21 Mayıs 2015, Perşembe 14:10:36

Burulaş'ın seferleri durduruldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gemlik ve Bandırma’dan Haliç’e sefer düzenleyen Burulaş’ın uçuşları durduruldu.
  • Bonair mi bi ticari geçmişine bakın bakalım kimlere kimlere ne oyunlar dümenler çevirmişler ,burulaşı yolunacak kaz zannetmişler bursalının Parasını yedirmeyin bu haramzade hırsıza
  • Bir belediye düşünün 2 yıldır bir işi oturtamamış. Bir şirketle anlaşmış o şirket bugün neredeyse yok. sonra uçak toplayıp, bir başka şirketten pilotaj vb hizmet almaya başlamış. hizmet için değil de oy toplamak için ortaya çıkan altı boş projelerden biri ile ülkenin kaç parası çöpe gitti merak ediyorum. Plansız, yakında belediyeden az kullanılmış 2 uçak mı satılacak?
  • 8-9 ay sonra körfez köprüsü açılacak,Gemlik-Haliç'in pek önemi kalmayacak.Eskisi gibi Yunuselinden 20-30 kişilik Turbopropla Atatürk yerine Hazarfene yolcu taşınabilir.
  • Eğer Burulaş bu kafada devam ederse , hem işletme , hemde Burulaş , dolayısı ile Bursa belediyesinin başı ciddi derecede ağırır . Burulaş yöneticilerinin ciddi anlamda kendilerini yenilemeleri gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gemlik ve Bandırma’dan Haliç’e sefer düzenleyen Burulaş’ın uçuşları durduruldu.

Türkiye’nin SeaBird’den sonra ikinci denizden hava taşımacılığı projesi de ekonomik şartlar nedeniyle zora girdi. Bon Air şirketinden ilk başta kiralanan ve sonra satın alınan 18 yolcu kapasiteli uçakla Gemlik ve Bandırma’dan Haliç’e seferler düzenleyen Burulaş, sonrasında Intercity'ye ait Cessna tipi Amphibian uçağı da satın aldı. Ancak bakım, ekip ve yetki karşılığı ödenmesi gereken para Bon Air’e yapılmadı. Yaklaşık 500 bin TL’lik alacağının ödenmesi için Burulaş’a ihtar gönderen Bon Air, ödemelerini tahsil edemeyince ekiplerini uçuştan çekme kararı aldı.

Bandırma’dan Haliç’e 150 ve Gemlik’ten Haliç’e 140 TL’ye yolcu taşımacılığı yapan Burulaş, bu uçakları özel yolculara da kiralıyordu.
Burulaş ile Bon Air arasında yaz sezonu öncesi patlak veren ödeme krizi ve sonrasında uçuşların durdurulması en çok tatilcileri üzecek. Çünkü karayoluyla saatler süren Bursa ile İstanbul arası, havadan sadece 20 dakika sürüyordu.

Bon Air ile köprüleri atan Burulaş’ın bir başka şirket ile operasyona devam edebilmek için görüşmelerini sürdürdüğü kaydedildi.


Burulaş, bir süre Sea Bird ile aynı güzergahta taşımacılık yapmış ancak taraflar arasındaki uyuşmazlık sonrası anlaşma sona erdirilmişti.

©AirportHaber

Burulaş'ın seferleri durduruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bonair mi bi ticari geçmişine bakın bakalım kimlere kimlere ne oyunlar dümenler çevirmişler ,burulaşı yolunacak kaz zannetmişler bursalının Parasını yedirmeyin bu haramzade hırsıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beceriksizlik ~ 3 yıl önce
Bir belediye düşünün 2 yıldır bir işi oturtamamış. Bir şirketle anlaşmış o şirket bugün neredeyse yok. sonra uçak toplayıp, bir başka şirketten pilotaj vb hizmet almaya başlamış. hizmet için değil de oy toplamak için ortaya çıkan altı boş projelerden biri ile ülkenin kaç parası çöpe gitti merak ediyorum. Plansız, yakında belediyeden az kullanılmış 2 uçak mı satılacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnce Gül ~ 3 yıl önce
8-9 ay sonra körfez köprüsü açılacak,Gemlik-Haliç'in pek önemi kalmayacak.Eskisi gibi Yunuselinden 20-30 kişilik Turbopropla Atatürk yerine Hazarfene yolcu taşınabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Eğer Burulaş bu kafada devam ederse , hem işletme , hemde Burulaş , dolayısı ile Bursa belediyesinin başı ciddi derecede ağırır . Burulaş yöneticilerinin ciddi anlamda kendilerini yenilemeleri gerekmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000