14 Aralık 2015, Pazartesi 16:01:33

Çek Havayolları Ankara'ya uçacak

Ankara’dan, direk uçuşların sayısının artması için yapılan girişimlerin bir sonucu daha alınmaya başlandı.
  • Amman uçuşları nasıl gidiyor.15-20 yolcu oluyor mu bari.
  • KLM - 1919 ve Qantas - 1920 sırasıyla en eski diğer 2 havayolu. 3.sü Çekistan havayolları (1923). Lufthana 1926. bu haberi hazırlayan kişinin bilgilerine göre daha önce kurulmuş bir havayolu var ise ya kapanmış, ya da başka bir havayolu ile bu geçen süreçte birleşmiş olabilir.
  • THY'nin Ankara'ya yatırım yapacağı yok, bari yabancılar hat açsın da uçalım.
  • Usd ve euro yine koptu gidiyor Insaatlar cokebilir!!!

Ankara’dan, direk uçuşların sayısının artması için yapılan girişimlerin bir sonucu daha alınmaya başlandı. Dünyada en eski dört hava yolu şirketinden biri olan Çek Hava Yollarının direktörleri, Ankara-Prag arasında gerçekleştirmeyi planladığı uçuş için Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi öncülüğünde Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası gibi bölgenin önemli aktörlerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Haftada üç sefer olarak planlanan uçuşların sadece ticaret ve işbirliği fırsatları için değil Ankara ve çevre illerin turizm potansiyeli için önemi nedeniyle heyet aynı zamanda Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve turizm dernekleri ile buluşturuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesine yapılan ziyaret kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin, Ankara’da hava trafiğinin artmasının bölgedeki bütün paydaşlara fayda sağlayacağını belirterek, uçuşların tanıtım ve duyurusu başta olmak üzere üzerlerine düşen her konuda destek olabileceklerini ifade etmiştir. Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Yavuz Cabbar ise Ankaralı sanayicilerin en büyük sorunlarından biri olan direk uçuş sayısının az olması hususunda yapılacak her türlü girişim için destek olabileceklerini belirtmişlerdir. Ankara Ticaret Odası Genel Sekreteri Ahmet Güran, Ticaret Odasının yapılması planlanan direk uçuşlar için duyuru ve tanıtım bütçesi ayırdığını belirterek uçuşların başlaması hususunda gerekli bütün desteği sağlayacaklarını ifade etmişlerdir. Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve turizm dernekleri ile yapılan toplantıda medeniyetlerin beşiği Ankara’da yakın zamanda hayata geçmesi planlanan yeni turizm projeleri ve her geçen gün önemi artan sağlık ve termal turizm potansiyelleri ile bu uçuşların bölgeye büyük katkı sağlayacağı belirtilmiştir.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ise Ankara’nın Orta Avrupa şehirlerine direk uçuşla erişiminin sağlanmasının sadece Ankaralı iş adamları ve sanayiciler için değil, Ankara’nın sağlık ve termal turizm potansiyeli başta olmak üzere bütüncül olarak turizm sektörü açısından da çok önemli olduğunu vurguladı. Şayık, planlanan uçuşların hayata geçme sürecinde tam destek sağlayacaklarını, her türlü iş ve işlem takibinin Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından yapılacağını belirtti.

2016 yılında başlatılması planlanan direk uçuşlar ile Ankara'dan başta Orta Avrupa olmak üzere Avrupa’nın bütün bölgelerine alternatif uçuş rotası olması planlandığı kaydedildi. Çek Hava Yollarının konuyla ilgili nihai kararını Türkiye temaslarını tamamladıktan sonra basına duyuracağı bildirildi.

Çek Havayolları Ankara'ya uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

RJA ~ 3 yıl önce
Amman uçuşları nasıl gidiyor.15-20 yolcu oluyor mu bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KLM ve Qantas ~ 3 yıl önce
KLM - 1919 ve Qantas - 1920 sırasıyla en eski diğer 2 havayolu. 3.sü Çekistan havayolları (1923). Lufthana 1926. bu haberi hazırlayan kişinin bilgilerine göre daha önce kurulmuş bir havayolu var ise ya kapanmış, ya da başka bir havayolu ile bu geçen süreçte birleşmiş olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Angaralı ~ 3 yıl önce
THY'nin Ankara'ya yatırım yapacağı yok, bari yabancılar hat açsın da uçalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
azerty ~ 3 yıl önce
İmza.
Usd ~ 3 yıl önce
Usd ve euro yine koptu gidiyor Insaatlar cokebilir!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usd a ~ 3 yıl önce
kardeş galiba haklısın herkes usd alıyor küçük bir devaluasyon olabilir mi:(

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000