07 Ekim 2009, Çarşamba 07:53:56

CHP'li vekilden Bakan Yıldırım'a soru önergesi

CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, geçtiğimiz Pazar günü CHP genel başkanı Deniz Baykal'ın Malatya ziyareti sırasında havaalanında yaşananlarla ilgili olarak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle, TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
  • VEKİL OLARAK TAYIN EDİLEN ARKADAŞIMIZ MİLLET ARASINA GİRMEKTEN KORKUYORMU.APRONDA GEZİLMİYECEĞİNİ BİLMİYORMU.İŞTE BİZİM DEMEKROSİ ANLAYIŞIMIZ.BEN İSTEDİĞİMİ YAPARIM BUNUN ASKERLE NE İLGİSİ VAR.ORASI TAMAMAM SİVİL İDARENİN ELİNDE UNUTULMASIN ORAYA SİVİL UÇAKLAR PROTOKOL GEREĞİ İNİYOR.PROTOKOL BİTERSE ....?İNEMEZ.ÜS BİR NATO ÜSSÜDÜR.BİZLER KİMLERE VEKALET VERMİŞİZ.
  • Apron'da sivil yetkisizin ne işi var yahu? Havaalanı sivil olsa ne yazar. Ne işi var sivilin apronda?
  • yorumu okuyunca hatırladım..3-4 sene evveldi galiba ulaştırma bakanının oğlu Paris uçağını kaçırdığı için taxi yolundaki uçak geri döndürülüp körük çekilerek bakanın oğlu uçağa alınmıştı..rezalete bakın...böyle şeyler ancak ülkemiz gibi maalesef geri ülkelerede oluyor..sıkı mı avrupa da olsun? anında bakanlığı gider..dava açılır..hesap sorulur..
  • arkadaşım sen tv izlemiyosun sanırım kılıçdaroğlu denizfenerinde kayıp trilyon davasını gündeme getirmedimi m.gökçek hakkındaki yolzulukları gündeme getirmedimi ama halk yine m.gökçek dedi demekki halka böylesi yaranıyor anladın hakkıylamı kazandı yoksa gerçekten seçimlerde şaibemi döndü orasınıda allah bilir rtük eski başkanını görevden alınması için uğraşmadımı muhalefet daha napsın önergeyi veriyo cezai işlem uygulatamıyo nedenmi ? çünkü akparti her tarafa hakim olmuş kendi adamına bişey yaparmı ancak bunlar seçimi kaybederse o zaman tepeden tırnağa vay hallerine ! bunu sorma birdaha chp ne işe yarıyo çoçuk bile farkında bunların sen hala farkedemediysen yada bilmiyosan vay halimize diyorum....

Sivil uçuşların yapıldığı bölgenin sivil yöneticilerce yönetilmesini isteyen Aslanoğlu, bakandan bu karmaşaya son verilmesi talebinde bulundu.

"SİVİL YÖNETMELİ..."

Aslanoğlu, konuya ilişkin açıklamasında "Malatya, Erhaç Havaalanı Askeri ve Sivil uçuşlar için ortak kullanılmaktadır. Sivil uçuşların yapıldığı bölge Askeri Bölgeden arındırılmalı ve bu uçuşlar sadece sivil yetkililer tarafından yönetilmelidir. Sivil uçuşlarda, Apron, yolcu geliş-gidiş ve VIP salonları tamamen sivil yetkililerin yönetiminde olmalıdır.

Bu konuda Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’a konunun hassasiyeti bizzat tarafımdan iletilmiştir. Sayın Bakanda bu sorunun öncelikle çözümleneceğini belirtmişlerdir." dedi.

"Havaalanındaki karmaşaya nasıl son verilecek?"

Aslanoğlu'nun bu konuda TBMM başkanlığına verdiği, Ulaştırma Bakanının yanıtlamasını istediği önerge de şöyle:

"Malatya Erhaç Havaalanı Askeri ve Sivil uçuşlar için ortak kullanılmaktadır. Sivil Uçuşların oldukça yoğun olduğu bir havaalanımız olmasına karşın, Apron, yolcu geliş-gidiş ve VIP Salonları, askeri yetkililer polis teşkilatı ve Devlet Hava Meydanları yetkilileri tarafından yönetilmektedir. 3 farklı yetki ve yönetim anlayışı dönem dönem sorunlar yaratmakta ve sivil uçuşlardaki yolcularımız mağdur olmaktadır. Bu uygulamanın en son örneği, CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’ın Malatya’yı ziyaretlerinde yaşanmıştır. Bu nedenle,

1) Malatya Erhaç Havaalanı'nda yaşanan yetki ve yönetim karmaşasına nasıl son vereceksiniz?

2) Bu Havaalanımızda, özellikle sivil uçuşlar için kullanılmak üzere özel bir bölge tahsis edilerek askeri bölgeden arındırmayı düşünüyor musunuz? Askeri yetkililerin sivil uçuşlara müdahale etmesinin önüne geçecek misiniz? Askeri bir yetkilinin ‘emir böyle’ ifadesiyle belirtilen apron’un dışına çıkış yasağını kaldıracak mısınız?

3) Değişik günlerde farklı sivil ve askeri yöneticilerin nöbetçi olması nedeniyle yaşanan farklı uygulamalara son verilecek mi?

4) Bu farklı uygulamalar değişik kurum ve kişilere göre farklılaştırılıyor mu?"

CHP'li vekilden Bakan Yıldırım'a soru önergesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
VEKİL OLARAK TAYIN EDİLEN ARKADAŞIMIZ MİLLET ARASINA GİRMEKTEN KORKUYORMU.APRONDA GEZİLMİYECEĞİNİ BİLMİYORMU.İŞTE BİZİM DEMEKROSİ ANLAYIŞIMIZ.BEN İSTEDİĞİMİ YAPARIM BUNUN ASKERLE NE İLGİSİ VAR.ORASI TAMAMAM SİVİL İDARENİN ELİNDE UNUTULMASIN ORAYA SİVİL UÇAKLAR PROTOKOL GEREĞİ İNİYOR.PROTOKOL BİTERSE ....?İNEMEZ.ÜS BİR NATO ÜSSÜDÜR.BİZLER KİMLERE VEKALET VERMİŞİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Apron'da sivil yetkisizin ne işi var yahu? Havaalanı sivil olsa ne yazar. Ne işi var sivilin apronda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yorumu okuyunca hatırladım..3-4 sene evveldi galiba ulaştırma bakanının oğlu Paris uçağını kaçırdığı için taxi yolundaki uçak geri döndürülüp körük çekilerek bakanın oğlu uçağa alınmıştı..rezalete bakın...böyle şeyler ancak ülkemiz gibi maalesef geri ülkelerede oluyor..sıkı mı avrupa da olsun? anında bakanlığı gider..dava açılır..hesap sorulur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşım sen tv izlemiyosun sanırım kılıçdaroğlu denizfenerinde kayıp trilyon davasını gündeme getirmedimi m.gökçek hakkındaki yolzulukları gündeme getirmedimi ama halk yine m.gökçek dedi demekki halka böylesi yaranıyor anladın hakkıylamı kazandı yoksa gerçekten seçimlerde şaibemi döndü orasınıda allah bilir rtük eski başkanını görevden alınması için uğraşmadımı muhalefet daha napsın önergeyi veriyo cezai işlem uygulatamıyo nedenmi ? çünkü akparti her tarafa hakim olmuş kendi adamına bişey yaparmı ancak bunlar seçimi kaybederse o zaman tepeden tırnağa vay hallerine ! bunu sorma birdaha chp ne işe yarıyo çoçuk bile farkında bunların sen hala farkedemediysen yada bilmiyosan vay halimize diyorum....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000