18 Nisan 2016, Pazartesi 11:55:58

Çelik İş'ten CED ve prim açıklaması

Çelik İş Sendikası, THY Teknik çalışanlarını prim farkı ve CED bileti konusunda bilgilendirdi.
  • Ben üye değilim ve dayanışma aidatı oduyorum o parayida sirket yatiracak çelik işe üye yapmak kazandirmakicin üye olmayan alamaz diyerek kandirmayin cocukmu kandiriyosunuz açın bakın okuyun biraz ezbercilik yapmayın..
  • Bu Haksızlıklar Hiçbirzaman Bitmiycek arkadaşlar boşuna ellerimizi çenemizi yormayalım
  • Al Çelik-İş'i vur Hava-İş'e! Birbirlerinden çok farklı değiller. Sadece Hava-İş yönetimini Hamdi Topçu "özenle" seçip, seçimleri de baskı ve tehditle istediği gibi yönlendirip başa getirmişti. Ama çalışma prensipleri aynı. İşçilerle sıfır diyalog, işveren yanlısı, etliye sütlüye karışmama durumu, göstermelik mail kabadayılığı, zaten işverenin gönüllü verdiklerinin üzerinden şov yapma fıtratı vs.. Madem işçinin hakkı 5000 TL. prim idi, neden geçen sene 1000 TL.'yi kabul edip "Bu adamlar, teknisyen ve mühendis, uçak altında ter döken emekçiler, 1000 TL. sadaka gibi olur." diye tepki koyup dik duruş sergileyemediniz?! İlker Aycı, Ocak'ta, Antalya'da, daha TİS başlamadan prim sözü verdiğinde Hava-iş Yönetimi veryansın edip "İşverenin bu kötü niyetli, birliktelğimizi bozmaya yönelik yemlemelerine itibar etmeyin" diye mail atmıştı! Tabi, işveren kendiliğinden verirse kötü niyetli, sendika kendi almış gibi olursa büyük kazanım. Yerseniz...
  • Ced geldi ana baba var kardeşler yok. Ced bilekte para ödeyip uçağa binememek varmı?

Çelik İş Sendikası, THY Teknik çalışanlarını prim farkı ve  CED bileti konusunda bilgilendirdi.

Üyelere gönderilen e-postada şu açıklama yapıldı:

Değerli Üyelerimiz…..

Daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz Prim ve CED bilet konusunda yaşanan son gelişmeler hakkında siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek ve paylaşmak istedik.

CED bilet ile ilgili olan son pürüzlerde giderilmiş olup CED bilet tanımlamaları bugün itibarı ile üyelerimizin sistemlerine tanımlanmaya başlanacaktır. Tüm üyelerimize hayırlı olsun

THY Teknik AŞ sözleşmesi ile tarafımıza ödenmesi gündemde olan prim farkları ile ilgili müzakereler devam etmektedir. Bu prim farkları Çelik iş sendikası Havacılık Şubesi ve THY Teknik AŞ işvereniyle imzalanacak protokol sonrası uygulanacaktır.

Bundan sonrada siz değerli üyelerimizin bizlere göstermiş olduğu güven ile birlikte THY Teknik AŞ deki sorunların çözümü konusunda kararlılıkla hareket edeceğimizi bildirir ‘’ EMEK EN YÜCE DEĞERDİR ‘’ ilkesini unutmadan yolumuza devam edeceğiz.

BİRLİKTE, BİRLİKLE KAZANACAGIZ !!!!!

Çelik İş'ten CED ve prim açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Saw ~ 2 yıl önce
Ben üye değilim ve dayanışma aidatı oduyorum o parayida sirket yatiracak çelik işe üye yapmak kazandirmakicin üye olmayan alamaz diyerek kandirmayin cocukmu kandiriyosunuz açın bakın okuyun biraz ezbercilik yapmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bitmez ~ 2 yıl önce
Bu Haksızlıklar Hiçbirzaman Bitmiycek arkadaşlar boşuna ellerimizi çenemizi yormayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇALIŞAN ~ 2 yıl önce
Al Çelik-İş'i vur Hava-İş'e! Birbirlerinden çok farklı değiller. Sadece Hava-İş yönetimini Hamdi Topçu "özenle" seçip, seçimleri de baskı ve tehditle istediği gibi yönlendirip başa getirmişti. Ama çalışma prensipleri aynı. İşçilerle sıfır diyalog, işveren yanlısı, etliye sütlüye karışmama durumu, göstermelik mail kabadayılığı, zaten işverenin gönüllü verdiklerinin üzerinden şov yapma fıtratı vs.. Madem işçinin hakkı 5000 TL. prim idi, neden geçen sene 1000 TL.'yi kabul edip "Bu adamlar, teknisyen ve mühendis, uçak altında ter döken emekçiler, 1000 TL. sadaka gibi olur." diye tepki koyup dik duruş sergileyemediniz?! İlker Aycı, Ocak'ta, Antalya'da, daha TİS başlamadan prim sözü verdiğinde Hava-iş Yönetimi veryansın edip "İşverenin bu kötü niyetli, birliktelğimizi bozmaya yönelik yemlemelerine itibar etmeyin" diye mail atmıştı! Tabi, işveren kendiliğinden verirse kötü niyetli, sendika kendi almış gibi olursa büyük kazanım. Yerseniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ced bilet ~ 2 yıl önce
Ced geldi ana baba var kardeşler yok. Ced bilekte para ödeyip uçağa binememek varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 2 yıl önce
THY A.O'da çalışanların kardeşlerine daha yeni CED bilet hakkı geldi ve sistemde güncellemeler sürüyor hala. Teknik AŞ.'ye CEd bilet hakkı tanınıyor ve kardeşler bunun dışındaysa bir haksızlık daha var demektir. Ayrıca CED Bilet, pas biletten öncelik bakımından sonra geldiğinden uçmak çok zor. Bilet alıp saatlerce kontuarda yer açacak uçağı beklemek işten bile değil.
öncelik ~ 2 yıl önce
Pas ced den öncelikli değil ki.Yanlış biliyorsunuz.CED ini kullanan AO lu pas ını kullanan Teknikliden önce biniyor malesef.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000