24 Şubat 2012, Cuma 08:30:05

ÇANAKKALE'YE PİST MÜJDESİ...

1995 yılında hizmete açılan Çanakkale Havaalanı’nın genişletilmesi ile ilgili çalışmalara Haziran ayı içerisinde başlanacağı açıklandı.
  • valilik kesinlikle yanlış bilgilendirilmedi... 3 ay meselesi bir heyecandan doğan temennşdir o kadar... havaalanı uzman personeli herhalde 500 günlük işi 3 aya bitiririrz demez
  • uçuşlar sabiha gökçenden yapılıyor.atatürk havalimanından yapılamazmı.daha fazla yolcusu olacağı bence kesin.daha önceleri atlas jet aynı uçuşu yapıyordu.ilgililere iletilemezmi.saygılar
  • havalimanı yönetimi valiyi yanlış bilgilendirmiş.3 ayda pist uzatılması gerçekleşmez.daha önce uzatılan limanlara bakılırsa bir yıldan önce pek mümkün deyil.
  • Havaalanına büyük uçakların inmesi iyi olur. Yalnız, şehir içinde kaldı havaalanı. Biraz şehir dışı olsaydı daha mı iyi olurdu acaba?
Vali Güngör Azim Tuna, turizm açısından önemli bir yerleşim birimi olan Çanakkale’ye havayolu ile daha fazla turistin gelebilmesi için çalışmalar yapıldığını belirterek, "Bu kapsamda havaalanımıza daha büyük uçakların inebilmesi için pistin uzatılması kararı alındı.

1800x30 metrelik bir pisti, 3 uçak kapasiteli iki adet apronu ve iç ve dış hat yolcularına hizmet veren terminali ile VIP Binası bulunan Çanakkale Havaalanı’nın pistinin uzatılması konusunda çalışmalara Haziran ayı içerisinde başlanacak. 3 ay gibi kısa sürede tamamlanması planlanan bu çalışmanın ardından ise büyük uçaklar da artık havaalanımıza inebilecek. Böylece yabancı ülkelmrden kalkan büyük uçaklar da aktarma olmadan doğrudan havaalanımıza inebilecek" dedi.
ÇANAKKALE'YE PİST MÜJDESİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

bilgilendirme ~ 6 yıl önce
valilik kesinlikle yanlış bilgilendirilmedi... 3 ay meselesi bir heyecandan doğan temennşdir o kadar... havaalanı uzman personeli herhalde 500 günlük işi 3 aya bitiririrz demez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
uçuşlar sabiha gökçenden yapılıyor.atatürk havalimanından yapılamazmı.daha fazla yolcusu olacağı bence kesin.daha önceleri atlas jet aynı uçuşu yapıyordu.ilgililere iletilemezmi.saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
havalimanı yönetimi valiyi yanlış bilgilendirmiş.3 ayda pist uzatılması gerçekleşmez.daha önce uzatılan limanlara bakılırsa bir yıldan önce pek mümkün deyil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havaalanına büyük uçakların inmesi iyi olur. Yalnız, şehir içinde kaldı havaalanı. Biraz şehir dışı olsaydı daha mı iyi olurdu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000