23 Mayıs 2012, Çarşamba 20:38:33

ÇEK CUMHURİYETİ'NDE RUS ASKERİ UÇAĞI DÜŞTÜ

Bir Rus askeri uçağının, Çek Cumhuriyeti'nde iniş sırasında düştüğü bildirildi.
  • Keşke size gururla söyleyebileceğim bir 'markamız' olabilseydi. Ama bu benim değil, bu ülkenin yıllarca önünü kesen düşüncenin, aymazlığın ve herşeyi çok bilen ve aslında hiçbirşey yapmayan zihniyetin sonucu. 1.dünya savaşı sonrası önemi anlaşılan tank silahının üretilmesiyle başlayan, çıkan her türlü sorunları revize ederek 2. dünya savaşı sonunda dönemin en güçlü tankı seçilen T-34'lerin hikayesine (araştırmanızı)bir göz atmanızı öneririm. İçinde bulunduğumuz süreçte birilerinin kapısında Pretedator diye dolaşmak yerine kendi üretimiz olan Malazgirt ve Çaldıranlan'ları da böyle bir süreci değerlendirmek açısından düşünebilirsiniz. Yapmaya başlamazsanız, ilerleme kaydemezsiniz. 1905 yılında üretilen Ford T modeli olmasaydı?, bugün otomobiller buralarda olur muydu. Önce kendine sonra ülke insanına ve azime güvenmekle başlıyor. Taşları ve taşkoyanları tanımak ve elemine etmekle devam ediyor. Devrim Arabaları filminden bir anekdot: 'yapacaklarına inanmaları, yapmalarından daha tehlikeli'
  • rus uçakları başliğına cevap; pardon sizin ürettiğiniz uçağın modeli neydi?
  • Simdiye kadar ucanildigine sasiriyordum simi dustugune degil !
  • Yine uçak kazası , yine rus uçağı. Bir dönem binlerce uçak yapan bir Rus uçak sanayisi, şimdilerde mevcut eskilere bakım bile yapamıyor gibi görünüyor. Aeroflot bir dönem dünyanın en büyük havayoluydu (ilyuşin-tupolev-antonov ve yak'lar sayesinde) sayıları binlerle ifade edilen (savaş durumunda kısa ve hızlı bir operasyonla bombardıman uçağı haline getirilebilecek (TU-154/134) denirdi:)::) Belki bir şehir efsanesiydi bilemem. Ama bugün Aeroflot'un ve yarı resmi Transaero ve diğer Rus firmalarının Boeing ve airbus kullandıklarını düşünürseniz; Rus (ve diğer eski Rus devletlerinde) yolcuların Rus uçaklarından uzak durdukları görülmekte. Son Sukhoı kazası da ciddi bir sıkıntı olacak gibi görünüyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, An-30 tipi askeri uçağın düştüğünü doğrularken Çek televizyonu, kazada uçaktaki 23 Rus ve Çek'ten 19'unun yaralandığını duyurdu.

Televizyonun haberinde, kazaya iniş sırasında yaşanan bir arızanın neden olduğu, pistte devrilen uçağın alev aldığı belirtildi.

ÇEK CUMHURİYETİ'NDE RUS ASKERİ UÇAĞI DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Farkeder mi'ye; ~ 6 yıl önce
Keşke size gururla söyleyebileceğim bir 'markamız' olabilseydi. Ama bu benim değil, bu ülkenin yıllarca önünü kesen düşüncenin, aymazlığın ve herşeyi çok bilen ve aslında hiçbirşey yapmayan zihniyetin sonucu. 1.dünya savaşı sonrası önemi anlaşılan tank silahının üretilmesiyle başlayan, çıkan her türlü sorunları revize ederek 2. dünya savaşı sonunda dönemin en güçlü tankı seçilen T-34'lerin hikayesine (araştırmanızı)bir göz atmanızı öneririm. İçinde bulunduğumuz süreçte birilerinin kapısında Pretedator diye dolaşmak yerine kendi üretimiz olan Malazgirt ve Çaldıranlan'ları da böyle bir süreci değerlendirmek açısından düşünebilirsiniz. Yapmaya başlamazsanız, ilerleme kaydemezsiniz. 1905 yılında üretilen Ford T modeli olmasaydı?, bugün otomobiller buralarda olur muydu. Önce kendine sonra ülke insanına ve azime güvenmekle başlıyor. Taşları ve taşkoyanları tanımak ve elemine etmekle devam ediyor. Devrim Arabaları filminden bir anekdot: 'yapacaklarına inanmaları, yapmalarından daha tehlikeli'

Yanıtla

Kalan karakter 1000
farkeder mi ~ 6 yıl önce
rus uçakları başliğına cevap; pardon sizin ürettiğiniz uçağın modeli neydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 6 yıl önce
Simdiye kadar ucanildigine sasiriyordum simi dustugune degil !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus uçakları, ~ 6 yıl önce
Yine uçak kazası , yine rus uçağı. Bir dönem binlerce uçak yapan bir Rus uçak sanayisi, şimdilerde mevcut eskilere bakım bile yapamıyor gibi görünüyor. Aeroflot bir dönem dünyanın en büyük havayoluydu (ilyuşin-tupolev-antonov ve yak'lar sayesinde) sayıları binlerle ifade edilen (savaş durumunda kısa ve hızlı bir operasyonla bombardıman uçağı haline getirilebilecek (TU-154/134) denirdi:)::) Belki bir şehir efsanesiydi bilemem. Ama bugün Aeroflot'un ve yarı resmi Transaero ve diğer Rus firmalarının Boeing ve airbus kullandıklarını düşünürseniz; Rus (ve diğer eski Rus devletlerinde) yolcuların Rus uçaklarından uzak durdukları görülmekte. Son Sukhoı kazası da ciddi bir sıkıntı olacak gibi görünüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000