30 Mayıs 2018, Çarşamba 18:09:25

Çin, Türk pilot alımlarına başladı

Türk pilot alımı yasak olan Çin Halk Cumhuriyeti'nde yeni bir gelişme yaşandı. Çin, ilk defa Türk pilotları kabul etmeye başladı.
  • Thy %20 zam yaptı dediler...:))
  • Aylık 23000USD HER TÜRLÜ
  • O bahsedilen türk pilot neredeyse 1 yıl önce bahsetmişti. Bimer üzerinden şikayette bulunmuş. Biz kabul ediyoruz ama ben çin e başvuru bile yapamıyorum. Istenilen yeterlilikte kaptanım ama tc vatandaşı olmam önümde engel teşkil ediyor. Dış işleri bakanlığından arama yapılmış olayın detayları istenmiş ve çin le yazışmalar başlamış. Çinden gelen cevap bizim öyle bi kuralımız yok vatandaşlarınızın bizimle çalışmasından gurur duyarız diye. Bunun üzerine başvurusu kabul edilmiş ve süreç başlamış. Gözünün üzerinde kaş var, şu sınavda olsun, şöylede bi bakalım bugün git yarın gel diye diye adam kendisi artık vazgeçmişti. Yani resmi olarak öyle bi kural yok ama istemiyorlar bizi. Bu haberde böylesine faso fiso iste :((
  • Arkadaşlar sakın f/o purser ismiyle yazılanlara inanıp bir şeyler yazmayın. Yer hizmetleri personeli gözümün önünde yorum yazıyordu. Müthiş itfayeciler de var tabi.

Türk pilot alımı yasak olan Çin Halk Cumhuriyeti'nde yeni bir gelişme yaşandı. Çin, ilk defa Türk pilotları kabul etmeye başladı. 

Türk bir pilotun Çinli havayolu firmasına yaptığı başvuruya gelen cevap Türk pilotların Çin Halk Cumhuriyeti'nde havayolu şirketlerine başvuru yapabileceğini gösterdi. 

Türk pilotun e-postasına gelen cevapta Çinli havayollarının artık Türk pilotların başvurularını kabul ettiği belirtilerek, başvuru için gerekli evrakların listesi de bildirildi.

Öte yandan AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Çinli yetkililerin önümüzdeki günlerde İstanbul Halkalı'da pilot seçmek için road show yapacağı öğrenildi.

©AirportHaber

Çin, Türk pilot alımlarına başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (187)

Aday Adayı ~ 3 ay önce
Thy %20 zam yaptı dediler...:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çin ~ 3 ay önce
Aylık 23000USD HER TÜRLÜ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olayın aslı ~ 3 ay önce
O bahsedilen türk pilot neredeyse 1 yıl önce bahsetmişti. Bimer üzerinden şikayette bulunmuş. Biz kabul ediyoruz ama ben çin e başvuru bile yapamıyorum. Istenilen yeterlilikte kaptanım ama tc vatandaşı olmam önümde engel teşkil ediyor. Dış işleri bakanlığından arama yapılmış olayın detayları istenmiş ve çin le yazışmalar başlamış. Çinden gelen cevap bizim öyle bi kuralımız yok vatandaşlarınızın bizimle çalışmasından gurur duyarız diye. Bunun üzerine başvurusu kabul edilmiş ve süreç başlamış. Gözünün üzerinde kaş var, şu sınavda olsun, şöylede bi bakalım bugün git yarın gel diye diye adam kendisi artık vazgeçmişti. Yani resmi olarak öyle bi kural yok ama istemiyorlar bizi. Bu haberde böylesine faso fiso iste :((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 3 ay önce
Arkadaşlar sakın f/o purser ismiyle yazılanlara inanıp bir şeyler yazmayın. Yer hizmetleri personeli gözümün önünde yorum yazıyordu. Müthiş itfayeciler de var tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000