25 Ağustos 2012, Cumartesi 10:15:25

BURSA HAVAYOLLARI MÜJDESİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kurulacak "Bursa Havayolları" için müjdeyi Makedonya'dan verdi.
  • yine malı götürme peşinde. Hepsi olur,ancak rüyada biraz gündem değiştirme
  • Saç malanmaz taranır :)
  • Saçmalamasınlar :)
  • Havayolu kuruyorsunuz sayın başkan, otobüs şirketine benzemez bu. Milyon dolarlık çok büyük iştir. Milletin vergileriyle oynaşmadan önce bir kez daha düşünün derim.

Arap Birliği Turizm Teşkilatı Genel Sekreteri ile yürütülen Bursa Hava Yolları (BHY) görüşmelerinde son aşamaya gelindiğini kaydeden Altepe, "Şirket kuruluşu ile ilgili görüşmeler son aşamaya geldi. Adı Bursa Hava Yolları ya da Bursa Airlines olacak. Bu şirketin yüzde 50'si Arapların. Dolayısıyla Arap Birliği Turizm Teşkilatına üye 22 üyenin ortaklığı olacak. Bursa'da da Büyükşehir Belediyesi, BTSO, OSB'ler ve isteyen tüm yatırımcılar ortak olabilecek. Bu çalışmaların öncülüğünü şu anda Büyükşehir Belediyesi yürütüyor. Şirket ilk etapta 5 büyük uçak alacak. Bursa üzerinden tüm Arap ülkelerine seferler düzenlenecek. Bu seferlerde Yenişehir Havaalanı kullanılacak. Araplar mesela Maldiv adalarına sefer istiyor, Bursa'dan Arap ülkeleri üzerinden Maldivlere sefer düzenlenecek" dedi.

Bursa'nın aslında bu işlerde geç kaldığını ifade eden Altepe, "Önemli olan Yenişehir Havalanı'nın boş kalmaması. Bursa'nın dünya ile hava yolu bağlantısının kurulması. Yaptığımız görüşmelerde yolcu sıkıntısının çekilmeyeceğıini tahmin ediyoruz. Bursa'dan da talepler var. Araplar da bu işe girerse, belediye de başarılı olur." diye konuştu.

Bursa'nın denizyolu ulaşımı için çalışmaların son hızıyla devam ettiğini vurgulayan Altepe, "Şansımız yaver gitti, çok uygun fiyata icradan gemi aldık. Tüm aksamı yenilenmiş, okyanus şartlarına dahi dayanıklı, diğer gemi için ise görüşmelerimiz sürüyor. Gemi alımı tamamlandığında sefğerlere başlayacağız. Bursa kadar İstanbulllular da bunu istiyor" dedi.

Başkan Altepe, Bursa'nın hem hava, hem kara ulaşımını en ileri seviyeye çıkartacağını, bunun şehrin turizm ve ekonomik kalkınmasına da hız kazandıracağını sözlerine ekledi.

BURSA HAVAYOLLARI MÜJDESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Araplar ~ 6 yıl önce
yine malı götürme peşinde. Hepsi olur,ancak rüyada biraz gündem değiştirme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik! ~ 6 yıl önce
Saç malanmaz taranır :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik! ~ 6 yıl önce
Saçmalamasınlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyuncak geliyor bazılarına ~ 6 yıl önce
Havayolu kuruyorsunuz sayın başkan, otobüs şirketine benzemez bu. Milyon dolarlık çok büyük iştir. Milletin vergileriyle oynaşmadan önce bir kez daha düşünün derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000