06 Şubat 2017, Pazartesi 16:25:29

Çin'de tarihi geri sayım başladı

Çin'in tamamen yerli üretim büyük yolcu uçağının, bu yılın ilk yarısında ilk uçuşunu yapması bekleniyor.
  • Helal olsun adamlara sifirdan ucak yaptilar Biz gideriz eski dornier yapmaya ve proje Sahibini paraya gömüyoruz sonra neymis ucak yapiyoruz.
  • Hiç bir ülke almasa bile Çin kendi içinde büyük bir pazar. En azından ithalatı durdurur. Kendi kendine yeter. Zaten başka bir ülke almaz. Boeing, Airbus ve Rus MS-21 pazarı çok daraltacaklar. Uçak üreticileri perişan olabilir bir kısmı batacak muhtemelen. Batmayacak olanlar uçak motoru üreticileri.
  • Faa ve easa sertifikasini almismi ?
  • Ben cok hosuma gidiyor güzel yapmışlar;-)

Çin'in tamamen yerli üretim büyük yolcu uçağının, bu  yılın ilk yarısında ilk uçuşunu yapması bekleniyor.  C919, Airbus 320 ve Boing 737 ile rekabet  edecek.

Çin Komünist Partisi'nin resmi yayın organı Halkın Günlüğü gazetesi,  The Commercial Aircraft Corp. of China (COMAC) tarafından üretilen C919 adlı  büyük yolcu uçağının gerekli testleri tamamlayarak uçuşa hazır duruma geldiğini  duyurdu.

COMAC yetkilisi Li Çiang, uçağın ana bileşenleri ve bağlantı  parçalarını denediklerini kaydederek, C919'un testlerden başarıyla geçtiğini dile  getirdi.

158-168 yolcu taşıma kapasiteli Çin yapımı yolcu uçağının, 4075  kilometre menzile sahip olduğu belirtildi.

Geçen yılın sonu itibariyle 21 farklı şirketten 500'ün üzerinde C919  siparişi alan COMAC, bu modelden en az 2 bin adet satmayı planlıyor.

Pekin yönetimi, C919'un halen piyasayı elinde tutan yeni nesil Boing  737 ve geliştirilmiş Airbus 320 yolcu uçakları ile rekabet etmesini hedefliyor.

Çin'in ilk yerli üretim olan bölgesel yolcu uçağı ARJ21, geçen yılın  haziran ayında ticari uçuşlara başlamıştı.

Çin'de tarihi geri sayım başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Süper ~ 2 yıl önce
Helal olsun adamlara sifirdan ucak yaptilar Biz gideriz eski dornier yapmaya ve proje Sahibini paraya gömüyoruz sonra neymis ucak yapiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çinliler ~ 2 yıl önce
Hiç bir ülke almasa bile Çin kendi içinde büyük bir pazar. En azından ithalatı durdurur. Kendi kendine yeter. Zaten başka bir ülke almaz. Boeing, Airbus ve Rus MS-21 pazarı çok daraltacaklar. Uçak üreticileri perişan olabilir bir kısmı batacak muhtemelen. Batmayacak olanlar uçak motoru üreticileri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyar ~ 2 yıl önce
Faa ve easa sertifikasini almismi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 2 yıl önce
Ben cok hosuma gidiyor güzel yapmışlar;-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000