22 Eylül 2017, Cuma 09:05:32

Facianın boyutu hava aydınlanınca ortaya çıktı!

Atatürk Havalalimanı'ndan kalktıktan bir süre sonra iniş takımı arızalandığı için geri dönen TC-KON tescilli özel jetin nasıl bir tehlike atlattığı hava aydınlanınca ortaya çıktı.
  • Çok büyük geçmiş olsun.O uçakdan hafif yaralarla çıkabilmek tam bir mucize bıravo kaptan seni yürekden alkışlıyorum.Hepinize büyük geçmiş olsun, acil şifalar.
  • Size çağrımdır. Şu fx pilotlarının kumda güvenle oynayabileceği bir haber portalı açın da burada mide bulandırmasınlar. Herkese geçmiş olsun. Allah üzüleceğimiz olaylar göstermesin. Emniyetli uçuşlar.
  • Öncelikle böyle bir enkazdan böyle bir kazadan zayiatsız bir şekilde yangınla mücadele edip kurtarma yapan Arff arkadaşlarımı kutluyorum.Yaralılara acil şifalar diliyorum.
  • havacılık camiasına çalışanlarına ve herkese geçmiş olsun çok şukur can kaybı yok....

Atatürk Havalalimanından kalktıktan bir süre sonra iniş takımı arızalandığı için geri dönen TC-KON tescilli özel jetin nasıl bir tehlike atlattığı hava aydınlanınca ortaya çıktı.

İniş takımı arızalandığı için Atatürk Havalimanına acil inişi yaptığısırasında pistten çıkarak yanan özel jetin durumu , hava aydınlanınca ortaya çıktı. Tamamen yanarak kullanılmaz hale gelen özel jetin mürettebatı ve yolcusu olası bir faciadan kıl payı kurtuldu. Pistten çıktıktan sonra sürüklenen özel jet, havalimanında bulunan ILS Kulübesine çarparak hızını azaltması uçağın E-5 karayoluna çıkarak araçlara çarpmasını önledi.

Uçağın gövdesi yanarak ikiye bölündü

Pistten çıktıktan sonra özel jet, önce E-5 karayoluna doğru hızlı bir şekilde sürüklenirken, pisttin sonunda önce ILS kulübesine sonrada su kanallarına çarparak hızını kesti. İniş takımları su kanalında kalan özel jet, ortadan ikiye bölündü. Sürüklendiği sırada alev alması nedeniyle tamamen yanan jetin içinde bulunan kabin ekibi ve yolcu ise kazadan hafif yara alarak kurtuldu.

Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı

Kazanın ardından Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Kaza Kırım Ekipleri inceleme başlatırken, pistten çıkan uçağın kaldırılma işlemleri kaza kırım ekiplerinin yapacağı incelemenin ardından başlayacak. Kaza kırım ekiplerinin bu gün Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçağın enkazında inceleme yapacağı öğrenildi.

Facianın boyutu hava aydınlanınca ortaya çıktı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Yanardağ ~ 10 ay önce
Çok büyük geçmiş olsun.O uçakdan hafif yaralarla çıkabilmek tam bir mucize bıravo kaptan seni yürekden alkışlıyorum.Hepinize büyük geçmiş olsun, acil şifalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airporthaber'e ~ 10 ay önce
Size çağrımdır. Şu fx pilotlarının kumda güvenle oynayabileceği bir haber portalı açın da burada mide bulandırmasınlar. Herkese geçmiş olsun. Allah üzüleceğimiz olaylar göstermesin. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görkem KIRÇI ~ 10 ay önce
Öncelikle böyle bir enkazdan böyle bir kazadan zayiatsız bir şekilde yangınla mücadele edip kurtarma yapan Arff arkadaşlarımı kutluyorum.Yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geçmiş olsun ~ 10 ay önce
bi bitmediniz be kardeşim ne itfaiyemiş..
elektronik ~ 10 ay önce
havacılık camiasına çalışanlarına ve herkese geçmiş olsun çok şukur can kaybı yok....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000