07 Ekim 2011, Cuma 15:45:46

ÇILGIN RAKAM: 40 MİLYAR DOLAR...

Ortadoğu'nun ikinci büyük havayolu Katar Havayolları'nın önümüzdeki ay Dubai'de düzenlenecek Dubai hava şovunda milyar dolarlık uçak siparişi vermeye hazırlandığı bildirildi...
  • Katara gitmek isteyen arkadaşlar! Doha'da şöyle 1 yıl kesintisiz yaşayın ondan sonra görürüm ben sizi kaçacak delik ararsınız. Orası Dubai'ye benzemez. Doha'ya gidip orada yıllardır yaşayabilen 2-3 Türk pilot tanıyorum. Biraz zordur Doha anlayacağınız. Ha hiç iş bulamazsınız o zaman anlarım.
  • Qatar 4000 saat'den assagi adam almaz.
  • Kapıyı açtı bile.Ama uçuş tecrübesi istiyor.Askeri yada airline farketmiyor.Mesela ben ive tanıdığım birkaç kişiyi görüşmeye çağırdı.
  • Katar Türk pilotalrına kapıyı açarmı sizce. Sivil havacılığın sahip çıkmadığı bu kadar yeni pilot katarda yer bulur umarım
Oslo'da basın toplantısında konuşan havayolu CEO'su Ekber El Bekir, Doha merkezli Katar Havayolları'nın liste fiyatıyla değeri 40 milyar doları aşan 200'ün üzerinde yeni uçak siparişi bulunduğunu söyledi. El Bekir, fuarda ne model sipariş verecekleri hakkında bilgi vermedi.
 
Önceki gün Norveç'e uçuşlara başlayan Katar Havayolları, Helsinki'ye de yakın zamanda uçacaklarını belirtti. Havayolunun halen Stockholm ve Kopenhag'a uçuşları bulunuyor. El Bekir ayrıca "şu an için halka arzı planlamadıklarını ve zamanın doğru olmadığını düşündüğünü" kaydetti.
 
Katar Havayolları geçen Haziran'da düzenlenen Paris hava şovunda Airbus'un A320NEO modelinden sipariş vermemiş ve rakip Bombardier firmasına ait CSeries modelinden satın alma planlarının da askıya alındığını açıklamıştı.
 
Havayolu hali hazırda 100'ün üzerinde uçağıyla 100'ün üzerinde merkeze uçuyor ve 2013'e kadar 120 uçağı aşan filoya ulaşıp 120 merkeze uçuş düzenlemeyi planlıyor.

(Zaman)
ÇILGIN RAKAM: 40 MİLYAR DOLAR...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Katara gitmek isteyen arkadaşlar! Doha'da şöyle 1 yıl kesintisiz yaşayın ondan sonra görürüm ben sizi kaçacak delik ararsınız. Orası Dubai'ye benzemez. Doha'ya gidip orada yıllardır yaşayabilen 2-3 Türk pilot tanıyorum. Biraz zordur Doha anlayacağınız. Ha hiç iş bulamazsınız o zaman anlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Qatar 4000 saat'den assagi adam almaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kapıyı açtı bile.Ama uçuş tecrübesi istiyor.Askeri yada airline farketmiyor.Mesela ben ive tanıdığım birkaç kişiyi görüşmeye çağırdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Katar Türk pilotalrına kapıyı açarmı sizce. Sivil havacılığın sahip çıkmadığı bu kadar yeni pilot katarda yer bulur umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000