19 Ocak 2017, Perşembe 11:47:37

Cenazeler Türkiye'ye getirildi

Kırgızistan’da yaşanan uçak kazasının ardından hayatını kaybeden iki pilot ve bir teknisyenin cenazeleri Türkiye'ye getirildi.
  • Tüm havacılık camiasına başsağlığı diliyorum. İnşallah böyle kazalardan Allah esirgesin. Yalnız unutulmamalı ki tüm limitler zorlandığında veya aşıldığında üzücü sonuçlarla karşılaşmamız olası. Dolayısıyla insan faktörü işin içinde olduğu sürece hatalar olabilir; Kazalara sebepte biziz, önleyecekti. Kurallar ve limitler bu yüzden konulmakta. Kuralları ve Limitleri aşıp bir işi başaranı KRAL yapmıyorlar (Sözlerim sadece bu olayla ilgili değildir, genel kazaların çoğunluğu insan hatası olmasındandır). Lütfen limitleri zorlamayalım, yeterince ülke olarak üzüntülü günler yaşıyoruz zaten. Gidenlere Rahmet, kalanlara sabır diliyorum...
  • Geçici apron kartı diye bir şey duymadın mı?
  • cenaze var hala apron kartı derdındesınız
  • Act ailesinin başı sağolsun,umarım böyle acılar birdaha yaşanmaz.Allah rahmet eylesin.

Kırgızistan’da yaşanan uçak kazasının ardından hayatını kaybeden iki pilot ve bir teknisyenin cenazeleri Türkiye'ye getirildi. Mesai arkadaşlarının cenazelerini karşılayan ACT Havayolları çalışanları gözyaşlarına boğuldu.

Hong Kong’dan havalandıktan sonra Kırgızistan Bişkek’teki Manas Halalimanı’ni iniş için alçaldığı sırada düşen ACT Havayolları’na ait Boeıng 747-400 tipi kargo uçağında hayatını kaybeden 4 Türk’ten üçü Türkiye’ye getirildi. Kazada hayatını kaybeden Kaptan Pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci Pilot Kazım Öndül ve Teknisyen İhsan Koca’nın cenazeleri bugün saat 11.00'de THY uçağıyla Atatürk Havalimanına getirildi. Mesai arkadaşlarının cenazelerini karşılayan ACT Havayolları çalışanları gözyaşlarına boğuldu.

Cenazelerin Ataköy 5. Kısım Camii’nde ikindi namazını müteakip yapılacak töreninin ardından memleketlerine gönderileceği öğrenildi.


 

Cenazeler Türkiye'ye getirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

ÜZÜNTÜLÜ ~ 2 yıl önce
Tüm havacılık camiasına başsağlığı diliyorum. İnşallah böyle kazalardan Allah esirgesin. Yalnız unutulmamalı ki tüm limitler zorlandığında veya aşıldığında üzücü sonuçlarla karşılaşmamız olası. Dolayısıyla insan faktörü işin içinde olduğu sürece hatalar olabilir; Kazalara sebepte biziz, önleyecekti. Kurallar ve limitler bu yüzden konulmakta. Kuralları ve Limitleri aşıp bir işi başaranı KRAL yapmıyorlar (Sözlerim sadece bu olayla ilgili değildir, genel kazaların çoğunluğu insan hatası olmasındandır). Lütfen limitleri zorlamayalım, yeterince ülke olarak üzüntülü günler yaşıyoruz zaten. Gidenlere Rahmet, kalanlara sabır diliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ET ~ 2 yıl önce
Geçici apron kartı diye bir şey duymadın mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çalışan ~ 2 yıl önce
cenaze var hala apron kartı derdındesınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat ~ 2 yıl önce
Act ailesinin başı sağolsun,umarım böyle acılar birdaha yaşanmaz.Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000