16 Mayıs 2012, Çarşamba 18:45:37

BURSA SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Bursa'yı ziyaret eden Bulgaristan'ın Filibe Havayolları Genel Müdürü Doychin Angelov, 26 milyon Euro'luk yatırımla havaalanının modernize edildiğini, Bursa ile Filibe arasında uçak seferleri başlatılmasını hedeflediklerini söyledi.
  • resimdeki uçak DC - 8 http://www.panamair.org/aircraft/Douglasdc8.htm
  • Dünyanın bursadan daha az nufusu olan şehirlere seferler başlatıp bursayı hiç sayan THY yönetimini şiddetler kınıyoruz.
  • bu ucak boing 707 degil mi?
  • Haklısın ırkcı hava yolu yerine KUL HAKKI YİYEN torpilli dünyası thy ile uçmaya devam edin ne de olsa müslümanlık tekellerinde

 

Bursa'yı ziyaret eden Bulgaristan'ın Filibe Havayolları Genel Müdürü Doychin Angelov, 26 milyon Euro'luk yatırımla havaalanının modernize edildiğini, Bursa ile Filibe arasında uçak seferleri başlatılmasını hedeflediklerini söyledi.

Filibe Havayolları Genel Müdürü Doychin Angelov, Bulgaristan Bursa Konsolosu Dimitar Hadjiev ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti'li Recep Altepe'yi ziyaret etti. Bursa'da göreve başladığı günden itibaren Bursa ile Bulgaristan arasındaki mesafeyi daha da kısaltmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptığını belirten Bulgaristan Bursa Konsolosu Dimitar Hadjıev, "Bursa'da doğum yeri Bulgaristan olan 350 bin kişi yaşıyor. Bu nüfusun önemli bölümü de Filibe ve civarındaki bölge ile bağlantılı. Bursa ile Bulgaristan arasında bu kadar yakın ilişkiler varken aradaki mesafenin de kısaltılması gerekli. Bu konuda Filibe Havayolları'nın çeşitli projeleri var. Bulgaristan ve Balkanlara her zaman sıcak bir tavır sergileyen Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda da destek vermesi bizin için önemli" dedi.

"ALTYAPIMIZI TAMAMEN YENİLEDİK"

Bursa ile Bulgaristan arasında uçak seferlerinin başlatılmasına yönelik temaslarda bulunmak için Başkan Altepe'yi ziyaret ettiğini belirten Filibe Havayolları Genel Müdürü Doychin Angelov da Bulgaristan hükümetinin de destekleriyle 26 milyon Euro'luk yatırımla Filibe Havaalanı'nın modernize edildiğini söyledi. Bursa ile uçak seferlerinin başlatılması konusunun 2-3 yıldan bu yana gündemde olduğunu belirten Angelov, şöyle konuştu:

"Doğru havayolu şirketi ile anlaştığımız takdirde uçuşların başlamamasına bir engel yok. Bu konuda birkaç Türk şirketiyle görüştük ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bursa ile Bulgaristan arasında önemli bir yolcu potansiyeli var. İşadamlarının ulaşımı ve turizm seyahatleri de düşünülürse, bu hem Filibe hem de Bursa için önemli bir gelişme olacak. Projeyi sadece Bursa-Filibe arası olarak düşünmeyin. Filibe'den Kosova ve Makedonya bağlantılı uçuşlarla yolcu potansiyelini daha da artırabiliriz."

"HAVA ULAŞIMI EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ"

Türkiye'de hava ulaşım ağının yaygın olarak kullanıldığını, iller arasında bile artık uçakla yolculuk yapıldığını ifade eden Başkan Altepe ise Bursa'dan Balkanlar ve Anadolu'ya yönelik uçuşların başlatılmasının en büyük hedefleri olduğunu söyledi. Bursa'da 'Bursa Havayolları' adı altında şirket kurma yönünde çalışmaların hız kazandığını anlatan Başkan Altepe, "Adının Bursa olması, kentte sahiplenilmesi açısından önemli. Bu konuda önemli bir mesafe alındı. Arap Turizm Birliği'nin önemli bir sermaye yatırımı söz konusu. Bu konudaki çalışmaları biz de sonuna kadar destekliyoruz. Yine Filibe ile Bursa arasında uçak seferlerinin başlatılması için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız" dedi.

Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksek Özkan'ın da katıldığı ziyaretin ardından Başkan Altepe, günün anısına konuklarına 'Bursa bıçağı' hediye etti.

BURSA SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

.. ~ 6 yıl önce
resimdeki uçak DC - 8 http://www.panamair.org/aircraft/Douglasdc8.htm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
feritsahin ~ 6 yıl önce
Dünyanın bursadan daha az nufusu olan şehirlere seferler başlatıp bursayı hiç sayan THY yönetimini şiddetler kınıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boienf ~ 6 yıl önce
bu ucak boing 707 degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ci arkadas ~ 6 yıl önce
Haklısın ırkcı hava yolu yerine KUL HAKKI YİYEN torpilli dünyası thy ile uçmaya devam edin ne de olsa müslümanlık tekellerinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000