .... Yunanistanin nufusu kac ?!? 14 milyon !!! Turkiyeninki kac ?!? 80 milyona yaklasti !!! 'Zir cahil ' lafi burda tam sana yakisiyor ... 1.Tarim ; Yunanlilar is bilmezliginden ve tembelliginden cok verimli olan topraklarinda nerdeyse hic bir tarim aktivitesi yok !! 2. Endustrie ; Ben bati avrupada yasiorum , Burda kulanilan urunlerin cogu Turkiyeden geliyor ( Beko , Arcelik , Vestel .... ) 3. Gida , Bati avrupada herhangi bir alisveris merkezine git ya Turk reyonu yada Ulker , Baktat , .... gibi Turk urunlerine denk geliyorsun ... 3. Advanced Technology , Evet Turkiye'de Advanced Technology de geride ama Avrupada Almanya , Ingiltere ve Firansa disinda Turkiyeden iyi olan bir devlet varmi ? YOKK !! 4.Turizm , Sor avrupadaki insanlara kac sefer Yunanistana gitmisler ve kac sefer Turkiyeye gelmisler ? Emin ol cogu Turkiyeyi ziyaret etmistir ama Yunanistana giden tek tuk .... 5. Ekonomi ; Turkiyenin ekonomisi dunyada daralma varken buyuyen bir ekonomi .... Avrupadaki ulkelerin borckarina bakarsan Turkiyenin borcunun digerlerinden daha az oldugunu gorursun .... 6. Asgari ucret , Evet Turkiyede asgari ucret dusuk ! Ama guzel bir pozisyona geldigin zaman diger ulkelerden cok daha iyi maas aliyorsun ... Sende oku kendini zorla guzel bir pozisyona gel !! Arti Turkiyedeki asgari ucret avrupa daki cogu devletten daha yuksek ....Benzin tarihin en ucuz fiyatinda ... Euro ve Dolar gene dususe gecti ... Rubleye deyinmiorum bile ....
  • Adamlar ekonomisi bitmiş batmış ülkeyi ayağa kaldırmak için seçime girip kazanıyorlar.Bizim ülkemizde de yeraltı yerüstü zenginliklerini yiyip hortumlayıp yolsuzluk yapmak için..örnek bugunkü hükümet.Bu haber hukumet yandaslarının tabıkı işine gelmez
  • giydiğin donun atletin fanilanın pamuğunu yunanistandan, mercimeği italyadan, pirinci kanada dan buğdayı afrikadan rusyadan ithal et, mercimeği bilmem nereden, yerli üretimi kanunla yasakla, yerli tohumculuğu engelle, domates, biber, hıyar tohumunu israilden, fransadan, çinden, amerikadan ithal et, mısır tohumunu 11dolardan al, 3 dolardan ihraç et, domatesin tohumuna kg başına 6500 dolar ver, sonra da biz niye böyle olduk, ağla dur işte. ne açığı ne parası, yediğini üretemiyorsun daha, ne ekonomisi.

Hükümet programını açıklayan Yunanistan Başbakanı Çipras, mali tedbirler kapsamında hükümete ait 3 uçaktan birinin satılacağını açıkladı.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, hükümetin programını açıkladı. Seçim vaatlerinden taviz verilmeyeceğini belirten Çipras, mali tedbirler kapsamında hükümete ait bir Gulfstream ve iki Embraer tipi uçaktan birinin satılacağını, yüksek gelirlilerden yüksek vergi alınacağını söyledi. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, yeni hükümetin seçim öncesi vaatlerinin tamamını eksiksiz olarak yerine getirmekte kararlı olduğunu söyledi. 

Uçak satacak, yüksek gelirliden yüksek vergi alacak

Yeni hükümetin öncelikli hedefinin ülkedeki mali krizin açtığı yaraları sarmak ve insani krizle mücadele etmek olduğunu bildiren Başbakan Çipras, bu kapsamda radikal kararlar alındığını anlattı.

Çipras, öncelikli olarak uygulanacak tedbirleri şöyle sıraladı: "Bakanlıklar çok sayıdaki danışmanlar ve geçici olarak işe alınan memurlardan arındırılacak. Bakanların kullandığı otomobillerin sayısı yarıya indirilecek ve milletvekillerine tahsis edilen araçlar iptal edilecek. Hükümete ait üç özel uçaktan biri satılacak. Başkanlık konutundaki ve bakanlıklardaki personel sayısı yüzde 30 oranında azaltılacak. Bakanların korumakla görevli polisler vatandaşları korumak için caddelerde ve semtlerde görevlendirilecek. İşten çıkarılan kamu çalışanları yeniden işe alınacak ve çalışma koşulları ve önceki hükümetler tarafından memorandumlar gereği kısıtlanan özlük hakları yeniden belirlenecek. Kamu ihaleleri yeniden gözden geçirilecek ve vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında, gümrüklerde kontroller yoğunlaştırılacak. Vergi mükelleflerine 12 bin euro'ya kadar muafiyet getirilecek ve yüksek gelirlilerden daha fazla vergi alınacak"

ÇİPRAS UÇAK SATACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

... ~ 3 yıl önce
doğru söze ne denir, rakı masasında kurtarılan memleketi hacı, hoca sofralarında soya soya bitiremediniz... yemeye doymadınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
@Yunanistan , Belliki cehape zihniyetinden geliyorsun ! Raki masasinda devlet kurtaran adam mantigi .... Yunanistanla Turkiyeyi kiyaslamisin .... Yunanistanin nufusu kac ?!? 14 milyon !!! Turkiyeninki kac ?!? 80 milyona yaklasti !!! 'Zir cahil ' lafi burda tam sana yakisiyor ... 1.Tarim ; Yunanlilar is bilmezliginden ve tembelliginden cok verimli olan topraklarinda nerdeyse hic bir tarim aktivitesi yok !! 2. Endustrie ; Ben bati avrupada yasiorum , Burda kulanilan urunlerin cogu Turkiyeden geliyor ( Beko , Arcelik , Vestel .... ) 3. Gida , Bati avrupada herhangi bir alisveris merkezine git ya Turk reyonu yada Ulker , Baktat , .... gibi Turk urunlerine denk geliyorsun ... 3. Advanced Technology , Evet Turkiye'de Advanced Technology de geride ama Avrupada Almanya , Ingiltere ve Firansa disinda Turkiyeden iyi olan bir devlet varmi ? YOKK !! 4.Turizm , Sor avrupadaki insanlara kac sefer Yunanistana gitmisler ve kac sefer Turkiyeye gelmisler ? Emin ol cogu Turkiyeyi ziyaret etmistir ama Yunanistana giden tek tuk .... 5. Ekonomi ; Turkiyenin ekonomisi dunyada daralma varken buyuyen bir ekonomi .... Avrupadaki ulkelerin borckarina bakarsan Turkiyenin borcunun digerlerinden daha az oldugunu gorursun .... 6. Asgari ucret , Evet Turkiyede asgari ucret dusuk ! Ama guzel bir pozisyona geldigin zaman diger ulkelerden cok daha iyi maas aliyorsun ... Sende oku kendini zorla guzel bir pozisyona gel !! Arti Turkiyedeki asgari ucret avrupa daki cogu devletten daha yuksek ....Benzin tarihin en ucuz fiyatinda ... Euro ve Dolar gene dususe gecti ... Rubleye deyinmiorum bile ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Adamlar ekonomisi bitmiş batmış ülkeyi ayağa kaldırmak için seçime girip kazanıyorlar.Bizim ülkemizde de yeraltı yerüstü zenginliklerini yiyip hortumlayıp yolsuzluk yapmak için..örnek bugunkü hükümet.Bu haber hukumet yandaslarının tabıkı işine gelmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
domatis ~ 3 yıl önce
giydiğin donun atletin fanilanın pamuğunu yunanistandan, mercimeği italyadan, pirinci kanada dan buğdayı afrikadan rusyadan ithal et, mercimeği bilmem nereden, yerli üretimi kanunla yasakla, yerli tohumculuğu engelle, domates, biber, hıyar tohumunu israilden, fransadan, çinden, amerikadan ithal et, mısır tohumunu 11dolardan al, 3 dolardan ihraç et, domatesin tohumuna kg başına 6500 dolar ver, sonra da biz niye böyle olduk, ağla dur işte. ne açığı ne parası, yediğini üretemiyorsun daha, ne ekonomisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000