23 Ağustos 2008, Cumartesi 07:56:11

CHP'li Öymen'den havaalanı sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, boğazlardan geçen ABD savaş gemilerini, Kafkaslar'da işbirliği önerisini ve Gökçeada'ya yapılacak havalanını TBMM gündemine taşıdı.
  • AKP cogunlugu,herseyi parmak saymakla hallediyor.Bunu da DEMOKRASI ADINA yaptiklarindan dolayi mutlular.Kurumlarla kavga ederler.Lehlerinde karar verdilermi,o kurum o zaman en iyisi olur.Bürokrasi ve Meclisdeki Dokunulmazliklara gelince en büyük savunucusu oluyorlar.2002 Secimlerinde vaat ettikleri halde yanindan bile gecmek istemiyorlar.AMMA KABAHAT HALKIMIZDA.Bunu Erdogan'dan istemek,EN BÜYÜK GÜNAHMIS GIBI GÖRMEKTELER.Onlar halki temsil ediyorlarsa,bizim istegimiz icin oradalar.Bunu untmayalim.
  • CHP'li Oymen'e tesekkurler. Canakkal milletvekilerinden bu alan konusunda ses cikmadi hic bir zaman. Umarim direkt ve dogru cevabi aliriz.

Onur Öymen, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde Gökçeada'da inşa edilen havaalanı için bugüne kadar ne miktarda yatırım yapıldığını, havaalanının tamamlanması için daha ne kadar yatırıma ihtiyaç olduğunu öğrenmek istemiyle önergesinde şu sorulara yer verdi:

"Bu alan tamamlanınca sivil ulaşıma açılacak mıdır? Açılmayacak ise, orman yangını, deprem vs amaçlı eski bir iniş pisti olmasına rağmen yeni bir pist inşasına niçin ihtiyaç duyulmuştur? Gökçeada'ya geçmişte Dardanel Şirketi'nin işlettiği yolcu uçaklarının iniş-kalkışına izin verilirken geçerli olan mevzuatta herhangi bir değişiklik yapılmış mıdır? Yapılmamışsa, Ada'nın turizm bakımından kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan yeni piste sivil uçakların iniş-kalkışına izin verilmesinde herhangibir sakınca görülmekte midir? Türkiye'nin Kafkaslar için kamuoyuna açıkladığı Rusya'nın da dahil olacağı işbirliği platformu önerisi 19 Ağustos 2008 tarihinde yapılan NATO Dışişleri Bakanları toplantısında gündeme getirilmiş midir? Türkiye'nin bu önerisine NATO desteği sağlanmış mıdır ?"

 

CHP'li Öymen'den havaalanı sorusu

Facebook Yorum

Yorumlar

Neredeyiz ~ 10 yıl önce
AKP cogunlugu,herseyi parmak saymakla hallediyor.Bunu da DEMOKRASI ADINA yaptiklarindan dolayi mutlular.Kurumlarla kavga ederler.Lehlerinde karar verdilermi,o kurum o zaman en iyisi olur.Bürokrasi ve Meclisdeki Dokunulmazliklara gelince en büyük savunucusu oluyorlar.2002 Secimlerinde vaat ettikleri halde yanindan bile gecmek istemiyorlar.AMMA KABAHAT HALKIMIZDA.Bunu Erdogan'dan istemek,EN BÜYÜK GÜNAHMIS GIBI GÖRMEKTELER.Onlar halki temsil ediyorlarsa,bizim istegimiz icin oradalar.Bunu untmayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gokceadali ~ 10 yıl önce
CHP'li Oymen'e tesekkurler. Canakkal milletvekilerinden bu alan konusunda ses cikmadi hic bir zaman. Umarim direkt ve dogru cevabi aliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000