28 Nisan 2016, Perşembe 18:47:59

Check-in nedeniyle uçağa geç kalan tazminat yok!

Check-in kuyruğunda uzun süre bekleyip bu nedenle uçağı kaçıranlara tazminat hakkı yok. Bir mahkeme bu yönde karar aldı.
  • çok yerinde bir karar . geçen ayt de 8 kişi common check in kontuarlarında beklerken uçağı kaçırdılar ve havayolunu sorumlu tuttular. Kendilerine uçuş kalkış saatinden 15 dk önce sıra gelmiş ve neymiş efendim bağıracakmış kontuardaki arkadaş - ki seslenmiş yolcu kalmasın diye ama mecbur değil-. yahu uçuş saatin gelmiş sen ses çıkar bi zahmet uçağım şu saat diye.hem geç gel hemde havayolunu sorumlu tut. neyin kafası bu?
  • Chekin konusun da her zaman yolcu haklıdır. Amaç zaman dan tasarruf ederek uçağa binmektir... Bİr saatlik uçuş için neden 2saat önce den havalanın da dikileyim... Açın daha fazla kontuar hem müşteri memnuniyeti artar hem yolcu her seferin de aynı hava yolu şirketini tercih eder... Bu da bir rekabet yöntemi dir.. Mecburmuyum ben 1 yada 45 dakikalık uçuş için 2 saat beklemeye.....
  • işime yaramayan kilisenin papazını...
  • Telefonla her türlü oyunu oyna checkin yapmaya gelince kullanma o zamanda ağlamayacaksın yap online rahatına bak

İzin sezonunun başladığı şu günlerde bir mahkemeden uçuşla ilgili önemli bir karar geldi.

Düsseldorf Mahkemesi geçtiğimiz günlerde uçuş öncesi havaalanında bagaj verme ve bilet kontrol işlemi (Check-in) için oluşan kuyruk dolayısıyla uçuşu kaçıranlara tazminat ödenmeyeceğine hükmetti.

KİŞİNİN KENDİ HATASI
Bu durumun kişinin kendi hatası olduğunu ifade eden mahkeme, Düsseldorf’tan Antalya’ya seyehat etmek isterken işlem sırasının kendisine gelmemesi dolayısıyla uçağı kaçıran ve havayolu şirketinden tazminat talep eden yolcuyu haksız buldu.

İFADE ŞÜPHELİ KARŞILANDI
Yolcu, havalimanına 12.30’da geldiğini check-in kuyruğunda uzun süre beklediğini uçağın kalkış saatinin 14.20 olmasına karşın uçak check-in bürosunun 14.15’te kapandığını belirtse de mahkeme ifadeyi şüpheli karşıladı. Kararda, “Yolcuların uzun süre bekledikten sonra kendileri yetkilileri harekete geçirmeli ve yetkililerden uçuş onayı talep etmeli” denildi. (Sabah Avrupa)

Check-in nedeniyle uçağa geç kalan tazminat yok!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

ayt ~ 2 yıl önce
çok yerinde bir karar . geçen ayt de 8 kişi common check in kontuarlarında beklerken uçağı kaçırdılar ve havayolunu sorumlu tuttular. Kendilerine uçuş kalkış saatinden 15 dk önce sıra gelmiş ve neymiş efendim bağıracakmış kontuardaki arkadaş - ki seslenmiş yolcu kalmasın diye ama mecbur değil-. yahu uçuş saatin gelmiş sen ses çıkar bi zahmet uçağım şu saat diye.hem geç gel hemde havayolunu sorumlu tut. neyin kafası bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
chinese ~ 2 yıl önce
Chekin konusun da her zaman yolcu haklıdır. Amaç zaman dan tasarruf ederek uçağa binmektir... Bİr saatlik uçuş için neden 2saat önce den havalanın da dikileyim... Açın daha fazla kontuar hem müşteri memnuniyeti artar hem yolcu her seferin de aynı hava yolu şirketini tercih eder... Bu da bir rekabet yöntemi dir.. Mecburmuyum ben 1 yada 45 dakikalık uçuş için 2 saat beklemeye.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kilise ~ 2 yıl önce
işime yaramayan kilisenin papazını...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bt ~ 2 yıl önce
Telefonla her türlü oyunu oyna checkin yapmaya gelince kullanma o zamanda ağlamayacaksın yap online rahatına bak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000