24 Eylül 2009, Perşembe 07:40:55

Bunlar da helikopterli soyguncular!

İsveç’te silahlı soyguncular bankalara para gönderen deponun helikopterle indikleri çatısını bombayla delip para dolu çuvalları alarak ortadan kayboldular...

İsveç'in başkenti Stockholm’de dün dünyanın en ilginç ve yaratıcı soygunlarından birisi gerçekleşti. Dün sabaha karşı kentteki bankalara gönderilen nakit paraların ve değerli taşların saklandığı G4S isimli dünyanın en büyük güvenlik şirketinin üzerine çaldıkları helikopterle inen silahlı ve maskeli soyguncular, deponun çatısını bomba ve balyozlarla delerek içeri girdi. Paraların bulunduğu en alt kata inen maskeli soyguncular para dolu çuvalları helikoptere yükleyerek ortadan kayboldular. 15 dakika süren soygunda, hırsızlar takip edilmemek için soygundan önce, kentteki tüm polis helikopterlerinin içine ve yakınına “bomba süsü verilmiş” çantalar yerleştirdi.

Polisi de atlattılar

Böylece polis, takip için helikopterleri kullanamadı. Soyguncuların kullandığı helikopter bir süre sonra şehrin 10 kilometre dışında çayırlık bir alanda terk edilmiş vaziyette bulundu. Soygunun çok profesyonel ve organize bir grup tarafından yapıldığına inanılıyor. Soygun sırasında binada bulunan 20 kadar kişiye ise şans eseri hiç bir şey olmadı. Grubun, ne kadar para çaldığı ise henüz bilinmemek ile birlikte, on milyon eurolardan bahsediliyor. İngiltere merkezli GS4 şirketinden yapılan açıklamada hırsızların yerini bildirene ödül vaat edildi ve soygun nedeniyle başkent Stockholm’de birkaç gün nakit para sıkıntısı çekilebileceğine dikkat çekildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan İsveç polisi soygunculardan birinin asker kökenli olmasından şüphelendiklerini açıkladı.

(Vatan)

Bunlar da helikopterli soyguncular!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000