05 Ocak 2011, Çarşamba 13:43:34

Çin "yapamaz" denileni yaptı!

Batılı ülkeler, Çin'in hava kuvvetlerini güçlendirmesine en az on yıl olduğunu düşünürken...
  • Laf üretiyoruz,birbirimizi yiyoruz memleke yabancı pilot v.s dolduruyoruz kendi yağımızda kavrulmayı bilmiyoruz bolbol üretiyoruz çin yakında uzaya gidecek biz işsizlikten sinamaya,tiyatroya gidemiyoruz,Hizboları serbest bırakıyoz bunların hepsi yetenek işi her millet yapaaamaz. ;)
  • sen üretsen üretsen kompozit üretirsin :))
  • Amerika ve Avrupa nın ikiyüzlülükleri ve şımarıklıkları yetmezmiş gibi bir de çin çıktı çindi başımıza :) Biz de bir an önce bişiler üretsek hiç fena olmıycak...
  • Uçağa dikkatli bakın. F-22'nin kopyası bir şekli var. Ayrıca boyu çok uzun. T/W oranı 1'den küçük olur. Aviynik konusunda ise hiç iyi değiller. Ruslarda aşırma şeyler takılacak. Motor büyük ihtimalle AL-31 olacak. O da yetmez bu uçağa. AL-41'i de Ruslar vermez. Hantal kalacak F-117 gibi. Çinli hackerlar Lockheed'den çaldıkları kodları kullandılar. Az bile.
 Havacılık uzmanları, Çin'in yeni bir "görünmez" uçağı denemeye başladığına inanıyorlar. Batılı ülkelerde, Çin'in hava kuvvetlerini güçlendirmesinin en az on yıllık bir süreç olduğu düşüncesi vardı.

Bazı internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflarda, bilinmeyen bir havaalanında kalkış testleri yaparken görülen J-20, Çin'in pek de saklamaya çalışmadığı bir "sır" gibi görülüyor.

Aviation Week internet sitesine göre, J-20'nin fotoğraflandığı havaalanında güvenlik oldukça zayıftı ve prototip uçak, çevredeki halka açık arazilerden rahatlıkla izlenebiliyordu.

Bu "sızıntı", Çin'in "görünmez" uçağının 2011'de havalanacağı ve 2017 yılında da kullanımına başlanacağı iddialarını kuvvetlendiriyor.
ABD Savunma Bakanı Robert Gates, bu iddiayı ciddiye almamış ve Çin'in 2020 yılından önce radara yakalanmayan uçaklara sahip olamayacağını iddia etmişti.

Görünmez olarak tanımlanan bu uçaklar, radar, kızılötesi ve diğer tarayıcı cihazlar tarafından fark edilemiyor.
Çin "yapamaz" denileni yaptı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
Laf üretiyoruz,birbirimizi yiyoruz memleke yabancı pilot v.s dolduruyoruz kendi yağımızda kavrulmayı bilmiyoruz bolbol üretiyoruz çin yakında uzaya gidecek biz işsizlikten sinamaya,tiyatroya gidemiyoruz,Hizboları serbest bırakıyoz bunların hepsi yetenek işi her millet yapaaamaz. ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sen üretsen üretsen kompozit üretirsin :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Amerika ve Avrupa nın ikiyüzlülükleri ve şımarıklıkları yetmezmiş gibi bir de çin çıktı çindi başımıza :) Biz de bir an önce bişiler üretsek hiç fena olmıycak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçağa dikkatli bakın. F-22'nin kopyası bir şekli var. Ayrıca boyu çok uzun. T/W oranı 1'den küçük olur. Aviynik konusunda ise hiç iyi değiller. Ruslarda aşırma şeyler takılacak. Motor büyük ihtimalle AL-31 olacak. O da yetmez bu uçağa. AL-41'i de Ruslar vermez. Hantal kalacak F-117 gibi. Çinli hackerlar Lockheed'den çaldıkları kodları kullandılar. Az bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000