02 Ocak 2010, Cumartesi 08:21:41

Çardak Havaalanı, Denizli'nin önünü açacak...

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Çardak Havaalanı'nın 2009'un sonunda sivil uçuşlara açılmasının çok önemli olduğunu bildirdi. Erkmen, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Denizlililerin yeni yılını kutladı ve 2009'u değerlendirdi.
  • bu olay türkiyede moda.askeri havaalanini sivile cevirelim,hazir pistide var deniliyor,türkiyenin hangi isleri planli yapiliyor.
  • Şu anda denizliden uçanları listelesen %30-35 ancaktır tekstil patronları dediğiniz kişilerdir.Evet sarayköy-kocabaş tarafları çok daha iyi olurdu.Fakaaaaaaat cografi yapı bakımından .çok uygun bi yer çardak.En önemliside hazır pist vardır.Yeni terminal binasının yapımı 91 yılında başlandı ancak bitirilebildi siyasi nednlerden dolayı.Bunun maliyeti bile akıllara zarar.Kaldıki sarayköy-kocabaş taraflarına yeni pist ve terminal yapımı demek terminaldeki harcanan paranın en az 3-4 katı demek bu konuda yorum yapanlar bunuda düşünerek yorumlamalılar.Arazi satın alınıcak mühendislikler yapılıcak v.s. silbaştan dediğim rakamları bile geçicektir.Bu yüzden böyle bi yola başvurdu bunu bu şekilde uygın görenler.Zamanla gelişecektir...
  • Öncelikle uzaklık konusunu arastır öyle yaz mesala ben sana örnek vereyim. Bursa havaalanı merkeze 56 km uzaklıkta Antalya Gazipaşa Havaalanı 40 km onun için araştırmak lazım DENİZLİ-ÇARDAK arası 60 km ama tek serit olduğu için ulasım sorun degil,
  • hangi ileri zekali dedi acaba su askeri hava alanini sivile cevirelim diye.malesef ölü yatirim,halbuki kocabas tarafina veya sarayköy tarafina cok güzel bir havaalani yakisirdi,dünyanin neresinde sehir merkezi havaalanina 65 km uzaklikta.

Vali Erkmen, Çardak Havaalanı'nın 2009'un sonunda sivil uçuşlara açılmasının en önemli olaylardan biri olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ''Havaalanının serbest müsaadeli hale gelmesi il için çok önemli. Hem ekonomi, hem de turizm alanında ilimizin önünü açacaktır. Sadece yurt içi değil, yurt dışından da buraya uçuşların yapılması için ciddi çalışmalarımız var.

Ulaşımdaki duble yol çalışmaları devam ediyor. Kırsal altyapı konusunda, köylerin yolları ve içme suyu ile ilgili çok ciddi sorunu kalmamıştır. Bütün köylerin yolları asfalttır ve içme suları vardır. Köylerde 2010'da, başta kanalizasyon olmak üzere çevreyle ilgili konulara ağırlık verilecektir. Denizli'deki en önemli olaylardan birisi de Kalkınma Ajansı'nın kurulmasıdır.' Erkmen, ayrıca dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'ye yansımasından dolayı, 2009'un ilk 4-5 ayının Denizli için sıkıntılı geçtiğini ifade etti.

Çardak Havaalanı, Denizli'nin önünü açacak...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu olay türkiyede moda.askeri havaalanini sivile cevirelim,hazir pistide var deniliyor,türkiyenin hangi isleri planli yapiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Şu anda denizliden uçanları listelesen %30-35 ancaktır tekstil patronları dediğiniz kişilerdir.Evet sarayköy-kocabaş tarafları çok daha iyi olurdu.Fakaaaaaaat cografi yapı bakımından .çok uygun bi yer çardak.En önemliside hazır pist vardır.Yeni terminal binasının yapımı 91 yılında başlandı ancak bitirilebildi siyasi nednlerden dolayı.Bunun maliyeti bile akıllara zarar.Kaldıki sarayköy-kocabaş taraflarına yeni pist ve terminal yapımı demek terminaldeki harcanan paranın en az 3-4 katı demek bu konuda yorum yapanlar bunuda düşünerek yorumlamalılar.Arazi satın alınıcak mühendislikler yapılıcak v.s. silbaştan dediğim rakamları bile geçicektir.Bu yüzden böyle bi yola başvurdu bunu bu şekilde uygın görenler.Zamanla gelişecektir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Öncelikle uzaklık konusunu arastır öyle yaz mesala ben sana örnek vereyim. Bursa havaalanı merkeze 56 km uzaklıkta Antalya Gazipaşa Havaalanı 40 km onun için araştırmak lazım DENİZLİ-ÇARDAK arası 60 km ama tek serit olduğu için ulasım sorun degil,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hangi ileri zekali dedi acaba su askeri hava alanini sivile cevirelim diye.malesef ölü yatirim,halbuki kocabas tarafina veya sarayköy tarafina cok güzel bir havaalani yakisirdi,dünyanin neresinde sehir merkezi havaalanina 65 km uzaklikta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000