06 Nisan 2012, Cuma 08:58:16

"BURSA HAVAYOLLARI BURSA'NIN PROJESİDİR"

Bursa'yı dünyaya ulaştıracak Büyükşehir Belediyesi'nin koordinatörlüğü, Arap turizm şirketleri ve Apron Jet firmasının büyük ortaklığında Bursa Havayolları şirketi kuruluyor...
  • Rahmetli Ali Osman Sönmez bey senelerce önce denemişlerdi bunu. Keşke proje canlı kalabilseydi. ama olmadı. Havalimanı konumu, yolcu azlığı vb... Sizlere büyük başarılar diliyorum. Şirketinize kazasız belasız uçuşlar diliyorum. Bursaya yakışacaktır.
  • Zafer Bey i çok uzun zamandır tanımıyorum ancak kendisi çok dürüst,çok güvenilir,yoksulu garibanı kollayan eli bol bir insan.Ayrıca kendisi havacılığın içinden gelmiş kendini ispatlamış başarılı bir hava trafik kontrolör.Bu işte de Apron Havacılıkta olduğu gibi Bursa Hava Yollarını da çok iyi yerlere getireceğinden adım gibi eminim.Sizlere başarılar diliyorum Bursalı vatandaşlara da şimdiden hayırlı olsun
  • Sadece Bursa nın yolcusu değil çevre illerden de yolcu potansiyeli olacaktır kaldı ki Yalova Arap turizmi öğrencisi ve termal kaplıcaları ile bilinir Yalova Bursa havaalanı 1 saat İstanbul Kadıköyden otobüse bin Sabiha Gökçen de bir saat sürüyor.Çevre illere de çooookkk katkısı olacağından eminim Allah yolunuzu açık etsin başarılarınızın devamı olsun
  • İlginc baslikli yaziyi yazan kani bozuk arkadasa, Eski bir Silahli Kuvvetler mensubunun basarisi agrina mi gitti? Zafer beyi 6 yildir tanirim, basarisiyla, adamligiyla, insanligiyla ve ticari zekasiyla her zaman ovgu ve takdir topladigina bizzat sahit oldum. Kendini bilmez sahsiyet(siz)ler comak sokmaya, haddini bilmeden ileri geri konusmaya ne kadar can atiyor... Zafer beyin ve basinda bulundugu Apronjet'in Allah yolunu acik etsin, insallah projeniz basarili bir sekilde hayata gecer. M. Ekrem Malazgirt
Şirket, ilk olarak Yenişehir'den Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Adana, Antalya ve Kıbrıs'a, dış hatlarda da Cidde, Dubai, Almanya ve Balkanlar'a sefer yapacak. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın hızla geliştiğini belirterek, Yenişehir Havaalanı’nın aktif kullanılmasıyla ve ‘Bursa Havayolları’nın kurulmasıyla kentin turizm merkezi olacağını söyledi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gündem Özel programına katılarak, Bursa’nın yaşadığı değişimi ve gelişimi anlattı. Bursa’nın son yıllarda yapılan yatırımlarla dünyaya örnek olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bursa, tarihi, kültürü, sporu, sağlık ve termal değerleri başta olmak üzere turizm zenginliğiyle dikkatleri çekiyor. Arap Birliği Turizm Teşkilatı desteğiyle 22 Nisan’da Bursa’da gerçekleştirilecek olan ve 15 Arap ülkesinden turizm temsilcilerinin katılacağı ‘Bursa Arap Turizm Buluşması’, önemli bir fırsat. Arap ülkelerinin hedefi Bursa, bizim hedefimiz de turizmdir. Bu organizasyonda, Bursa ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirileceğini konuşup değerlendireceğiz. Yeni yasa Arapların Türkiye’de gayrimenkul edinmelerine de olanak tanıyacak. Bu gelişmeler bu ülkeleri Türkiye’ye ve Bursa’ya daha da yakınlaştıracak. Bu da Bursa turizmine katkı sağlayacak” diye konuştu.
 
"BURSA HAVA YOLLARI BURSA'NIN PROJESİDİR"
 
Başkan Altepe, Bursa’nın yaşadığı gelişim sürecinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bursa, hızlı bir şekilde gelişirken üretimdeki kalite de artıyor. Bu anlamda Bursa’da havayolunun daha etkin bir şekilde kullanılması gerekiyor. Bursa artık İstanbul’a gitmeye gerek duyulmadan, kendi havayolunu kullanmalı. Yenişehir Havaalanı aktif olmalı. Bunlarla ilgili girişimlerimiz başladı” dedi.
 
Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Apron Jet öncülüğünde ‘Bursa Havayolları’nın kurulacağına işaret eden Başkan Altepe, “Bursa önemli bir çalışmanın eşiğinde. Bursa’dan değişik merkezlere hava ulaşımı sağlanması için Apron Jet ile Arap Birliği Turizm Teşkilatı arasında ortaklık kuruldu” dedi.
 
Başkan Altepe, Bursa’da daha önce havayoluyla ilgili olarak yapılan çalışmalardan sonuç alınamadığına da değinerek, “Bursa’da bu işi çözmemiz gerekiyor.

Başlatılan çalışmalar başarılı olmak zorunda. Projeyle ilgili herkes aidiyet hissetmeli, çünkü bu proje tüm Bursa’nın projesidir. Bursa’nın önemli şirketleri, kent dinamikleri projeye tam destek vermeleri ve altyapının oluşturulması gerekir. Merkezimiz Bursa olmalıdır” şeklinde konuştu.
 
Gelecekte olası rekabet ortamına karşı da önlem alınması gerektiğini ifade eden Başkan Altepe, “Bursa bu sıkıntısını kendisi çözmeli. Güçlü bir organizasyonla, herkes üzerine düşeni yapacaktır. Bursa, çok büyük bir yükselişte. Oteller, spor tesisleri, uluslararası organizasyonların yapılacağı mekanlar yeni yeni yapılıyor, sanayi hızla gelişiyor. Dünyanın da Bursa’ya ilgisi artıyor. Bursa turizmde önemli bir merkez olacak” diye konuştu.
 
'BURSA ÇOK ŞANSLI"
 
Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid ile önemli bir ortaklığa imza atan ve Bursa’da bir havayolu şirketi kurma girişimlerine başlayan Apron Jet Havacılık CEO’su Zafer Yeşilgül de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Vali Şahabettin Harput’a havayoluna verdiği önemden dolayı teşekkür etti. Bursa’da uluslararası alanda hizmet verecek ‘Bursa Havayolları’nın detaylarını anlatan Yeşilgül, “Bursa çok şanslı. Burada kurulacak olan ‘Bursa Havayolları’nın iç hatlarda önce Diyarbakır, Erzurum ve Trabzon’a, daha sonra Adana, Antalya ve Ercan’a; dış hatlarda da ilk etapta Cidde ve Dubai ile devamında da Almanya veya Balkanlardan birer kente ulaşımı sağlamayı hedefliyoruz. Bursa’da iyi bir yolcu potansiyeli var” dedi.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş da Bursa’daki çalışmalarla kentin turizm potansiyelinin artacağına işaret etti.

"BURSA HAVAYOLLARI BURSA'NIN PROJESİDİR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
Rahmetli Ali Osman Sönmez bey senelerce önce denemişlerdi bunu. Keşke proje canlı kalabilseydi. ama olmadı. Havalimanı konumu, yolcu azlığı vb... Sizlere büyük başarılar diliyorum. Şirketinize kazasız belasız uçuşlar diliyorum. Bursaya yakışacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Zafer Bey i çok uzun zamandır tanımıyorum ancak kendisi çok dürüst,çok güvenilir,yoksulu garibanı kollayan eli bol bir insan.Ayrıca kendisi havacılığın içinden gelmiş kendini ispatlamış başarılı bir hava trafik kontrolör.Bu işte de Apron Havacılıkta olduğu gibi Bursa Hava Yollarını da çok iyi yerlere getireceğinden adım gibi eminim.Sizlere başarılar diliyorum Bursalı vatandaşlara da şimdiden hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sadece Bursa nın yolcusu değil çevre illerden de yolcu potansiyeli olacaktır kaldı ki Yalova Arap turizmi öğrencisi ve termal kaplıcaları ile bilinir Yalova Bursa havaalanı 1 saat İstanbul Kadıköyden otobüse bin Sabiha Gökçen de bir saat sürüyor.Çevre illere de çooookkk katkısı olacağından eminim Allah yolunuzu açık etsin başarılarınızın devamı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İlginc baslikli yaziyi yazan kani bozuk arkadasa, Eski bir Silahli Kuvvetler mensubunun basarisi agrina mi gitti? Zafer beyi 6 yildir tanirim, basarisiyla, adamligiyla, insanligiyla ve ticari zekasiyla her zaman ovgu ve takdir topladigina bizzat sahit oldum. Kendini bilmez sahsiyet(siz)ler comak sokmaya, haddini bilmeden ileri geri konusmaya ne kadar can atiyor... Zafer beyin ve basinda bulundugu Apronjet'in Allah yolunu acik etsin, insallah projeniz basarili bir sekilde hayata gecer. M. Ekrem Malazgirt

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000