29 Mart 2011, Salı 09:01:44

CHP, KABİN MEMURLARI İÇİN BAŞVURU YAPTI

CHP, YSK'ya başvurdu: 12 Haziran'da uçuş görevinde olacak 5 bin hostes ve hava yolu çalışanı görev kartlarıyla oy kullanabilisin...
  • Üniversitelerde başörtüsü ile okuma hakkı kanun olarak meclisden çıkmışken CHP anayasa mahkemesine giderek bu kanunu iptal ettirdi ! Binlerce genc kapalı kızlarımız yurtdısında okuyor... Nedenide Chp !!! CHP kimin hakkını korumuş şimdiye kadar ? Esas yobaz, gerici, dinsiz, çağdışı ve medeniyetsiz bir parti varsa oda bizzat Chp dir ! Chp her zaman bu ülkenin başına bela olmuş ve halkın aleyhine çalışmıştır. Atatürk CHP yi kurdu ki sizler ve bizler demokrasi görelim diye. Adı üstünde Halk partisi ama halkdan yana değil ! Chp nin sonraki liderleri o günden bugüne hep dinsizliği öne sürmüş ve halkı ezerek dinini engelleyerek sömürerek yönetmek istemiş... Chp halkın partisi olmaktan çıkmış sadece parti liderine hizmet eden bir kurum olmuş !!
  • Kabin memurlarını küçük mü görüyorsunuz? CHP her vatandaşının hakkını araması için uğraşıyor. Unutmayalım ki bazı partiler de yurtdışındakilerden oy istiyordu. Hangisi daha mantıklı bir iş? Kabin memurlarının oy kullanması mı? Yoksa Türkiyede yaşamayan insanların mı oy kullanması?
  • Chp şu anda ne yapacağını şaşırmış durumda. Görünen durum sandıktan 2.ci çıkacaklar. 1.ci olmalarına ihtimal yok. Ondan dolayıda rötayı nereye olursa olsun çeviriyorlar ama bu onların son çırpınışı :) Chp nin oy alabileceği potansıyel yerler İzmir, çevresi ve Trakya dır ! Yurtdısından oy alma ihtimalı çok düşüktür... Yurtdısındakı insanlar tv den ve medyadan gerçeğide yanlışıda çok iyi görüyorlar...
  • Düşünelim şimdi Sao PAulo ya gitti uçak. Yatılı kalan kaç kişi var. 10-20 neyse. Nerde oy kullanacak bunlar. Elçilikte. Eeee YSK gurbetçilerin elçiliklerde oy kullanmasına izin vermedi. CHP ses çıkarmadı. Neden? Çünkü gurbetçiden oy alamaz. Ona ses çıkarmazken bunu neden istiyor. Neden acaba?

CHP, 12 Haziran günü görevli olarak uçuş yaptığı için oy kullanamama tehlikesiyle karşı karşıya olan yaklaşık 5 bin hostes ve havayolu görevlisinin görev kartıyla oy kullanabilmesi için YSK’ya başvurdu.

CHP, yaklaşık 1 milyon seçmenin kaybolduğunu belirlemesinin ardından sandık ve seçmen kütükleri üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor. İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok büyükşehirde sokak ve bina numaralarının adlarının değiştiğini tespit eden CHP, konuyu YSK’ya taşımaya hazırlanıyor. Belediyelerin ‘Numarataj Daireleri’ tarafından yürütülen çalışmalarda yeni kurulan mahallelere, mevcut mahallelerdeki imar değişiklikleri nedeniyle cadde, sokak, bulvar ve ara yollardaki binalara yeni numaralar veriliyor. Bir kapı numarasında yapılan bir değişiklik, o sokakta bulunan tüm kapı numalarını değiştirebiliyor. İstanbul büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir mühendislik şirketine yaptırılan çalışmaların Şubat ve Mart aylarında da devam ettiği belirtiliyor. Benzeri çalışmaların Ankara, Bursa, Samsun gibi birçok ilde de yapıldığı uyarısı yapılıyor.

CHP PM üyesi Avukat Mahmut Tanal, “Bir sokakta bir apartmanın 8 olan numarası örneğin 10 olduğu zaman bütün sokağın numarası değişebiliyor. Bazen de cadde sokak isimleri değiştiriliyor. Bunlar seçim sürecinde sıkıntı yaratabiliyor. Seçmen kütüğündeki kayıtlar ile seçmenin oturduğu adres ve kendisine giden tebligat farklı olabiliyor. YSK önceden bu soruna önlem alabilir. Eğer almazsa bazı seçmenler oy kullanamama tehlikesi ile karşı karşıya da kalabilir” dedi. CHP’nin oy potansiyelinin yüksek olduğu yerlerde daha fazla numarataj çalışması yapıldığına dikkat çeken Tanal, “Bu tesadüf mi bilmiyoruz. Ancak ilginç ve anlayamadığımız nedenlerle bir anda böyle çalışmalar yapılması dikkat çekicidir” dedi.

CHP, 12 Haziran’da görevli olarak havayolu şirketleri çalışanlarının oy kullanabilmesi için de YSK’ya gitti. Yaklaşık 5 bin uçuş görevlisinin 12 Haziran’da çalışacak olması nedeniyle oy kullanamayacak olması üzerine CHP bu adayların güvenlik görevlilerinde olduğu gibi görev kağıtları ve seçmen kartları ile oy kullanabilmelerini istedi. Ayrıca CHP, 12 Haziran’dan önce terhis olacak ancak şu anda seçmen kütüklerinde adları olmayan askerlerin de oy kullanabilimeleri için YSK’ya başvurdu. (Radikal)

CHP, KABİN MEMURLARI İÇİN BAŞVURU YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
Üniversitelerde başörtüsü ile okuma hakkı kanun olarak meclisden çıkmışken CHP anayasa mahkemesine giderek bu kanunu iptal ettirdi ! Binlerce genc kapalı kızlarımız yurtdısında okuyor... Nedenide Chp !!! CHP kimin hakkını korumuş şimdiye kadar ? Esas yobaz, gerici, dinsiz, çağdışı ve medeniyetsiz bir parti varsa oda bizzat Chp dir ! Chp her zaman bu ülkenin başına bela olmuş ve halkın aleyhine çalışmıştır. Atatürk CHP yi kurdu ki sizler ve bizler demokrasi görelim diye. Adı üstünde Halk partisi ama halkdan yana değil ! Chp nin sonraki liderleri o günden bugüne hep dinsizliği öne sürmüş ve halkı ezerek dinini engelleyerek sömürerek yönetmek istemiş... Chp halkın partisi olmaktan çıkmış sadece parti liderine hizmet eden bir kurum olmuş !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kabin memurlarını küçük mü görüyorsunuz? CHP her vatandaşının hakkını araması için uğraşıyor. Unutmayalım ki bazı partiler de yurtdışındakilerden oy istiyordu. Hangisi daha mantıklı bir iş? Kabin memurlarının oy kullanması mı? Yoksa Türkiyede yaşamayan insanların mı oy kullanması?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Chp şu anda ne yapacağını şaşırmış durumda. Görünen durum sandıktan 2.ci çıkacaklar. 1.ci olmalarına ihtimal yok. Ondan dolayıda rötayı nereye olursa olsun çeviriyorlar ama bu onların son çırpınışı :) Chp nin oy alabileceği potansıyel yerler İzmir, çevresi ve Trakya dır ! Yurtdısından oy alma ihtimalı çok düşüktür... Yurtdısındakı insanlar tv den ve medyadan gerçeğide yanlışıda çok iyi görüyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Düşünelim şimdi Sao PAulo ya gitti uçak. Yatılı kalan kaç kişi var. 10-20 neyse. Nerde oy kullanacak bunlar. Elçilikte. Eeee YSK gurbetçilerin elçiliklerde oy kullanmasına izin vermedi. CHP ses çıkarmadı. Neden? Çünkü gurbetçiden oy alamaz. Ona ses çıkarmazken bunu neden istiyor. Neden acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000