13 Şubat 2010, Cumartesi 08:27:42

"Çeşme Havaalanı hizmete açılsın"

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çeşmede daha önce yapılmış ama atıl durumda olup kullanılmayan Çeşme Havaalanı'nın hizmete girmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.
  • ya bence otobüs terminali ile karıştırmış oraya da bir yol gidiyor pist sanmış galiba
  • Bu zavallı adam ne dediğini bilmiyor. Kafayı kaldır bak bakalım kaç tane havalimanı var.
  • tam bir kasaba politikacısı talebi.neyapmasını beklemeliyiz ki.çapı bu kadar.60 km. mesafede türkiyenin en önemli üç havalimanından biri var adam yüzsüzce "çeşme havaalanı açılsın"diyebiliyor."vermeyince mabut ne eylesin sultan mahmut "derler.bizde belediyeye başkan olmanın şartları herhalde değişti.çünkü olanlara bakınca herhalde başkan olmanın birinci şartı "gerizekalı olmak"mış diyesi geliyor insanın.işin tuhafı bu tiplerden hakikaten çok var.
  • Kardeşler, Çeşmenin İzmir havalimanına mesafesi 1 saatlik sürüş ve bu sürüşün tamamına yakını otoban yoldan. Havalimanı veya havaalanını yaparsın yapmasına ama inecek uçak firmasını nerden bulucan nasıl ikna edicen. İnmeye başlasalar, bir müddet sonra hesapsızca uçuşlarına başlanan İzmir-Atina seferleri gibi zarar yazmaya başladı diye durdurulur. Sonuçta Anadolunun 4bir yanında atıl olarak duran havalanı-limanı gibi boş boş durur. Zaten Çeşmelilerin o havalimanından beklentileri yabancı tur operatörlerinin uçakları gelsin akın akın turisti Çeşyemye taşısın ggibi ütopik bir fantazidir.

Özel bir televizyon kanalına konuşan Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, 1980 yılında alt yapısı hazırlanan daha sonra İzmirli Ulaştırma eski Bakanı rahmetli Mehmet Köstepen zamanında ödenek ayrılıp 1600 metrelik pisti hazır hale getirilen havaalanının, Çeşme'nin hizmetine sunulması için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a açık çağrıda bulundu.

Başkan Tütüncüoğlu, "Kullanılmayan havaalanımız tekrar düzenlenip Çeşme'de turizmin hizmetine sunulabilir. Bu hem Çeşme'ye daha fazla turistin gelmesini sağlayacak, hem de Çeşme'yi dünyaya bağlayacaktır. Bu konuda Çeşme'yi çok iyi bilen Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a açık çağrıda bulunuyorum. Çeşme Havaalanı, hava trafiğine açılsın" dedi.

"Çeşme Havaalanı hizmete açılsın"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
ya bence otobüs terminali ile karıştırmış oraya da bir yol gidiyor pist sanmış galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu zavallı adam ne dediğini bilmiyor. Kafayı kaldır bak bakalım kaç tane havalimanı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tam bir kasaba politikacısı talebi.neyapmasını beklemeliyiz ki.çapı bu kadar.60 km. mesafede türkiyenin en önemli üç havalimanından biri var adam yüzsüzce "çeşme havaalanı açılsın"diyebiliyor."vermeyince mabut ne eylesin sultan mahmut "derler.bizde belediyeye başkan olmanın şartları herhalde değişti.çünkü olanlara bakınca herhalde başkan olmanın birinci şartı "gerizekalı olmak"mış diyesi geliyor insanın.işin tuhafı bu tiplerden hakikaten çok var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kardeşler, Çeşmenin İzmir havalimanına mesafesi 1 saatlik sürüş ve bu sürüşün tamamına yakını otoban yoldan. Havalimanı veya havaalanını yaparsın yapmasına ama inecek uçak firmasını nerden bulucan nasıl ikna edicen. İnmeye başlasalar, bir müddet sonra hesapsızca uçuşlarına başlanan İzmir-Atina seferleri gibi zarar yazmaya başladı diye durdurulur. Sonuçta Anadolunun 4bir yanında atıl olarak duran havalanı-limanı gibi boş boş durur. Zaten Çeşmelilerin o havalimanından beklentileri yabancı tur operatörlerinin uçakları gelsin akın akın turisti Çeşyemye taşısın ggibi ütopik bir fantazidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000