27 Temmuz 2010, Salı 15:15:40

Cenazeler 2.5 ay sonra geldi

Afganistan'da 17 Mayıs'ta meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden İHH Gönüllüsü Bahattin Yıldız ve Asya Bölgesi Sorumlusu Faruk Aktaş'ın cenazeleri 2.5 ay sonra Türkiye'ye getirildi.
  • yazdıklarının hepsini allah sana verir inşallah..şehitlik mertebesini bile ayaga düşürdünüz...şehitlik bu kadar basit mi?siz önce beyninizdeki örümcekleri temizleyinde sonra buraya mesaj yazın...alla sizide bildigi gibi yapacak bundan şüphem yok :))
  • Müslümanlara karşı nefret pisliğine gark olmuş zavallı. Söylediklerini bir marifetmiş gibi bir de sırıtıyor. Afganlıları, Arap zanneden zır cahil. Vefat edenlerin acıları ile dalga geçmek neymiş kendi ölümünde görecekisn. Ama dilerim Rabbim'den sana bu dünyada da en sevdiklerin ile, o üzerine tir-tir titreyip en kıyamadıklarınla öyle bir acı yaşayasın kı acısından inim-inim inleyesin, sürüm-sürüm süründürsün. Bu söylediklerimi unutma, Allah ihmal etmez, imhal eder (mühlet verir). Zalimin zulmü varsa, mü'minin de Allah'ı var. Onlar Şehid oldular inşaAllah. Onlara üzülmüyor, gıpta ediyorum ancak. Rabbim bizlerede onlarınki gibi anlamlı bir ölüm nasib etmesini dua ediyorum.
  • Afganistanı Arap ükesi sanacak kadar cahil insanlar var memleketimde ne yazık
  • ülkemizde o kadar muhtaç insan varken ne işiniz var afgan topraklarında? araptan gelecek hayır hiç gelmesin daha iyi...ders olur belki :))

Kazanın ardından uçak tamamen parçalandığı için kimlikleri DNA yoluyla tespit edilen Yıldız ve Aktaş'ın cenazeleri, bugün saat 14.00'de Ariana Afgan Airlines'ın tarifeli seferiyle Atatürk Havalimanı'na getirildi. Cenazeleri uçaktan indirilişini karşılamak isteyen birinci derece akrabaları da tabutların indirilişini yaşlı gözlerle izlediler.

Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş, Afganistan'da açılması planlanan yetimhaneye arsa bulmak için bölgeye gitmişler, Yıldız ve Aktaş'ında içinde bulunduğu uçak başkent Kabil'e dönüşte Salang geçidinde düşmüştü. Yoğun kar yağışı ve sis, uçağın enkazına ulaşmayı engellemiş, enkaza kazadan 4 gün sonra 21 Mayıs Cuma günü ulaşılabilmişti.

Uçak ve içindeki yolcular parçalandığı için kimliklerin tespit süreci yaklaşık 2 ay sürdü. Türkiye'den giden Adli Tıp Kurumu ekiplerinin uzun çalışmaları sonucu cenazelerin kimlikleri DNA yoluyla tespit edildi.

Kazada hayatını kaybedenlerin Cenaze namazları 28 Temmuz 2010 Çarşamba günü(Yarın) Fatih Camii'nde ikinci namazını müteakip kılınacak.Cenazeler 2.5 ay sonra geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
yazdıklarının hepsini allah sana verir inşallah..şehitlik mertebesini bile ayaga düşürdünüz...şehitlik bu kadar basit mi?siz önce beyninizdeki örümcekleri temizleyinde sonra buraya mesaj yazın...alla sizide bildigi gibi yapacak bundan şüphem yok :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Müslümanlara karşı nefret pisliğine gark olmuş zavallı. Söylediklerini bir marifetmiş gibi bir de sırıtıyor. Afganlıları, Arap zanneden zır cahil. Vefat edenlerin acıları ile dalga geçmek neymiş kendi ölümünde görecekisn. Ama dilerim Rabbim'den sana bu dünyada da en sevdiklerin ile, o üzerine tir-tir titreyip en kıyamadıklarınla öyle bir acı yaşayasın kı acısından inim-inim inleyesin, sürüm-sürüm süründürsün. Bu söylediklerimi unutma, Allah ihmal etmez, imhal eder (mühlet verir). Zalimin zulmü varsa, mü'minin de Allah'ı var. Onlar Şehid oldular inşaAllah. Onlara üzülmüyor, gıpta ediyorum ancak. Rabbim bizlerede onlarınki gibi anlamlı bir ölüm nasib etmesini dua ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Afganistanı Arap ükesi sanacak kadar cahil insanlar var memleketimde ne yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ülkemizde o kadar muhtaç insan varken ne işiniz var afgan topraklarında? araptan gelecek hayır hiç gelmesin daha iyi...ders olur belki :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000