17 Nisan 2012, Salı 09:02:06

CHARTER UÇUŞLARI CANLANDIRAN GELİŞME

Nisan ayında 3 bin İsraillinin Antalya'da tatil yapacağı hesaplanıyor. Talepte sürpriz canlanma, charter uçuşlarının artırılmasına yol açtı...
  • Büütn bu olanalrdans onra Türkiye neden İsrail'e hala vize uygulamıyor anlamıyorum. hem vize uygulasın hem de vize ücreti 500 Euro olsun.
Türkiye ile İsrail arasındaki ciddi siyasi kriz nedeniyle Türkiye’de tatil yapmaktan kaçınan İsrailli turistlerde sürpriz bir canlanma yaşanıyor. Nisan ayında 3 bin İsrailli turistin Antalya’da tatil yapmaları bekleniyor.
 
İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesi, Nisan ayında Antalya’yı ziyaret edecek olan İsraillilerin sayısının 3 bini bulacağı tahminine yer verdiği haberinde “İsraillilerin Türkiye’ye dönmeye başladığı yönünde yeni işaretler var” diye yazdı ve “yoğun talep” üzerine Türk charter şirketlerinin, İsrail’de bu aydaki Pesah tatili sırasında uçuşlarının sayısını iki kat arttırdıklarına dikkat çekti.
 
Charter şirketlerinin bu ay için Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havaalanı ile Antalya arasında ilk başta 10 uçuş planladıklarını ancak bu sayıyı 20’ye çıkarttıklarını kaydeden gazete, sürpriz canlanmaya rağmen turist sayısının halen kriz öncesi rakamın çok altında olduğunu da belirtti.
 
Haberde Türkiye’de ağır eleştirilere yol açan Gazze Operasyonu öncesi 2008 yılında 560 bin İsrailli turistin Türkiye’yi ziyaret ettiği anımsatılırken, ilişkilerin bozulmasından sonra, İsraillilerin aniden Türkiye’ye yönelik rezervasyon yapmaktan vazgeçmelerinin tur operatörlerini çok olumsuz etkilediği, geçen Eylül ayında da talep yokluğu nedeniyle charter uçuşlarının tümüyle durdurulduğu ifade edildi.
 
Haaretz’e konuşan, İsrail’de başlıca Türk charter şirketlerinin temsilciliğini yapan KTA International şirketinin CEO’su Shai Pardo, Nisan turistlerinin çoğunun Arap veya Rus kökenli olduklarına dikkat çekerken “Yüksek talep bizi şaşırttı ek uçuşlar ayarladık. Ancak asıl önemlisi, Pesah tatilinden sonra ayın geri kalan kısmında talep olup olmayacağı” dedi.
CHARTER UÇUŞLARI CANLANDIRAN GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Büütn bu olanalrdans onra Türkiye neden İsrail'e hala vize uygulamıyor anlamıyorum. hem vize uygulasın hem de vize ücreti 500 Euro olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000